Dilema ohledně práce - co byste vybraly?

Anonymní
6.1.21 16:24

Dilema ohledně práce - co byste vybraly?

Ahoj holky, potřebuju poradit, raději prosím anonymně :oops: Jsem 7 měsíců na pracáku. Kvůli covidu jsem přišla o své předchozí dlouhodobé zaměstnání a od té doby jsem na nic pořádně nenarazila. Rozhodla jsem se odstěhovat do většího města, abych zvýšila šanci na najití zaměstnání. Celou dobu jsem samozřejmě posílala životopisy a práci aktivně hledala. Dlouho se nic nedělo a až teď mám 2 možnosti práce. 1. možnost je práce, kde by mě vzali hned, musím se ale rozhodnout do několika dní, jinak vezmou dalšího uchazeče v pořadníku. Chtějí nástup okamžitě. Jedná se o práci na pokladně a občasnou administrativu v prodejně s nábytkem. Plat je tam kolem 20 čistého. 2. možnost je práce operátora ve výrobě v hodně známé společnosti, čemuž odpovídá i plat. Měla bych tam téměř 30 čistého + příspěvek na bydlení + další super benefity a možnost i kariérního růstu. Zatím jsem prošla telefonickým pohovorem a příští týden mám domluvený videohovor s managerkou a mou případnou budoucí nadřízenou.

Pokud bych prošla i tímto druhým kolem, budou mě pak čekat ještě další 2 kola. Čili zatím není vůbec nic jistého. Tato všechna kola jsou zhruba na měsíc a pokud bych tím vším prošla úspěšně, mohla bych nastoupit od poloviny února.
Co se týče dalších aspektů, ani v jednom oboru nemám praxi. Dělala jsem v cestovním ruchu, který je teď na bodu mrazu, takže hledám práci napříč obory a pokud se požadované dovednosti zvládnu naučit, je mi vesměs jedno, co budu dělat. V obou pracích se dělá na směnný provoz, což mi vyhovuje.

Tak teď přemýšlím, co mám dělat. Na jednu stranu chci pracovat co nejdřív, mám ještě poslední měsíc podpory z pracáku a pak už budu na suchu. A ta práce v obchodě je jistá. Na stranu druhou, ta druhá práce je pro mě mnohem zajímavější z hlediska platu a dalších benefitů a asi by mě to i o chlup víc bavilo než práce na kase. Problém je s tím dlouhým výběrovým řízením. Mám strach, že se tam objeví lidi s praxí, kteří dostanou přednost a já budu zase v hledání práce na začátku.

Jak byste se rozhodli vy? Příp. proč. Děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.1.21 16:33

Dobrý den, asi bych nastoupila do jisté práce (na pokladnu) a současně pokračovala ve výběrovém řízení na zajímavější práci, resp. pořád hledala i tu „práci snů“. V nové práci budete mít jistý příjem a vždy můžete ve zkušebce skončit, kdyby vám vyšla ta druhá lepší práce. Je mi jasné, že to není moc fér k zaměstnavateli, ale od toho je přece právě zkušební doba, aby se člověk mohl rozmyslet. A věřím, že by si v dnešní bodě za vás určitě zas brzo našli náhradu, tak to snad takový podraz není :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3303
6.1.21 16:34

Nastoupila bych do jisté práce a dal se zucastnovala pohovoru na druhé místo. A když to vyjde, dáš výpověď ve zkušební době. Jestliže v tom obchodě mají další uchazeče, nebude to pro ně žádný zásadní problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
561
6.1.21 16:38

Asi bych nastoupila do jisté práce do prodejny a zároven bych zkusila ten pohovor u práce č. 2, případně další kola, pokud bych postoupila. Máš zkušební dobu, ve které můžeš kdykoli odejít, pokud bys zjistila, že to není zrovna takové, jak sis představovala…Ale třeba zjistíš, že je ta práce v pohodě a po fabrice ani nevzdechneš :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
263
6.1.21 16:43

Nastoupila bych do nábytku a zároveň jela výběrko na operátora.
Vůči nábytku to není úplně fér, ale co dneska je? :( U nás ve firmě se tohle také párkrát stalo.
V normálním životě by mi to bylo proti srsti, ale osobně bych po 7 měsících bez práce myslela hlavně na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 16:47

Nastoupila bych do první a připravila bych se na ne úplně funkční systém(když to bude lepší než předpokládám, tím lépe).
Operátora výroby jsem dělala, totálně mi to zničilo zdraví(lupénka, obezita přestože jsem dle testů podvyživená, zničené trávení), spánek a nešla bych tam znovu ani za 50 tisíc.
Anonym kvůli zdravotnímu stavu.

Příspěvek upraven 06.01.21 v 16:52

• Citovat
  • Nahlásit
2466
6.1.21 16:48

Operátor ve výrobě,,,tak se dneska říká práci u pásu nebo něco takového? Pokud ano, určitě bych vzala ten nábytek, bude to klidná čistá práce. Plat sice nižší, ale nic dramatického, sama mám plus minus takový a v pohodě, za ten klid a pohodu to stojí. Radši takto než vstávat v pět ráno a být někde ve fabrice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12920
6.1.21 16:50

A mas predstavu, co obnasi ta prace operatora ve vyrobe? Vetsinou je to docela masakr :?

Jsi si jista, ze ty mzdy jsou v cistem? Vzdy se uvadeji v hrubem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 16:51
@Anik píše:
Operátor ve výrobě,,,tak se dneska říká práci u pásu nebo něco takového? Pokud ano, určitě bych vzala ten nábytek, bude to klidná čistá práce. Plat sice nižší, ale nic dramatického, sama mám plus minus takový a v pohodě, za ten klid a pohodu to stojí. Radši takto než vstávat v pět ráno a být někde ve fabrice.

V tom nábytku to úplně klid a pohoda nebude. V některých těch řetězcích tě ne úplně kvalitně proškolí, hodně se to tam třídá, zákazníci taky „příjemní“ a někdy oprávněně.
Ale jak jsem psala, operátora výroby jen kdybych měla umřít hlady.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 16:51

Holky, děkuju za názory :kytka: To, co píšete nejčastěji, mě po pravdě vůbec nenapadlo. Jako je to určitě jedna z možností, ale přiznám se, že já jsem na tohle asi moc hodnej a férovej blbec…

Jinak práce u pásu to není, za to by nebyly, myslím si, takovýhle peníze :mrgreen: Je to práce u strojů, výroba určitého produktu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 16:53

@cecetka Ano, vím, můj příbuzný v té společnosti pracoval :) Je to dost náročné, uvědomuji si to. A ano, je to v čistém. Chodila mu měsíčně uvedená výplata na účet, nebylo to v hrubém.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.21 16:54
@Anonymní píše:Jinak práce u pásu to není, za to by nebyly, myslím si, takovýhle peníze :mrgreen: Je to práce u strojů, výroba určitého produktu…

Ale byly.
Nicméně jak říkám, ani za zlaté prase.

• Citovat
  • Nahlásit
6106
6.1.21 16:54

Vzala bych tu první a zkoušela pohovor v té druhé. Kdyžtak můžeš skončit ve zkušební době. Penize za operatora jsou fajn, ale myslím že to bude daleko náročnější a neni to náhodou i 3 směnný provoz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2466
6.1.21 16:55

Nevím, znám to jen z pohledu zákazníka, když si kupuju nábytek :) psala, že bude na pokladně, tudíž nebude ani nábytek tahat,,,instalaci dělají jiní lidi, co jsem si tak všimla, když obchody procházím. Ale zákusilí pochopitelně neznám.

Všude může být něco, ale prodejna nábytku rozhodně lepší než stát dvanáctky u mašiny.

@Anonymní píše:
V tom nábytku to úplně klid a pohoda nebude. V některých těch řetězcích tě ne úplně kvalitně proškolí, hodně se to tam třídá, zákazníci taky „příjemní“ a někdy oprávněně.
Ale jak jsem psala, operátora výroby jen kdybych měla umřít hlady.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6106
6.1.21 16:58
@Anonymní píše:
@cecetka Ano, vím, můj příbuzný v té společnosti pracoval :) Je to dost náročné, uvědomuji si to. A ano, je to v čistém. Chodila mu měsíčně uvedená výplata na účet, nebylo to v hrubém.

V čistém mu to mohlo chodit, ale třeba si ten příbuzný uplatňoval slevu na děti to máš hned třeba o 3 tis víc za 2 děti apod. 2 lidi co mají stejnou hrubou mzdu můžou mít úplně jinou čistou. Takže tím bych se moc neridila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat