HPP - počet hodin

Anonymní
10.3.21 09:29

Asi nejde o HPP

Zdravíčko, potřebovala bych poradit, protože nemám moc zkušeností.

Mám přes známého nabídku práce. Ale popravdě hodně váhám. Jedná se o práci v cukrárně, mytí nádobí, uklízení šaten a být po ruce v cukrárně. Plat 90 Kč čistého, pracovní doba 7-13 hodin.

Jenom že, bydlím sice jen 16 km, ale spoje nejsou. Autem jezdit sama je to nesmysl, nikdo tím směrem co jsem já nejezdí. Abych se tam dostala, tak musím jet už kolem 5 hodiny a zpět mi jede bus za 14 minut, jenom že zastávka není před pekárnou.

Jenomže o co mi jde prepodkladma k počtu hodin, že se nejedná o HPP, že? Šéfová je v nemocnici, tak že byla hodně stručná - viz to co jsem napsala. Prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25928
10.3.21 09:31

Plat se nikdy nedává v čistém a je to málo hodin. Spíš bych řekla brigáda nebo na černo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
10.3.21 09:41

Jak píše Pikola, plat se uvádí v hrubém. Počet hodin nic neříká o tom, o jakou smlouvu se jedná. Může jít o HPP stejně jako DPČ nebo práci načerno bez smlouvy. Vzhledem k tomu, že takhle by sis vydělala jen něco málo přes 10tis měsíčně, se ti rozhodně nevyplatí za takovou prací dojíždět, natož když je tam tolik otazníků a nikdo ti nic pořádně nevysvětlil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10692
10.3.21 09:42

Proč ses jí nezeptala? Ten plat je v hrubém a je to teda dost málo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27700
10.3.21 09:44
@arinecka píše:
Proč ses jí nezeptala? Ten plat je v hrubém a je to teda dost málo :nevim:

U nás mají uklízečky minimální mzdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 09:46

Plat je v čistém jak píšu.
Jsem teď vedena na UP, čili mohu mít jej dpc pokud bych šla brigádne. Hledám, ale spíše hpp

Šéfová je v nemocnici, proto jsem to nechtěla moc řešit a rušit ji. Vše mám řešit osobně s cukrárkou. 8o

• Citovat
  • Nahlásit
10692
10.3.21 09:47
@vokishka píše:
U nás mají uklízečky minimální mzdu.

Ona by tam byla holka pro všechno, a teda za ty peníze, to je teda fakt síla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 09:50

@arinecka Nejdříve se mělo jednat o mytí nádobí a úklid šaten a teď mi napsala, že i být po ruce v cukrárně. Tak že předpokládám, že bych asi byla holka na všechno.

Dojezd je 16 km, to nic není. Jenom že ráno 5 minut mezi spojy, odpoledne 14 minut po prác. době mi jede bus + zase potom přestup. Porpavde plat je zoufalý to ano za tu práci a vzdálenost.

• Citovat
  • Nahlásit
27700
10.3.21 09:51
@arinecka píše:
Ona by tam byla holka pro všechno, a teda za ty peníze, to je teda fakt síla.

Bohužel, u nás uklízečky taky dělají všechno (škola) a právě za tu minimálku.
edit tím nemyslím, že je to v pořádku. Jen že to tak bohužel je.

Příspěvek upraven 10.03.21 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
10.3.21 09:51
@Anonymní píše:
Plat je v čistém jak píšu.
Jsem teď vedena na UP, čili mohu mít jej dpc pokud bych šla brigádne. Hledám, ale spíše hppŠéfová je v nemocnici, proto jsem to nechtěla moc řešit a rušit ji. Vše mám řešit osobně s cukrárkou. 8o

Plat v čistém prostě být nemůže (na smlouvu) a to z toho důvodu, že nikdo netuší, kolik daníš, jaké máš slevy apod., čili ti nemůže ani slíbit výslednou čistou mzdu. Zkrátka ji neví. Jedině za předpokladu, že je to načerno a prachy ti dají hodinově na ruku. Zavolej cukrářce a zeptej se jí, kdy ti přijde smlouva. A budeš mít hned jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 10:10

Ale já mám kontakt jen na sefovou. Ještě jednou jsem ji psala:

A ještě se prosím zeptam. Předpokládám jde o brigádu, vzhledem k počtu hodin. DPP nebo DPC?
Promyslim to a ozvu se. Ale schůdnější by asi byl…, vzhledem k dojezdu

Odepsala: ok

Ona má pak ještě jedno místo 10 km od mého bydliště na místo cukrárky, až skončí lockdown. Což by bylo asi lepší.

Prakticky mi neodepsala jaká je to smlouva…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 10:15

Pak mám ještě jednu nabídku.

Pracovní doba je od 6:40 – 15:10.
Na finanční ohodnocení maji uvedeno od 18 tisíc dle zkušeností a praxe - tak že bych měla začátek.
Jedná se o administrativní pracovníci. 32 km jedna cesta, autem. Jinak nemám šanci. A nikdo z mé strany tam nejezdí. Jedná se o jiny okres. Pry mám hodně popremyslet… :( :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2201
10.3.21 10:17

Hlavní pracovní poměr a vedlejší pracovní poměr jsou termíny, ktere jsou už více než 10 let zrušeny… Takže buď je to pracovní poměr se zkráceným uvazkem, nebo dohoda o pracovní činnosti, případně o provedení práce.. Pokud Ti sdělili čistou mzdu, tak to bude nejspíš bez smlouvy, peníze na ruku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
10.3.21 10:19
@Anonymní píše:
Pak mám ještě jednu nabídku.Pracovní doba je od 6:40 – 15:10.
Na finanční ohodnocení maji uvedeno od 18 tisíc dle zkušeností a praxe - tak že bych měla začátek.
Jedná se o administrativní pracovníci. 32 km jedna cesta, autem. Jinak nemám šanci. A nikdo z mé strany tam nejezdí. Jedná se o jiny okres. Pry mám hodně popremyslet… :( :nevim:

32 km je daleko, ty peníze se Ti za ten čas, jízdné a práci neoplatí… Hledej blíž, nebo zvaž stěhování, pokud jsi třeba v najmu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
10.3.21 10:27
@Anonymní píše:
Ale já mám kontakt jen na sefovou. Ještě jednou jsem ji psala:

A ještě se prosím zeptam. Předpokládám jde o brigádu, vzhledem k počtu hodin. DPP nebo DPC?
Promyslim to a ozvu se. Ale schůdnější by asi byl…, vzhledem k dojezdu

Odepsala: ok

Ona má pak ještě jedno místo 10 km od mého bydliště na místo cukrárky, až skončí lockdown. Což by bylo asi lepší.

Prakticky mi neodepsala jaká je to smlouva…

pokud máš zájem někde o práci, rozhodně to neres přes sms, je to naprostá ubohost a takového zaměstnance bych já nechtěla ani za nic :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat