Rodič učitel na RD

350
6.1.21 14:45

Rodič učitel na RD

Ahojte,
je tu nějaká maminka nebo tatínek, kteří jsou zaměstnanci školy vedení jako na rodičovské dovolené, a přesto chodí učit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8626
6.1.21 15:01

Na jinou smlouvu klidne muzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
6.1.21 15:09

@Cenarius Já mám známou, která chodidla učit, a přitom byla doma s malým. Protože se potkáme jednou za půl roku (odstěhovala jsem se) a kontakt na ni nemám, tak se chci právě zeptat tady někoho, kdo s tím má zkušenost, jak to ten jejich ředitel udělal? :think: Pokud mám smlouvu na pozici učitele, tak nemůžu mít smlouvu na jinou pozici, ne? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1486
6.1.21 15:16
@Cenarius píše:
Na jinou smlouvu klidne muzou.

A nemusi mit ta jina smlouva jinou napln prace?

Oprava. Spletla jsem si materskou a rodicovskou.

Příspěvek upraven 06.01.21 v 16:42

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48117
6.1.21 15:28

Po dobu výkonu práce lze rodicovskou dovolenou prerusit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
6.1.21 15:49

Tak jestli nemáš hokej v pojmech. U mateřské dovolené nemůže vykonávat svou práci. Může pobírat rodičovský příspěvek a na rodičovské dovolené vůbec nemusí být. Je to regulované pobytem dítěte v jeslích, a to taky jenom do 2 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2554
6.1.21 16:07

Při pobírání rodičovského příspěvku se může pracovat kdekoliv a vydělat si jakoukoliv sumu. Zaměstnanec může pracovat i na svojí původní pozici, třeba na úplně minimální úvazek (já měla 0,1 nebo 0,2, už si přesně nepamatuju) a tím pádem není na rodičovské dovolené. Rodičovský příspěvek pobírá dál v plné výši. Jediné omezení je, že dítě do 2 let může být v jeslích/školce jen omezený počet hodin. Ale pokud hlídá druhý rodič, prarodič, chůva, pracujete z domu nabo si berete dítě s sebou, tak je pracovní doba neomezená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
6.1.21 22:12

@Jahru Super, tak už se v tom trochu víc orientuju. Děkuji za srozumitelné vysvětlení. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:22

Holky, jak byste se rozhodly Vy ohledně zaměstnání? Jsem v červnu deset let doma, na mateřské, která mi skončí, původně jsem učitelka na druhém a třetím stupni Aj+Nj. Teď mám možnost jít učit od září na druhý stupeň základky svou aprobaci, jenže mám letos doma prvňáka, třeťáka a čtyřletou a tak hrozí, že i v příštím školním roce budou na distanční výuce. Oni, školou povinní, se budou muset učit, já vyučovat pravděpodobně nejmíň celé dopoledne, starat se o vaření…a do toho nějak zabavit školkovou. Upřímně, mám z toho hrůzu. Dá se to zvládnout? Nebo je v této době učitelství sebevražda, obzvláště při třech malých dětech? Šly byste do učitelství v této době? Nebo jako učitelky chystáte se odejít třeba právě kvůli náročnosti té distanční výuky?
Další možností je být doma s tím, že manžel nás v pohodě uživí, ale co si budeme povídat, peníze navíc se hodí vždy. Manžel nechává rozhodnutí na mne.

• Citovat
  • Nahlásit
6392
2.4.21 21:39

Uprednostnila bych vlastni deti nad cizimi ve skole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4999
2.4.21 21:44

Nešla bych do toho ještě. Až budeš padat na ústa, nebude tak snadné vystoupit. Popř. vzít jen krátší úvazek… nevěřím tomu, že příští školní rok bude normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
2.4.21 21:46

Tak si vem částečný úvazek, na 2. stupni by to neměl být problém. Já mám prvňačku, čtvrťačku a tříleťáka, učím cca 12h/týden (3 dopoledne) a dá se to. Teď je to teda komplikovanější s distanční výukou, ale příští rok věřím, že už bude OK. Já plánuju od září cca 2/3 úvazek (17h cca).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34687
2.4.21 21:46

Taky bych šla cestou co nejkratšího úvazku, co jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48117
2.4.21 21:49
@Anonymní píše:
Holky, jak byste se rozhodly Vy ohledně zaměstnání? Jsem v červnu deset let doma, na mateřské, která mi skončí, původně jsem učitelka na druhém a třetím stupni Aj+Nj. Teď mám možnost jít učit od září na druhý stupeň základky svou aprobaci, jenže mám letos doma prvňáka, třeťáka a čtyřletou a tak hrozí, že i v příštím školním roce budou na distanční výuce. Oni, školou povinní, se budou muset učit, já vyučovat pravděpodobně nejmíň celé dopoledne, starat se o vaření…a do toho nějak zabavit školkovou. Upřímně, mám z toho hrůzu. Dá se to zvládnout? Nebo je v této době učitelství sebevražda, obzvláště při třech malých dětech? Šly byste do učitelství v této době? Nebo jako učitelky chystáte se odejít třeba právě kvůli náročnosti té distanční výuky?
Další možností je být doma s tím, že manžel nás v pohodě uživí, ale co si budeme povídat, peníze navíc se hodí vždy. Manžel nechává rozhodnutí na mne.

Nemam tak male deti, ale mam kolegyni, co ma mensi deti nez ty. Lepi to, jak se da. Nejlepe by bylo, kdyby ses zamestnavatele zeptala, jak se to u nej s DV resi. U nas muzeme ucit ze skoly i z domu. V dobe, kdy to objektivni duvody nedovoluji (zavrena ms), uci se asynchronne, treba s moznosti konzultace v odpolednich hodinach.
Dle doporuceni msmt se AJ uci dve hodiny tydne, NJ jako druhy jazyk 1 hodinu tydne. Ale zalezi na skole, jak to tam pojmou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 21:50

@dedrichov já právě taky nevěřím, že to bude jako za normálu. Myslím, že minimálně jedno z dětí budu mít doma i v září nebo nejdéle v říjnu, protože se opět něco zavře. Jenže jak to udělat ofiko? Nahlásit se na pracáku, aby za mne platil zdravotní a sociální? Na placení těchto pojištění „zbytečných“ 5500 měsíčně při chybějícím mém příjmu nemáme.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat