Asistent pedagoga, je nutný kurz?

Anonymní
8.1.21 10:54

Asistent pedagoga, je nutný kurz?

Krásný den všem! Taková technická otázka, mám Bc. učitelství 2. Stupeň ZŠ s aprobací čj Př, bude mi končit mateřská, což je taky důvod proč jsem nepokračovala na navazující magisterské studium a napadat mě, že bych šla zatím do školství jako asistent a následně si Mgr. dodělala dálkově, a teď ta otázka, s tím co mám můžu tuhle pozici dělat nebo je třeba udělat si patřičný kurz? Děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25038
8.1.21 11:34

To staci, staci i stredni pedagogického zaměření

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
8.1.21 11:50
@Anonymní píše:
Krásný den všem! Taková technická otázka, mám Bc. učitelství 2. Stupeň ZŠ s aprobací čj Př, bude mi končit mateřská, což je taky důvod proč jsem nepokračovala na navazující magisterské studium a napadat mě, že bych šla zatím do školství jako asistent a následně si Mgr. dodělala dálkově, a teď ta otázka, s tím co mám můžu tuhle pozici dělat nebo je třeba udělat si patřičný kurz? Děkuji za odpověď :kytka:

Ano stačí :palec: Já mám kurz, ale měla jsem vzdělání z jiného odvětví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
8.1.21 13:21

@Mgree Ahoj :mavam: já jsem momentálně na RD a o kurzu uvažuji. Mohla by jsi mi prosím napsat více informací, klidně do sz? Zajímá mě, jak je kurz náročný, jestli je k němu nutná praxe, jak těžké bylo sehnat místo a jak se pohybují platove? Slyšela jsem, že často jsou tyto pozice na 0,5 nebo 0,75 úvazku a plat pak není nic moc :nevim: jsem také z jiného oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44364
8.1.21 13:29
@Anonymní píše:
Krásný den všem! Taková technická otázka, mám Bc. učitelství 2. Stupeň ZŠ s aprobací čj Př, bude mi končit mateřská, což je taky důvod proč jsem nepokračovala na navazující magisterské studium a napadat mě, že bych šla zatím do školství jako asistent a následně si Mgr. dodělala dálkově, a teď ta otázka, s tím co mám můžu tuhle pozici dělat nebo je třeba udělat si patřičný kurz? Děkuji za odpověď :kytka:

vzdelani staci, skolu urcite dodelej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
647
8.1.21 13:53

@Nugetkka Ahoj. Já jsem si kurz dělala na RD ve Zlíně. Trval zhruba 3 měsíce. Chodili se dva víkendy v měsíci. Praxi si každý zařídil na škole, já konkrétně na speciální, kde byly děti, vyžadující asistenta.

Místo určitě sehnat jde, spíše na speciálních školách, ale i na základních. Hledají i školky. Kurz si se mnou dělala tchýně a ta pracuje už dva roky jako AP na plný úvazek. Po vyučování je s chlapcem ještě v družině. Platově kolem 20 tis. čistého. Pracovní doba od 7-15:30. Ale né všechny AP mají plný úvazek. Záleží hodně i na konkrétním dítěti, jestli třeba potom chodí do družiny.

Kurz byl ukončen závěrečnou prací - praxe a teorie.
Nakonec jako AP ani nepracuji, protože v době, kdy jsem byla po rodičáku tak nehledali. Pracuji v jiném oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51726
8.1.21 14:30

Muzes zatim delat AP i vychovatelku ve druzine. Splnujes na oboje kvalifikaci. Do druziny muze kazdy ucitel. Skolu si urcite dodelej.
Taky to tak mam. Skolu letos koncim. Ale mam a budu mit status SS ucitele praxe a odbornych predmetu. Tam pracovat nechci. Zatim delam AP a vychovatelku, nez dodelam magisterske zkousky letos. A pujdu studovat dalsi skolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1175
8.1.21 17:01

@Mgree Děkuju moc za informace, kurz občas probíhá i u nás ve městě, tak si zjistím co a jak, kouknu taky, jaká je u nás nabídka práce :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat