Práce v administrativě

Anonymní
21.1.21 21:28

Práce úřednice/v administrativě

Zdravím vás, třeba by mi někdo dokázal dát na situaci jiný náhled nebo radu. Mám vystudovaný gympl a bakaláře z jazyka. Hned od školy jsem na rodičáku, dělám aspoň korektury, abych nevypadla z oboru, ale nějak nevím, co dál. Ráda bych se uplatnila v administrativě, na úřadech, na obchodním oddělení, v redakcích, klidně třeba i na poště…ale jsem z malého města a takové pozice tu prakticky nejsou. Nemám praxi, nevyznám se v účetnictví…ale zase mi připadá škoda jít rovnou někam uklízet, když aspoň nějaké vzdělání mám. :nevim: O peníze mi nejde, spíš o klidnou, příjemnou práci, žádné call centra a směny od nevidím do nevidím. Myslíte, že mám nějakou šanci? Má smysl se třeba učit to účetnictví? (Přeci jen je to třeba deset tisíc za ten kurz, kupa času a ani po účetních tu nějak extra poptávku nevídám). :nevim: Nebo co byste mi doporučili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
21.1.21 21:30
@Anonymní píše:
Zdravím vás, třeba by mi někdo dokázal dát na situaci jiný náhled nebo radu. Mám vystudovaný gympl a bakaláře z jazyka. Hned od školy jsem na rodičáku, dělám aspoň korektury, abych nevypadla z oboru, ale nějak nevím, co dál. Ráda bych se uplatnila v administrativě, na úřadech, na obchodním oddělení, v redakcích, klidně třeba i na poště…ale jsem z malého města a takové pozice tu prakticky nejsou. Nemám praxi, nevyznám se v účetnictví…ale zase mi připadá škoda jít rovnou někam uklízet, když aspoň nějaké vzdělání mám. :nevim: O peníze mi nejde, spíš o klidnou, příjemnou práci, žádné call centra a směny od nevidím do nevidím. Myslíte, že mám nějakou šanci? Má smysl se třeba učit to účetnictví? (Přeci jen je to třeba deset tisíc za ten kurz, kupa času a ani po účetních tu nějak extra poptávku nevídám). :nevim: Nebo co byste mi doporučili?

jestli chceš pohodovou a nestresovou práci, tak účetnictví rozhodně ne. Stejně Ti sebelepší kurz nic moc nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
15307
21.1.21 21:39

Ty chceš pohodovou práci a přemýšlís nad účetnictvím? Tak to si peníze za kurz ušetři :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.21 21:40

Podivej se na diskusi Kolik si lze vydelat psanim clanku do internetoveho magazinu. Je sice mirne bizarni a neni jasne, jestli a kolik za to plati, ale aspon pro inspiraci :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 21:45

Můžeš mít štěstí a práce si tě najde sama. Mám 2 vejšky (jazyky a ekonomku), po škole jsem 2 roky tlumočila a pak byla spouuustu let doma s třemi dětmi. Věděla jsem, že jazykově už jsem fakt v háji a nic moc vlastně stejně neumím. Zároveň jsem měla schizu, že bych nechtěla šílený dojezd a hned plnej úvazek a představ si co…na tom našem maloměstě hledali holku na městský úřad a částečný úvazek. A i když to není job snů a už vůbec skvěle pkacenej, tak na ten rozjezd po dětech, dejme tomu 2-3 roky je to ideal. Tudíž: nehazej flintu do žita a zkus mrknout jestli na městském úřadě v bydlišti nebo okolí něco není :-) Hodně štěstí! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
M-A
689
21.1.21 21:50

A co do skoly jako jazykar na ten jazyk? Klidne i do dvou ruznych po par hodinach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19746
21.1.21 21:56

@M-A Do školy potřebuje magistra a navíc nejde o klidnou a pohodovou práci. Tu bych hledala na kase plovárny nebo kina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.21 21:58

Recepční ve zdravotnickém zařízení…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4732
21.1.21 22:03
@M-A píše:
A co do skoly jako jazykar na ten jazyk? Klidne i do dvou ruznych po par hodinach

Učit do školy jako pohodová práce? Co zobeš? To chci taky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
631
21.1.21 22:21

Zakladatelko a co jazykovka? Učit menší skupinky nebo jednotlivce, popř. firemní výuka, kde se ti lidi často učí proto, že chtějí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11756
21.1.21 22:22

Tak učení by určitě šlo i s bakalarem, kdyby neměli kvalifikovaného.
Klidné to ale není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

A co je na účetnictví tak nepohodového? Říkaj to všichni. :lol: Učit nepůjdu, na to nemám nervy. :P Trochu si pohrávám s myšlenkou jít prostě dělat rukama, pro Lesy ČR, nebo třeba v zahradnictví nebo vařit ve školce. Asi moc mimo, že? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
@Mialina píše:
Zakladatelko a co jazykovka? Učit menší skupinky nebo jednotlivce, popř. firemní výuka, kde se ti lidi často učí proto, že chtějí :nevim:

A hlavne soukroma online vyuka. Na to je ted vyborna doba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1019
21.1.21 22:24

Ale ty korektury jsou celkem pohodová práce, tak když trochu rozšíříš klientelu, tak máš po starostech, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 22:29
@listento píše:
Ale ty korektury jsou celkem pohodová práce, tak když trochu rozšíříš klientelu, tak máš po starostech, ne?

Jo, beru to tak. Hledám i jinou možnost, třeba jak přijít do kolektivu, změnit stereotyp, získat i jinou praxi atp. ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat