Asi neštovice

Anonymní
25.11.15 06:35

asi neštovice

Ahoj holky, ted jsem objevila pupínečky na dceři, má jich pár na obličeji a v hlavě pár, je jí 3,5 roku a mám doma 2 měsíční miminko, bojím se, aby to nechytlo, jsou ty pupínky ted ze začátku nakažlivé? díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4337
25.11.15 06:49

Nestovice jsou infekcni jeste pred vysevem, takze to neovlivnite.
Budte hlavne v klidu, mimi to vubec chytit nemusi, nebo muze, ale bude v pohode. Inkubacni doba je 14-21 dni.
Zavolejte si dr, sledujte, jak to u dcerky probiha a vic asi nenadelate.
Hlavne klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.11.15 06:54

@Halamka díky. a nejsou infekční i ted ty pupínky nějak ze začátku než prasknou? abych třeba malou dala k babičce, než to infekční nebude? díky

• Nahlásit
  • Citovat
24411
25.11.15 07:11

Nejvíc infekční je ta tekutina z pupínků, takže nerozškrábat.
Ale dát děti od sebe už nepomůže, nákaza se šíří kapénkovou infekcí - jako rýma, kašel - už tak dva dny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42741
25.11.15 08:19
@Anonymní píše:
@Halamka díky. a nejsou infekční i ted ty pupínky nějak ze začátku než prasknou? abych třeba malou dala k babičce, než to infekční nebude? díky

Tak samozřejmě izolovat ji můžeš, ale neštovice jsou nejvíc infekční den před výsevem a až do zaschnutí pupínků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
25.11.15 08:46
@Anonymní píše:
@Halamka díky. a nejsou infekční i ted ty pupínky nějak ze začátku než prasknou? abych třeba malou dala k babičce, než to infekční nebude? díky

Infekční je dítě i před výsevem pupínk, takže děti izolovat už nemá cenu. Ale mimčo to chytit nemusí, není pravidlo, že kontakt s neštovicemi je 100% nákaza. Jen pozor, u kojenců může být inkubační doba až 28 dní, ne jen 21.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
25.11.15 09:54

@donaga takže to může dostat až za 28 dní miminko? ach jo teda.

• Nahlásit
  • Citovat
642
12.6.18 14:52

Ahoj holky,

dneska je to presne 14 dni, co jsem byla s dcerkou na detskem hristi jeste s kamaradkou a s jejim synem, ktery se pak za dva dny osypal nestovicema. Moc si spolu nehrali. Ale i tak nestovice ocekavam.

V nedeli odpoledne dcerce vyletela horecka z niceho nic (39,5),takhle az do vecera a v noci mela i 40tky. Vcera cely den 37,3-37,5,moc nejedla a byla unavenejsi. Dnesni noc bez teploty a dneska je uplne v pohode.

Zadny flicky a pupinky jsem zatim nenasla. A to ji porad prohlizim. Myslite, ze z toho nestovice byt muzou? Ze by se jeste dneska nebo zitra osypala?

Dekuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama