Arytmie a kašel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
31.12.21 11:00

arytmie a kašel

Ahoj všem, mám dotaz na zkušenosti těch, co to zažili, případně doktory, pokud mají tu zkušenost. Už delší dobu se léčím na zrychlený tep, potvrzeno holterem. Občas byly arytmie. V poslední době mám arytmie často (předpokládám, že to jsou arytmie). Ale je to vždy v klidu, nikdy při námaze. V tu chvíli mám pocit, že musím kašlat. Zajímalo by mě, jestli opravdu arytmie může způsobit kašel, nebo je to prostě jen v hlavě. K doktorovi objednaná jsem, ale až na konec ledna. Osobně se přikláním k tomu, že to není fyzický původ, ale zajímalo by mě, jestli existuje možnost, že je to fakt problém srdce, že existuje spojitost mezi arytmií a pocitem nedostatečného dýchání a nutnosti zakašlat. Na ultrazvuku srdce jsem byla (dva roky zpět), doktorka říkala, že to v podstatě nic není, není to důvod k problémům. Když jsem to řekla doktorovi na plicním (mám astma, bez léků), tak si to přečetl a řekl, že mám nález na dva řádky, takže by rozhodně neřekl, že to úplně nic není. Takže si můžu vybrat. Jelikož je Sivlestr, klidně můžete mít i b. bé komentáře, je mi to fuk :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
31.12.21 19:04

Ahoj, já mám něco podobného. V klidu, obvykle vleže pocit přeskakování srdce a občas nutnost zakašlat. Já to tedy nikomu ani neříkala, nějak doufám, že to nic není. :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 19:08
@Anonymní píše:
Ahoj, já mám něco podobného. V klidu, obvykle vleže pocit přeskakování srdce a občas nutnost zakašlat. Já to tedy nikomu ani neříkala, nějak doufám, že to nic není. :oops:

Ja chodim na internu uz dlouho, i kvuli cholesterolu. Vzdycky dela ekg, a tam mi vyskocil problém prave uz davno. Chvili jsem brala leky, pak to bylo dobry, takže par let ne. Ale pri kontrole na plicnim mi to zase vyskocilo, primar chtel, at to resim. Takže asi rok a pul beru leky a ted se ve velkém rozjela ta arytmie. V lednu mam pravidelnou půlroční kontrolu, tak se zminim.

• Citovat
  • Nahlásit
771
31.12.21 21:23

Já mám komorove extrasystoly (fakt hodně, 15-20% že vsech tepu srdce).
Nejvíc je vnímám večer před usnutim, nejvíc jich ale mám v noci, když spím, potvrzeno holterem.
Když jich je víc po sobě, můžu mít pocit nedostatku vzduchu. Je to proto, že se jedná o předčasné stahy srdce, kdy není dostatečně naplněné krvi a neposle tím dostatek okyslicene krve do těla.
Někdy záměrně zakaslu, mám pocit, že to pomůže.
Nejedná se o nic nebezpečného, problémy při pohybu s tom nemám, srdce je zdravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.12.21 21:29
@Svetluska55 píše:
Já mám komorove extrasystoly (fakt hodně, 15-20% že vsech tepu srdce).
Nejvíc je vnímám večer před usnutim, nejvíc jich ale mám v noci, když spím, potvrzeno holterem.
Když jich je víc po sobě, můžu mít pocit nedostatku vzduchu. Je to proto, že se jedná o předčasné stahy srdce, kdy není dostatečně naplněné krvi a neposle tím dostatek okyslicene krve do těla.
Někdy záměrně zakaslu, mám pocit, že to pomůže.
Nejedná se o nic nebezpečného, problémy při pohybu s tom nemám, srdce je zdravé.

Super, dik, ja mam taky pocit, ze mi ten kasel ulevi. Fajn, ze to nic neni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 01:21

Já mám totéž problém, byla jsem na kardiologii ne kvůli tomu, ale kvůli zrychlenému tepu, dělala mi i ultrazvuk srdce, takže si myslím že kdyby to byla nějaká vada tak by to tam zjistila

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat