Problém s poštou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 18:58
Problém s poštou

Dobrý den, nevím kam mojí otázku zařadit. Už cca půl roku mám hrozný problém s pošťáky. U nás na poště je málo lidí, takže poštu teď vozí pošťáci z vedlejšího města. Proč to tu chci řešit, chci se poradit jak postupovat.
První problém začal někdy v prosinci, kdy mi dávali poštu za stěrač u auta, místo toho aby šli 50m ke schránce. Bohužel, bylo jim jedno jestli prší/sněží/fouká nebo ne. Několikrát pošta uletěla, stalo se i že jsem hledala doporučený dopis po celé ČR protože papír uletěla a já jsem se neměla jak dozvědět že mi leží na poště. Tak jsem zašla na poštu a v klidu vše vyřešila, vedoucí byla moc milá a omlouvala se že to není poprvé. Cca týden bylo vše ok, jenže pak jsem ve schránce našla dopis a na něm napsáno od pošťaček že schránka je moc daleko od silnice (50m, trvá to půl minuty). S tímto jsem šla opět na poštu už lehce podrážděná že mi čmárají na důležitý dopis, opět cca týden klid. Byla jsem zrovna venku když jsem slyšela jak na mě volá pošťačka, myslela jsem že chce něco podepsat. Hned jak jsem k ní došla, paní mě ani nepozdravila a hned spustila. Jestli si tu schránku nemůžu dát až k silnici, protože je to daleko a kdyby to tak měl každý tak je doma v 6 a ne ve 3. Slušně jsem paní pozdravila a řekla že nevidím důvod schránku přendavat, je tam už 14 let a nikomu to nikdy nevadilo. Skoro jsem to ani nestačila dořeknout a pošťačka už zase mele svou. Tvrdila že to vadí všem, ale nikdo si nedovolil nic říct a když si při cestě ke schránce zlomí nohu jestli jí to zaplatím. To už se mi vařila krev. Paní jsem vysvětlila že nevidím důvod jí něco platit, páč by to snad měla mít jako pracovní úraz. Pak jsem se ještě zeptala, když si na náměstí zlomí nohu, půjde pak na úřad žádat o odškodné? Na to paní nebyla schopná odpovědět. S nuceným pozdravem se otočila a odešla. Diskutovat semnou 10 minut o blbostech jí nevadí, ale jít půl minuty ke schránce hrozně žere čas. Bohužel to stále nekončí a dnes už toho mám dost. Dnes jsem akorát přijela od doktora domu a co nevidím, auto pošťaček přijíždí akorát k nám. Paní mě moc dobře viděla že jdu parkovat a vjela přímo do příjezdové cesty a zablokovala mě. Když jsem k nim dojela jedna z nich už pádila ke schránce a druhá měla asi moc práce se svými tkaničkami, protože když jsem se na ní podívala sklopila hlavu. Musela jsem to vzít přes trávník, protože jsem v autě měla dítě které bylo unavené a já nechtěla aby usla v autě. Když jsem vylezla z auta paní se zrovna vracela od schránky, pozdravila jsem a s úsměvem požádala aby příště stali jinak že sem zajíždí auta. To už se rozpoutal peklo. Paní na mě začala křičet přes celou ves že jedině semnou jsou problémy a že nejsem normální. Při tom poukazovala různá gesta jako že jsem na hlavu Atd. Nakonec mi řekla že jsem JEN malý fakam (je mi 23) a všechny moje problémy jsou v mojí hlavě, zbytek brblání už nebylo rozumět. Stála jsem tam jako opařená, s otevřenou pusou a rozhlížela jsem se jestli někdo vidí mé veřejné ponížení (bohužel ano)
Takže v pondělí jdu opět na poštu, ale už to chci řešit jinak, minimálně omluvou. Má otázka zní. Je možné paní třeba nějak žalovat nebo něco takového? Už toho mám opravdu dost a je to pořád stejná osoba. Děkuji všem za rady.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2110 příspěvků 03.05.19 19:05

Já to nechápu :lol: Proč jako nemáš schránku na plotě u silnice? Tvoje důvody a problémy jsou stejně malicherné, jako těch pošťaček. Jedna strana bude muset ustoupit, no. Prej žalovat ji, to je fakt vtipný :lol: :lol:

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 03.05.19 19:08

A kde máš tu schránku? 50m není málo. To máte jako plot a 50m na pozemku musíte ujít aby ste se dostali do schránky? Se ani nedivím, pro tu postacku to je zdržení :nevim: nicméně obě strany jste dětinské a děláte si naschvály vzájemně. Stěžovat si můžeš, ale říkáš že mají málo lidí, takže je nebudou nijak trestat nebo by to nedělal už nikdo a pak si tak můžeš chodit vyzvedávat dopisy osobně na poštu…

Tichošlápek
Extra třída :D 14734 příspěvků 03.05.19 19:14

A proč nemáš tu schránku u silnice? Taky to tak máme, jen přijede, hodí dopisy okénkem auta a odjede. Kdyby měla jen u každého druhého domu zastavit, vystoupit, dojít ke schránce a zpět a pak jet dal - to je fakt doma nejdřív v šest.

Tableta
Kelišová 5158 příspěvků 03.05.19 19:14

Hele, jako já tu pošťačku i chápu, je to vopruz a půl minuty tam a zpět sice dělá jen minutu, ale fakt je to zdržení. Já bych schránku i byla ochotná předělat. Ale kvůli tomu, že na tebe ječela a dělala sprostý posunky, bych se na to zvysoka vybodla. A to by měla vědět.

Senaida
Kecalka 172 příspěvků 03.05.19 19:20

Bohužel, pokud máte schránku tak daleko, tak není povinná to chodit od cesty pěšky, myslím, že má právo tam autem zajet. pokud nechceš, aby ti tam autem jezdila, tak predelej schránku :nevim: buď jedno nebo druhé :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 19:26
@Čičorečka píše:
Já to nechápu :lol: Proč jako nemáš schránku na plotě u silnice? Tvoje důvody a problémy jsou stejně malicherné, jako těch pošťaček. Jedna strana bude muset ustoupit, no. Prej žalovat ji, to je fakt vtipný :lol: :lol:

Co ten barák stojí tak schránka je pořád na stejném místě a nikdo si nikdy nestěžoval. V domě jsou důchodci kteří hůř chodí a proto je schránka na vratech, ale jak říkám měřila jsem to a časově půl minuty. To není o tom že bych to tak měla schválně, ale já jsem 12 hodin v práci a když babi přivezou časopis tak aby to měla blíž

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 19:31
@Senaida píše:
Bohužel, pokud máte schránku tak daleko, tak není povinná to chodit od cesty pěšky, myslím, že má právo tam autem zajet. pokud nechceš, aby ti tam autem jezdila, tak predelej schránku :nevim: buď jedno nebo druhé :nevim:

Až ke schránce se jet nedá, cesta je pak užší. Mě nevadí že jezdí autem kam to jde, ale dnes mě paní viděla že jdu parkovat a stejně tam musela jet. 50m je možná moc, je to možná míň, měřila jsem to jen časově. A hlavně nejsem jediná kdo má s touto paní problém, sousedce přivezla složenky po datumu splatnosti a odůvodnění bylo že sem přeci nebude jezdit kvůli jedné poště a musí počkat až pojede ke všem. Což mi připadá jako blbost

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15150 příspěvků 03.05.19 19:34
@Anonymní píše:
Až ke schránce se jet nedá, cesta je pak užší. Mě nevadí že jezdí autem kam to jde, ale dnes mě paní viděla že jdu parkovat a stejně tam musela jet. 50m je možná moc, je to možná míň, měřila jsem to jen časově. A hlavně nejsem jediná kdo má s touto paní problém, sousedce přivezla složenky po datumu splatnosti a odůvodnění bylo že sem přeci nebude jezdit kvůli jedné poště a musí počkat až pojede ke všem. Což mi připadá jako blbost

ona k vám nejela tři neděle?

Kriss Tina
Extra třída :D 10708 příspěvků 03.05.19 19:35
@Anonymní píše:
Až ke schránce se jet nedá, cesta je pak užší. Mě nevadí že jezdí autem kam to jde, ale dnes mě paní viděla že jdu parkovat a stejně tam musela jet. 50m je možná moc, je to možná míň, měřila jsem to jen časově. A hlavně nejsem jediná kdo má s touto paní problém, sousedce přivezla složenky po datumu splatnosti a odůvodnění bylo že sem přeci nebude jezdit kvůli jedné poště a musí počkat až pojede ke všem. Což mi připadá jako blbost

Co to je za blbost s těma složenkama? To k vám jezdí pošta jednou za měsíc??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 19:36
@Kriss Tina píše:
A kde máš tu schránku? 50m není málo. To máte jako plot a 50m na pozemku musíte ujít aby ste se dostali do schránky? Se ani nedivím, pro tu postacku to je zdržení :nevim: nicméně obě strany jste dětinské a děláte si naschvály vzájemně. Stěžovat si můžeš, ale říkáš že mají málo lidí, takže je nebudou nijak trestat nebo by to nedělal už nikdo a pak si tak můžeš chodit vyzvedávat dopisy osobně na poštu…

Ne, jsou dvě ohrady pro koně a mezi nimi je cesta možná to ani 50m není. Tohle jsou pošťačky z jiného města, naše si nikdy nestěžovali a vztahy byli dobre. To jen tahle paní má problém

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 19:38
@Kriss Tina píše:
Co to je za blbost s těma složenkama? To k vám jezdí pošta jednou za měsíc??

Ano v prosinci sem jezdili jednou za 14 dní a vždy přivezli pakl dopisů. Sousedka to hnala do médií, má farmu a platit v čas složenky je dost důležité

stín katedrál
Kecalka 222 příspěvků 03.05.19 19:50

Jestli ti často chodí úřední dopisy, doporučuju zřídit datovou schránku, mně nechodily dopisy od soudu, mi vždycky volali, že se jim to zase vrátilo nedoručené. :roll:

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 8344 příspěvků 03.05.19 19:58

Pokud ty tvoje stížnosti neřeší pošta odkud ti pošťáci jezdí, tak si stěžuj u nadřízené pošty. Dobré by bylo taky ty stížnosti co nejvíc specifikovat (kdo doručoval, kdy - datum a čas, popř. SPZ auta).

Pošťáci určitě nemají jednoduchou práci, a sehnat někoho kdo to bude chtít dělat není jednoduché, ale to neznamená, že nebudou dělat svoji praci a ještě budou na zákazníky drzí. Kdyby tohle udělal třeba lékař nebo úředník na finančním úřadě, tak to by byl skandál jak hrom - tak proč to omlouvat u pošťáků.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15150 příspěvků 03.05.19 20:00
@Prof. Farnsworth píše:
Pokud ty tvoje stížnosti neřeší pošta odkud ti pošťáci jezdí, tak si stěžuj u nadřízené pošty. Dobré by bylo taky ty stížnosti co nejvíc specifikovat (kdo doručoval, kdy - datum a čas, popř. SPZ auta).Pošťáci určitě nemají jednoduchou práci, a sehnat někoho kdo to bude chtít dělat není jednoduché, ale to neznamená, že nebudou dělat svoji praci a ještě budou na zákazníky drzí. Kdyby tohle udělal třeba lékař nebo úředník na finančním úřadě, tak to by byl skandál jak hrom - tak proč to omlouvat u pošťáků.

haha ha tak zrovna mudr na mě byl drzý a arogantní

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama