Arnica montana 9CH

1096
16.8.15 17:26

Arnica montana 9CH

Dobrý den,
mám dotaz ohledně homeopatik Arnica montana 9CH. Dětská lékařka, která se zabývá i homeopatiky, mi jej doporučila k porodu. Máte s ním některá zkušenost? Prý mám začít brát v den porodu 3×5 kuliček a pokračovat i po porodu kvůli hojení.
Budu ráda za Vaše názory a hlavně zkušenosti. Pořád váhám, jestli je opravdu použít.
Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6210
16.8.15 17:32

Nijak ti neublíží. Ovšem jsem přesvědčena o tom, že ani nepomůžou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21076
16.8.15 17:34

Měla by zmírnit krvácení a urychlit hojení rodidel po porodu. Brala jsem ji a vše bez problémů, regenerace po porodu probíhala rychle. Takže pokud si ji vezmeš, určitě nic nepokazíš. Jestli si pomůžeš je otázkou osobního přesvědčení a to má každý jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
16.8.15 17:43

No říkala mi, že by to mělo mírnit bolesti a že pomáhá hojení. Těm bolestem ale moc nevěřím :mrgreen:
@pe-terka A jaké jsi měla dávkování?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2796
16.8.15 18:06

@Janča91 s Arnicoum mam velmi dobre zkusenosti a vsichni kolem, kt jsem to doporucila.., berou se mesic pred TP a pak cele 6n v davce 2× 3 gr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
16.8.15 18:20

@123ivča
To rada slysim :) ale tak dlouho pred porodem? Me prave rekla, ze staci zacit brat az pojedu do porodnice.. nekde jsem i cetla, ze kdyz se to bere dlouho pred, tak si na to telo zvykne a pak mu to nepomuze.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
16.8.15 18:21

A da se sehnat normalne v lekarne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
16.8.15 19:04

@Janča91 dá se sehnat normálně v lékárně, kde mají alespoň základní homeopatika ;) podávají se právě v těch posttraumatických stavech na rychlejší vstřebávání hematomů a rychlejší hojení celkově :) klidně začni brát až v den porodu a první den po porodu vezmi až 5× denně 5 kuliček a pak pokračuj 3×5kuliček… ublížit ti to určitě neublíží. A kdybys chtěla do budoucna, tyto homeopatika se dávají třeba, když si děti natlučou kolena apod. zkrátka kde je modřina… :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21076
16.8.15 19:32
@Janča91 píše:
No říkala mi, že by to mělo mírnit bolesti a že pomáhá hojení. Těm bolestem ale moc nevěřím :mrgreen:
@pe-terka A jaké jsi měla dávkování?

Tuším, že 2 - 3× denně pět kapslí. Nebo podle potřeby…Myslím si, že krvácení se tím hodně zmírnilo…U předešlého porodu jsem ji nebrala a krvácela jsem víc. Ale může to být náhoda…Každopádně tím nic nezkazíš. Někdo to radí brát i chvíli před porodem jako prevenci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
832
16.8.15 20:39

Tady je návod skvělé porodní asistentky:
https://svethomeopatie.cz/…entky-romany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
16.8.15 21:33

@junior007
Super, děkuju :kytka: Dala mi i nějakou brožurku, abych věděla na co se jaký homeopatika používají. Ale přímo tahle arnica tam právě není :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22312
16.8.15 23:39

@Janča91 Mám od homeopatky, ale ch 20. Budu brát i miminko. Dávkování teď přesně nevím, ale homeu věřím. Už několikrát očividně pomohla.
Ale bylo mi řečeno, že je to na hojení po porodu. Budu brát asi až po příchodu z porodnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
17.8.15 08:40

@Janča91 není za co, ale kup tu sílu CH9 ;) a kor jestli máš brožurku tak to bude bez problémů :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.8.15 18:25

Já jsem je brala. Dle instrukcí v brožurce Homeopatie pro nastávající maminky jsem Arnicu brala měsíc před termínem porodu a pak i během 1. doby porodní. Říkala jsem si, že ublížit nemůžou a když by to pomohlo, tak jedině dobře. Doktor byl pak celkem překvapený, že na prvorodičku jsem měla dost snadný a rychlý průběh porodu.

• Citovat
  • Upravit
31.7.19 20:15

citlivý kostrč po porodu

Měla některá z Vás potíže s ""kostrčem po porodu? Jak jste to řešili? Co pomohlo? Pomozte mi to řešit! Lékař řekl ať čekám, že se to usadí…ale stále to bolí..už dost dlouho! Děkuji za rady. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama