Ošetření pupíku levandulí

14.8.15 15:11

ošetření pupíku levandulí

Ahojte,
chtěla jsem se poradit se zkušenými, když chci pupík ošetřovat esenciálním olejem levandule a nikoli lihem, natírám přímo ten 100% esenciální olej na pupík, nebo se to ředí vodou, případně jiným olejem (mandlový, jojobový…)? Jsem z toho tak trochu zmatena :think:, protože chápu-li pupik se má vysušovat, tím pádem by esenciální kapky levandule v dalším oleji byla blbost, ale na natírání na postižené místo se doporučuje právě ono ředění esenciálního oleje… Díky za pomoc:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18645
14.8.15 15:16

@hasarka Já bych teda pupík nemastila. Musí dýchat, což si po potření olejm nedokážu moc představit. :think:

Můžu se zeptat, proč toužíš používat esenciální olej a zavrhuješ klasický líh?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 15:38

Mam radeji prirodni veci a lih, ktery je vlastne alkohol mi prijde hodne agresivni, ale je to mozna jen muj osobni pocit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18645
14.8.15 15:49
@hasarka píše:
Mam radeji prirodni veci a lih, ktery je vlastne alkohol mi prijde hodne agresivni, ale je to mozna jen muj osobni pocit…

Tak v tom případě bych snad šla raději do nějakého řapíkového odvaru. Nicméně za mě 1-2× denně poťapkat pupík lihem po dobu cca 1-2 týdnů (ethanol vzniká kvašením, což je taky přírodní proces :lol: ) není žádná trága.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.8.15 15:59

Já bych neexperimentovala a použila bych líh :nevim: olej (ani jakkoli naředěnej) bych na ránu, která se musí co nejrychleji zahojit, fakt nedávala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
14.8.15 16:08

@hasarka ja davala na pupik u obou deti jedine cutasepth jak doporucili v porodnici nic jiného bych nedala bala bych se :nevim:

• Citovat
  • Upravit
405
14.8.15 20:59

Já jsem dostala přímo od porodní asistentky, co u mě byla doma, levandulovou esenci, takovou malou lahvičku, co se dává do aromalampy. olej určitě ne. bylo to super a děti krááásně voněly :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama