Rodič učitel na RD

334
6.1.21 14:45

Rodič učitel na RD

Ahojte,
je tu nějaká maminka nebo tatínek, kteří jsou zaměstnanci školy vedení jako na rodičovské dovolené, a přesto chodí učit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6193
6.1.21 15:01

Na jinou smlouvu klidne muzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
6.1.21 15:09

@Cenarius Já mám známou, která chodidla učit, a přitom byla doma s malým. Protože se potkáme jednou za půl roku (odstěhovala jsem se) a kontakt na ni nemám, tak se chci právě zeptat tady někoho, kdo s tím má zkušenost, jak to ten jejich ředitel udělal? :think: Pokud mám smlouvu na pozici učitele, tak nemůžu mít smlouvu na jinou pozici, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
6.1.21 15:16
@Cenarius píše:
Na jinou smlouvu klidne muzou.

A nemusi mit ta jina smlouva jinou napln prace?

Oprava. Spletla jsem si materskou a rodicovskou.

Příspěvek upraven 06.01.21 v 16:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44271
6.1.21 15:28

Po dobu výkonu práce lze rodicovskou dovolenou prerusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1636
6.1.21 15:49

Tak jestli nemáš hokej v pojmech. U mateřské dovolené nemůže vykonávat svou práci. Může pobírat rodičovský příspěvek a na rodičovské dovolené vůbec nemusí být. Je to regulované pobytem dítěte v jeslích, a to taky jenom do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
6.1.21 16:07

Při pobírání rodičovského příspěvku se může pracovat kdekoliv a vydělat si jakoukoliv sumu. Zaměstnanec může pracovat i na svojí původní pozici, třeba na úplně minimální úvazek (já měla 0,1 nebo 0,2, už si přesně nepamatuju) a tím pádem není na rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek pobírá dál v plné výši. Jediné omezení je, že dítě do 2 let může být v jeslích/školce jen omezený počet hodin. Ale pokud hlídá druhý rodič, prarodič, chůva, pracujete z domu nabo si berete dítě s sebou, tak je pracovní doba neomezená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
6.1.21 22:12

@Jahru Super, tak už se v tom trochu víc orientuju. Děkuji za srozumitelné vysvětlení. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat