Práce se zvířaty

Anonymní
7.1.21 20:32

Práce se zvířaty

Ahoj, omlouvám se za anonymitu.
Ráda bych našla prostřednictvím vašich případných nápadů a nových pohledů na věc řešení mého problému, který se týká hledání vhodného zaměstnání :lol:
Jsem vystudovaná učitelka SŠ čeština, dějepis. Na střední jsem nikdy neučila, pouze čtyři roky na ZŠ (mix všeho možného, od velkých, po malé, přes třídnictví, opravdu vše). Teď jsem na rodičáku.
Jde o to, že ačkoliv mám děcka ráda a zažila jsem ve školství spoustu krásných chvil s těma dětma, tak i těch špatných. A tak celkově mi nějak vnitřně vychází, že to není to, co chci dělat po zbytek života.
Nebylo třeba dlouho přemýšlet a to, co mě táhne, tak je práce se zvířaty…i když je to zase práce s lidma, že :-D Nemám ale konkrétní představu, co přesně… celoživotně mám fakt ráda zvířata, napříč druhy. Asi nejvíc kočky, psy, hlodavce :-) Ne, vážně, kromě pavouků a podobné havěti, mám ráda opravdu vše.

Přemýšlela jsem, jestli je možný třeba nějaký „kurz“ třeba na veterinární sestru..? Vezmou tam takhle někoho „zvenku“?..
Co takhle v ZOO? Ošetřovatel zvířat? Čistit papouškům klec a krmit opice…klidně…

Vůbec se neorientuju, co vše na trhu se vlastně nabízí…o co se vlastně může člověk ucházet…? Vím, že je to naprosto pitomá otázka, když nevím, co chci, tak co vlastně hledám, že…ale to je právě ono..Něco chci a nevím, co a kde začít…
Jsem ochotná udělat si rekvalifikační kurzy nebo nějaké studium..jen nevím, kde vlastně hledat?
Budu ráda za tipy, pomoc, informace.
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2032
7.1.21 20:42

No tak na některé pozice stačí zaškolení. Ale taky si uvědom, že o zvířata se pečuje stále - žádní volné víkendy. Většinou to je občas i těžší práce a asi zapomeň na výplatu učitelky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6146
7.1.21 20:46

S kurzem ti úplně neporadím. Já jsem k tomu přišla trochu jak slepý k houslim. Vzala jsem si chovatele papoušků. Ale můžu ti říct, že to je fakt makačka, když máme mláďata co rodice nekrmi tak k nim vstáváme i v noci a když nějaký umře tak je to i nápor na psychiku, máme je jako druhý děti. Neznáme volný víkendy. Dovolená je vždycky tak zaměstnání 3-5 lidi (kamarádi, rodiny) na výpomoc.
U veterinářů jsem sestru snad v životě neviděla. Čistit klece v ZOO si myslim, že bude taky pěkná dřina a ohodnocení asi nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20308
7.1.21 20:50

Hele fakt hodně záleží co chceš dělat za pozici, někde prodávat ve zverimexu můžeš se zakladkou, na jiný pozice nebude stačit kurz, zrovna k ošetřovatelce v zoo te asi hned tak nepustí. Taky ber v potaz, ze tyhle místa bývají mizerne placená a většina těch lidi to dela z té lásky, ne pro peníze. Plus samozřejmě musíš pracovat porad, zvířata pak nezavres na 2 měsíce prázdnin, budeš pracovat o víkendech, svatkach, prázdninách…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
7.1.21 20:55
@JancaS84 píše:
S kurzem ti úplně neporadím. Já jsem k tomu přišla trochu jak slepý k houslim. Vzala jsem si chovatele papoušků. Ale můžu ti říct, že to je fakt makačka, když máme mláďata co rodice nekrmi tak k nim vstáváme i v noci a když nějaký umře tak je to i nápor na psychiku, máme je jako druhý děti. Neznáme volný víkendy. Dovolená je vždycky tak zaměstnání 3-5 lidi (kamarádi, rodiny) na výpomoc.
U veterinářů jsem sestru snad v životě neviděla. Čistit klece v ZOO si myslim, že bude taky pěkná dřina a ohodnocení asi nic moc.

Ale jo, na klinikách jsou recepce + sestřičky. Ale zase, směny, soboty, neděle. Úklid, objednávání léků, úklid po zvířatech, jednání s nervózními lidmi. Je to můj sen tohle dělat. Ale neuživilo by mě to, je to bída.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20308
7.1.21 20:58

@Proto02 ale ta klinika je spis dělat recepční/sekretářku, než se přímo starat o zvířata ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
7.1.21 21:14
@Kriss Tina píše:
@Proto02 ale ta klinika je spis dělat recepční/sekretářku, než se přímo starat o zvířata ne?

Ne, ne, dělají vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
7.1.21 21:16

Tak pokud se týká studia, tak asi to co ty si představuješ by bylo na ČZU obor speciální chovy. Kurz na vet sestru není, na to potřebuješ SOŠ veterinární. Jinak práce se zvířaty je víceméně špatně placená a časově náročná ;) Třeba pokud si zaběhlá sestra u vet tak peníze můžou být ok, ale práci pracovní doba blbá a tam si raději vezmou veterinární sestru nebo ještě radši normální zdravotní…zoo to samé v bledě modrém. Máš asi trochu romantické představy, nemyslím to zle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5792
7.1.21 21:16

Co třeba výcvik asistenčních psů?
To dělá kamarádka, odešla právě ze školství, aby se věnovala naplno jen tomuhle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.21 21:22

Tak… v ČR jsou 2 střední veteriny. Absolventi mají velký problém se uplatnit, protože jak tu zaznělo, tak mohou jít jen do velkých klinik, menší si vystačí veterináři sami, max berou na praxi studenty. Ale jako pres známost by to asi šlo.
K tomu, že u zvířat nejsou peníze. Mrkni na nabídky práce pro dojičky v kravine, vůbec nenabízí špatné podmínky.
No a co si myslím, že se dá dělat s velkým zapalenim a bez školy jen s kurzy, tak např. psi kadeřnictví, masáže, fyzio - dornova metoda. Známá provozuje psi hotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
7.1.21 21:27
@Lily-of-the-valley píše:
Tak… v ČR jsou 2 střední veteriny. Absolventi mají velký problém se uplatnit, protože jak tu zaznělo, tak mohou jít jen do velkých klinik, menší si vystačí veterináři sami, max berou na praxi studenty. Ale jako pres známost by to asi šlo.
K tomu, že u zvířat nejsou peníze. Mrkni na nabídky práce pro dojičky v kravine, vůbec nenabízí špatné podmínky.
No a co si myslím, že se dá dělat s velkým zapalenim a bez školy jen s kurzy, tak např. psi kadeřnictví, masáže, fyzio - dornova metoda. Známá provozuje psi hotel.

V ČR jsou tři speciální veterinární, plus při asi třech zemědělkách jsou vet obory. Skoro každý vet má sestru i na malých městech. Kdo má rád zvířátka, pro toho bude kravín dost velký kulturní šok, pokud teda nepůjde o nějakou malou rodinnou firmu…to jen na doplnění tvého příspěvku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.21 21:44

@Pantalaimon to se kdyžtak omlouvám, na veterině jsme měli lidi jen z Kroměříže a Hradce Králové, nikdy nemluvili o třetí SŠ. Veterinářů na malých městech znám hodně, a sestru nemá opravdu žádný z nich. Možná je to lokální záležitost. :)
Jinak je mi jasné, že kdo má rád psy a kočky, nebude chtít chodit brzy ráno do kravina dojit - spíš jsem narážela na to, že tato práce je placená hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6208
7.1.21 21:44
@Pantalaimon píše:
V ČR jsou tři speciální veterinární, plus při asi třech zemědělkách jsou vet obory. Skoro každý vet má sestru i na malých městech. Kdo má rád zvířátka, pro toho bude kravín dost velký kulturní šok, pokud teda nepůjde o nějakou malou rodinnou firmu…to jen na doplnění tvého příspěvku ;)

No to zijes asi v jine zemi nebo nevim :D mam znamy veterinare a nikdo nema sestru a ani nikdo z jejich kolegu je nema, leda ty velky kliniky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
772
7.1.21 21:45

Co třeba vést přírodovědecký kroužek? Vymyslet nějaký zajímavý koncept. Najít prostory, pořídit nenáročná zvířata a formou kroužku hlídat děti a zároveň pečovat o zvířata…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5792
7.1.21 21:45
@Lily-of-the-valley píše:
No a co si myslím, že se dá dělat s velkým zapalenim a bez školy jen s kurzy, tak např. psi kadeřnictví, masáže, fyzio - dornova metoda. Známá provozuje psi hotel.

no jo vlastně, ty psí hotely! Netuším, jak moc je to na uživení, asi to bude i hodně sezónní, ale mám v okolí až překvapivě dost lidí, kteří ty služby využívají. Ale spíš bych to viděla jako přivýdělek k nějakému nenáročnému jinému podnikání (třeba krmivo pro psy ;) )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat