Hypotéka a miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 15:35
Hypotéka a miminko?

Ahoj, předem se omlouvám za anonym ale chci aby tohle zustalo anonynmní..
S manželem máme hypotéku a každý měsíc platíme 16 000 + elektrika a voda +- 2 - 3000
Manželův plat je 24 000 čistého a můj čistý příjem je 16 000.. ale uvažujeme nad miminkem ale nejsme si jisti jestli by jsme to všechno placení zvládlali při mateřský s miminkem.. proto bych se vás chtěla zeptat jaký na to máte názor a jestli by jste si v takovém případě miminko pořídili.. a na kolik je tak v dnešni době mateřská dovolená a kolik peněz měsíčně stojí miminko.. budu moc ráda za jaké koliv rady a informace :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14936 příspěvků 03.05.19 15:37

Otázka je kolik projíte, projezdíte, jestli máte našetřeno kdyby přítel přišel o práci, jestli budeš kojit nebo bude problém a kojit nebudeš :nevim:

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19997 příspěvků 03.05.19 15:39

Ne, nepořídila ani náhodou.

a12
Hvězda diskuse 36332 příspěvků 03.05.19 15:41

No a kolik vam je a na kolik let jeste mate hypoteku?
Jestli vam je třeba kolem 30ti a hypoteku mate na 20-30let tak to byste si taky miminko nemuseli poridit nikdy..

Petula306
Kecalka 328 příspěvků 03.05.19 15:43

Já bych problém neviděla. Hypotéka bývá na hromadu let, to byste dítě nemuseli mít nikdy.
Mateřská se počítá z platu, rodičovská záleží, jak dlouho chcete pobírat.
Náklady na dítě taky hodně záleží na vás.

Šarlota4
Extra třída :D 11154 příspěvků 03.05.19 15:44

No je to malo, za me vubec. Ale jestli mate hypo na 20 let, tak co vam zbyva. Muzete si teda na tu dobu materske neco posetrit.

terien
Extra třída :D 11286 příspěvků 03.05.19 15:47

Já si neumím představit, jak bychom vyšli. Při takových příjmech bych vůbec do tak vysoké hypo nešla.

ka2ka
Extra třída :D 14936 příspěvků 03.05.19 15:50

Zkuste půl roku žít jen z přítelova platu a uvidíš jak to dáte

Netopýr1
Ukecaná baba ;) 1004 příspěvků 03.05.19 15:54

Mně teda přijde hypotéka plus náklady na bydlení 20 tisíc při příjmech 40 úplně šílená. Ale tak pokud máte něco našetřeno? Já vím, že bysme s tímhle příjmem s dětma nevyžili. Počáteční náklady na dítě nejsou zrovna malé (postýlka, autosedačka, kočár) plus měsíčně pleny, pokud nebudeš moct kojit tak sunar atd to jsou pak hrozný pálky. Navíc musíš počítat s tim, že se pak tvůj příjem sníží jen na rodicak, takže třeba o devět tisíc dolů, tak žít za 11 no to se snad ani nedá.

Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 03.05.19 15:56

Rodičák budeš mít cca 7tisíc, tak si zkuste žít z manželova příjmu a 7tisíc. Mimino počítej 1000,–plíny, 500,– kosmetika a případné léky, oblečení 500,– pokud budeš nakupovat po bazárcích. Pokud nebudeš kojit, tak 1500-2000,– UM. Skromná výbavička s kočárkem z bazaru 10.000,–

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 03.05.19 15:57

Taky bych nešla do tak vysoké hypo při takových příjmech. V této situaci bych si dítě nepořizovala, ale to je můj názor, já jsem zvyklá nekoukat na korunu. Jinak by se asi nějak vyžít dalo, ale bylo by to asi od výplaty k výplatě, což já bych nesnesla, ale někomu to nevadí. Mám devítiměsíční holčičku a od 4 měsíců na UM, to pěkně leze do peněz. Plíny taky a když počítám počáteční výdaje a všechno ostatní, tak si myslím, že už nás do teď vyšla tak na 250-300 tis., ale nemáme nic z druhé ruky a na tom se dá hodně ušetřit. Mateřská se počítá 70% z hrubé mzdy, rodičák 220 000 celkem a můžeš si rozložit na kolik měsíců budeš potřebovat, ale dle tvého nebo manželova platu tam bude nějaké omezení na nějakou maximální částku, kterou bys mohla pobírat. Kolik vám je? Jestli do 30, zkusila bych ještě počkat a zvýšit příjmy.

Příspěvek upraven 03.05.19 v 16:02

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 03.05.19 16:01

No záleží na co jste zvyklí. Mateřská se ti počítá z platu, ale pak rodičák je almuzna. Hodně záleží na nákladech co máte kolem. Dejme tomu 20t bydlení se vším všudy, ale pak záleží kolik projíte, projezdite, jestli platíte něco dalšího (půjčky, paušály apod). Mame příjmy podobné, krom bydlení cca 13t platíme ještě půjčku na auto, já sem teď půl roku na nemocenske a nastoupila jsem na mateřskou a zatím zvládáme v pohodě. Ale pak taky záleží co mimčo, já mám látkovky a hodlám kojit pokud to bude jenom trochu možné, takže mě minimlane půl roku nic stát nebude. Ale pokud máš pak mimčo na jednorahovych plenkách, na UM, nedej bože třeba nemocné tak to jde i do tisíců měsíčně.

zrcadlo
Kelišová 7425 příspěvků 03.05.19 16:03

Já si to teda taky neumím vůbec představit. Vzít si hypotéku v takové výši, že náklady na ni + na bydlení jsou vyšší než příjem jednoho z vás (a ve výši cca 80% příjmu toho druhého) je za mě čiré šílenství.
O svatbě jste uvažovali? Nemovitost je psaná na oba? Máte našetřené rezervy? Jako jestli máte pár set tisíc naspořených, tak budiž, ale jet z měsíce na měsíc bez dostatečné rezervy by pro mě znamenalo bezesné noci.
Jinak náklady na dítě jsou opravdu velmi různé. Já bez problémů kojila, dítě nepotřebovalo nic speciálního, takže první půlrok byly měsíční náklady cca 1000,–Kč (plíny, sem tam ubrousky… mycí gel jsme měli jeden skoro rok, kosmetiku žádnou, léky žádné (to se změnilo až po nástupu do školky, od té doby měsíčně dost), žádné speciální pomůcky). Kamarádka měla u dítěte zdravotní problémy, takže měsíčně dala dost peněz jen za jízdy k doktorům, pak speciální UM, zdravotní pomůcky (sice proplácí pojišťovna, ale jen v základní verzi, a každý rodič rád připlatí za komfort dítěte) apod., myslím, že nad 5tis. se jim to měsíčně vyšplhalo, a to aby byla mobilní a manžel mohl do práce, tak ještě pořizovali druhé auto, protože musela s malou jezdit hodně často.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.19 16:06

@Zoe1
Ještě nám neni ani 20 let a časem se ta hypotéka bude snižovat.. miminko by jsme si chtěli pořídit tak do 23 let první

Zoe1
Zasloužilá kecalka 759 příspěvků 03.05.19 16:15
@Anonymní píše:
@Zoe1
Ještě nám neni ani 20 let a časem se ta hypotéka bude snižovat.. miminko by jsme si chtěli pořídit tak do 23 let první

Tak to máte ještě spoustu času. Zkuste zvýšit příjmy a našetřit rezervu, jestli teda nemáte.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama