Asistent pedagoga kurz atd.

Anonymní
22.1.21 10:42

Asistent pedagoga kurz atd.

Dobry den.
Mam par otazek k tomuto tematu, jsem na RD a za par mesicu mi konci, nemam se kam vratit a nechce se hledat zase nejaka kancelar.
1.Lze pri a RD delat kurz zdarma pres UP, nebo to nelze?Ev.lze delat nejaky jiny kurz pres UP zdarma(socialni sfera, personalistika…jsem orientovana socialne-psychologicky)
2.Jsou na asistenta pedagoga i plne uvazky?
3.Musim mit kurz AP, kdyz mam VOS soc. pravni?
4.Jaky je orientacne plat(brutto)pri castecnem a plnem uvazku?Praha.Je to dle tabulek predpokladam a jsou AP i v soukromych skolkach, skolach? A tam je plat cca jaky?
5.Lze kurz zvladnout pri RD?
6.Delaji se zkousky ustni, pisemna prace-jak obsahla musi byt?
7.Lze na zaklade kurzu AP se dostat i do skolstvi na vychovatelku?
8.Je mozne se treba dostat do skolkove skupiny stejne, kde bych mela sve dite? Tohle by se mi libilo, ze bych byla s nim i nadale, vyt ne uz jen s nim.
9.Vase postrehy k teto praci?

Vrele dekuji!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
52218
22.1.21 10:48

Najdi si na fb skupiny pro AP. Zadej otazky do lupy ve skupine. Tam najdes odpovedi na otazky :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45647
22.1.21 10:56
@Anonymní píše:
Dobry den.
Mam par otazek k tomuto tematu, jsem na RD a za par mesicu mi konci, nemam se kam vratit a nechce se hledat zase nejaka kancelar.
1.Lze pri a RD delat kurz zdarma pres UP, nebo to nelze?Ev.lze delat nejaky jiny kurz pres UP zdarma(socialni sfera, personalistika…jsem orientovana socialne-psychologicky)
4.Jaky je orientacne plat(brutto)pri castecnem a plnem uvazku?Praha.Je to dle tabulek predpokladam a jsou AP i v soukromych skolkach, skolach? A tam je plat cca jaky?
8.Je mozne se treba dostat do skolkove skupiny stejne, kde bych mela sve dite? Tohle by se mi libilo, ze bych byla s nim i nadale, vyt ne uz jen s nim.
9.Vase postrehy k teto praci?Vrele dekuji!

co vim
2. ano, zalezi na mnoha okolnostech
3. nemas dostatecne vzdelani
4. dle tabulek 4.-9. trida (obvykle 8.) 

V soukromych skolach jsou obvykle mzdy nizsi
5. proc ne
7. vychovatelstvim se muze doplnit uvazek ap, ale kurzem na ap neplnis kvalifikacni predpoklady pro vychovatelstvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 12:29

Dělají se postupně dílčí zkoušky a pak závěrečná zkouška. Píše se závěrečná Práce která má část teoretickou a praktickou a tu pak obhajujes.

• Citovat
  • Nahlásit
1520
22.1.21 12:56

Nyní tento kurz pomalu dokončuji. Teď jsem musela vypracovat závěrečnou práci( minim. 5 normostran čistého textu). Po schválení ji budu u zkoušek obhajovat + ústní zkoušení. Zvládnout se to dá, já při tomto kurzu už pracuji (ve škole u žáka s IVP) a na výuku si tedy musím sehnat hlídání syna. Je to jednou za 14 dní pátek + sobota.
Na vychovatele je tuším jiný vzdělávací kurz :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33402
22.1.21 13:25
@Anonymní píše:
Dobry den.

Jsou kurzy zároveň pro AP a vychovatele, vypisují je pedagogické fakulty nebo i VOŠ pedagogické v rámci celoživotního vzdělávání. Pokud máš VOŠ, můžeš tento kurz absolvovat zkráceně na jeden semestr, místo tří semestrů pro maturanty.
Většina AP má platovou třídu 5 nebo 8.
Jen AP na celý uvazek je výjimečně v běžné škole, i když teď máme dítě, které má AP i v družině, ve speciálních školkách a školách AP na plný úvazek naprosto běžná a preferovana věc, ale stejně tak preferují vzdělání(DiS nebo Bc.), pokud máš sociálního směru, s tím kurzem by po Tobě hrabli všemi deseti(OL kraj, takže opačný konec republiky).
Chystá se změna legislativy pro vzdělání AP, proto bych dobře volila kurz.
Jestli dostaneš do stejné školky dítě, kde bys dělala AP, záleží hlavně na protekci, známosti a ochotě vedení. Některé děti to snáší normálně, jiné hůře a je lepší, aby byly v jiné skupině, třídě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 14:24
@Anonymní píše:
Dobry den.

2. Ano jsou plné úvazky, pokud dítě chodí do družiny. Tchýně to tak má. ( ale spíš bývají třičtvrteční)
3. Ano, pokud nemáš pedagogiku vystudovanou, kurz je potřeba.
4. Tchýně má za plný úvazek 20tis. čistého. Pracuje ve speciální škole. Ve školkách to bude asi míň.
5. Ano lze. Dělala jsem si ho taky při RD.
6. Dělala jsem závěrečnou práci cca na 40 stran. 10 stránek teorie, 30 praktická část. Absolvování kurzu završeno povídáním o své práci cca na 10-15 min.
7. Podle mě ne, tam chtějí pedagogické vzdělání, nebo kurz vychovatele. :nevim:
8. Pokud budou hledat, tak ano.
9. Byla jsem jen na povinné praxi ve škole, tuto práci nedělám a možná ani nebudu. Mám Voš soc. právní činnost a pracuji, jako soc. pracovník. Tchýně je celkem spokojená. Má na starost jedno těžce postižené dítě, které ve škole krmí, přebaluje, ukazuje mu obrázky, vozí ho ven na speciálním vozíčku. Kluk nemluví, je ochrnutý na všechny čtyři končetiny. Mají tam i děti s autismem, ADHD, poruchami chování a je to zabíračka.

Anonym, citlivé údaje.

• Citovat
  • Nahlásit
1686
22.1.21 15:00
@Pears206 píše:
Jsou kurzy zároveň pro AP a vychovatele, vypisují je pedagogické fakulty nebo i VOŠ pedagogické v rámci celoživotního vzdělávání. Pokud máš VOŠ, můžeš tento kurz absolvovat zkráceně na jeden semestr, místo tří semestrů pro maturanty.
Většina AP má platovou třídu 5 nebo 8.
Jen AP na celý uvazek je výjimečně v běžné škole, i když teď máme dítě, které má AP i v družině, ve speciálních školkách a školách AP na plný úvazek naprosto běžná a preferovana věc, ale stejně tak preferují vzdělání(DiS nebo Bc.), pokud máš sociálního směru, s tím kurzem by po Tobě hrabli všemi deseti(OL kraj, takže opačný konec republiky).
Chystá se změna legislativy pro vzdělání AP, proto bych dobře volila kurz.
Jestli dostaneš do stejné školky dítě, kde bys dělala AP, záleží hlavně na protekci, známosti a ochotě vedení. Některé děti to snáší normálně, jiné hůře a je lepší, aby byly v jiné skupině, třídě.
javascript:;
Mohu se zeptat, jaké legislativní změny pro vzdělání AP se chystají? Nemáš nějaký odkaz? Díky moc
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
248
22.1.21 16:32
@Blue2 píše:
javascript:;
Mohu se zeptat, jaké legislativní změny pro vzdělání AP se chystají? Nemáš nějaký odkaz? Díky moc

Jde o to, že kurzy jsou až na výjimky špatné úrovně. Udělá je každý atd. Je potřeba zvýšit vzdělání AP a jejich úroveň. Odkaz pohledám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.21 17:36

Me me zajimaji ty zmeny…anonym (zakladatelka) @Pears206

Jeste
10.) Ma nekdo zkusenost s touto skolou?
https://www.oapraha.cz/…ent-pedagoga Jde mi teda o ti kvalitu kurzu?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat