Ascites v douglasovém prostoru

55
6.8.12 18:15

ascites v douglasovém prostoru

Ahojky, má někdo zkušenost s diágnózou ascites v malé pánvi? Toto mi našli na CT, spolu s cystičkami a steatózou jater- ztučnění jater, gynekolog vyloučil, že by tekutina - ascites byl gynekologické povahy, k hepatologovi chodím na pozorování, na krev, ten se ktomu nevyjadřuje…musím nad tím přemýšlet, ascites může souviset i s rakovinou, gynekolog bral odběr na markery, vyšlo to v pořádku, na CT se jinak nic vážného neobjevilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5483
6.8.12 18:30

Já myslím, že malé množství tekutiny v Douglasově prostoru se může najít, aniž by to znamenalo něco vážného, mohl někde proběhnout nějaký malý zánět, prasknout nějaká cystička či co. Pokud je CT a tumorové markery v pořádku, nestresovala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
6.8.12 19:14

Jsem povaha, která hned hledá vážné onemocnění, jsem z toho nervozní, nicméně děkuji Ti za podporu :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
6.8.12 19:32

Záleží, kolik té tekutiny je. Malé množství má hodně lidí a samo, že se hromadí tam. Je to nejnižší místo v břiše.
Ascites bývá zánětlivého i nezánětlivého charakteru, z onko onemocněni vaječníku či jater, cirhóze jater, jaterním selhání, selhání srdce, kachexie, zánět slinivky, pobřišnice a mohla bych pokračovat.
Pokud je lékař v klidu, tak bych to neřešila.
A pokud tě to trápí, tak bych si sedla s doktorem a probrala to s ním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
7.8.12 09:17

Ahoj Cassi, nevím kolik jí je, ve zprávě z CT mám napsáno ascites perivezikálně a v cavum douglasi ascites, ale jeké množství se nepíše, jak jsem psala gynekolog to vyloučil, že to není praská cysta, nic gynekologického…hepatologovi jsem to říkala, do zprávy napsal trochu ascitu v malé pánvi, to že to gynekolog vyloučil a řekl, že to vidí na problém s játry. Hepatolog na to nic, teď v září jdu na kontrolu, odběry krve a znovu se ho zeptám co a jak, ten nález toho ascitu byl zhruba před rokem. K hepatolgovi jsem se dostala náhodou, kvůli ztučnění jater, které se náhodou objevilo na Ct, hepatolog se tak trochu divil, že mám ztučnění jater, jsem drobné postavy, tak mi radši vzal krev, když už mě tam měl. A vyšlo pozitivní pozitivní protilátky M2- další šok, to by svědčilo o autoimunitním onemocnění jater, další výsledek po 3 měsicích vše negativní i M2. Jsem si odechla, takže mi řekl, že radši ať příjdu zas za rok, to bude teď v září a vezme zas krev na protilátky a další věci, jinam mám vysoký cholesterol a všimla jsem si, že se mi v očích udělaly tukové hrudky, oční lékařka, mi řekla, že takový nález vidí u diabetiků…no takže tak ve zkratce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36357
7.8.12 11:04

Hele jestli je to jen v Douglasu, tak to nic moc nebude, Douglas je pomerne malej a protoze je nejniz, tak tam steka vsechno z bricha. Muze jit i o tekutinu z folikulu po ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9018
8.8.12 14:06

@kolje teda to je diagnóz.
Tekutinou bych se neznepokojovala a počkala bych na vyšetření v září.
A další dovyšetření u obvoďáka.
Přeji, ať to dopadne dobře a už nic dalšího není. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat