Asistent pedagoga ve škole/školce

Anonymní
30.5.21 09:56

Asistent pedagoga ve skole/skolce

Ahoj.

Mela bych dotaz.Kde pracujete(skola, skolka),na jaky uvazek a jakou mate pracovni dobu(od kdy do kdy)a delku dovolene (pocet dni).Jeste me zajima, zda vzdy zamestnavatel uznava do delky praxe MD a RD. A posledni dotaz, da se jeste nekde “dovzdelavat”? Ve smyslu nejakych kurzu zdarma(treba tema k jednotlivym problemum konkretne-Prace s ditetem s takovou ci makovou diagnozou),nebo proste jine moznosti, odkud se da cerpat?

Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47960
30.5.21 09:58

8 tydnu dovolene, do praxe se zapocitavaji az dve tretiny nepedagogicke praxe vcetne md/rd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8436
30.5.21 09:59

Dovolená se už počítá na hodiny a ne na dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29179
30.5.21 10:00

Uvazek záleží na tom, co napíše poradna, SPC. Já mám běžně třeba každý rok jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47960
30.5.21 10:01
@Cenarius píše:
Dovolená se už počítá na hodiny a ne na dny.

vymera dovolene
https://www.pracomat.cz/…2-dil-1.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29179
30.5.21 10:04
@matkabagristy píše:
vymera dovolene
https://www.pracomat.cz/…2-dil-1.html

ono ale opravdu došlo teď čerstvě ke změně a počítá se to v hodinách. Jen to vyjde na těch 40 dní, co má pedag. pracovník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.5.21 10:07

@matkabagristy diky,ale 8 tydnu dovolene plati jen pro skoly, ne? A jak mate dlouhou pracovni dobu od kdy do kdy pri jakem uvazku prosim?

• Citovat
  • Nahlásit
5313
30.5.21 10:07

Proč tu podobných diskuzí vznikne x za měsíc? Začínám mít pocit, že asistent pedagoga je diagnóza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29179
30.5.21 10:11
@Anonymní píše:
@matkabagristy diky,ale 8 tydnu dovolene plati jen pro skoly, ne? A jak mate dlouhou pracovni dobu od kdy do kdy pri jakem uvazku prosim?

To přece záleží na škole, běžně to bývá od sedmi nebo půl osmé, podle úvazku, klidně každý den jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47960
30.5.21 10:12
@Anonymní píše:

ja jsem ucitelka. AP na plny uvazek ma 36 hodin tydne prime vyucovaci cinnosti, 4 neprime. Je fuk, jak velky uvazek maji jine AP, to zavisi na rozhodnuti PPP. Muze to byt 20 nebo i tech 36 (vzacne). 8 tydnu dovolene maji vsichni pedagogicti pracovnici bez ohledu na skolni zarizeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
30.5.21 10:19

S dovolením se vám vetřu do diskuse, zdá se mi že tematu rozumíte a potřebuji poradit:

1. AP přiděluje SPC nebo PPP a váže se ke konkrétnímu dítěti nikoli ke konkrétní školce, je to tak?
2. Většinou kolem sebe vidím jeden AP v jedné třídě ( bavím se o klasické MŠ, ne o speciální), je možné že by byly přiděleny i AP dva?
3. Většinou také kolem sebe vidím že AP má na sebe napsané 3 až 4 děti… co to v praxi znamená? že se AP skládá úvazek z podle stupne podpůrných opatření těch konkrétních dětí?
4. A co když se ve školce vyskytne dítě, které ještě nebylo vyšetřeno, ale je očekávání, že narok na AP dostane? má školka pravo s takovýmhle dítětem zacházet hůře protože nemá zatím “na papíru” priznany nárok? Co když PPP/ SPC odmítá dítě vyšetřit a stěžuje si že nemá čas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53759
30.5.21 10:22

Pracovní dobu u AP mám od 7:30-11:30, 20h. týdně. To mám několik let po sobě stejné. A od 11:30 mi začíná jiný úvazek. Teď v době testování chodím taky vždy o hodinu dřív, ať si vše připravíme.
U nás nikdo v dalším vzdělávání nebrání, ať přes školu nebo další studium.
Příští rok budu v jiné třídě, budou tam jiná specifika. Budoucí třídní byla vyslána na školení. Jsem si o něj řekla také. Takže za týden jedeme spolu na školení.
A moje škola mi zasahovala do odpoledního úvazku nepravidelně v pátek. A to jsem dostala vždy zástup. Příští rok bych měla jezdit asi pravidelně ve středu. Ještě to musíme vykomunikovat, jak to uděláme :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29179
30.5.21 10:25

1. AP je na konkrétní dítě, i když je to asistent pedagoga, běžně se věnuje i jiným dětem, které třeba ani asistenta nemají
2. pokud vím, měl by být ve třídě jen jeden asistent, u nás se to rozhodně dodržuje, děti jsou třeba v paralelkách, když potřebují každý svého (ale to je škola, ve školce to bude totéž)
3. jde o sdíleného asistenta, může mít až čtyři děti. U nás na škole je takový jen jeden, ostatní většinou mají na sebe jedno dítě. Úvazek je na ten největší rozsah, co má někdo psaný. Alespúoň u nás to tak je.
4. co to je, zacházet hůře. Musí s ním zacházet stejně jako s ostatními, v rozsahu, v jakém bez asistenta zvládne. A nezažila jsem, že by poradna odmítla dítě, to snad ani nemůže. Jen třeba dostane pozdější termín. Oni fakt nestihají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29179
30.5.21 10:26

@Kelsey u nás má většina asistentů každý den jinak, já dokonce i co 14 dní jeden den jinak, kvůli odpoledku. Fakt to záleží na tom, jak to má škola nastavené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2398
30.5.21 10:31

@vokishka Diky. Mne c SPC odmitli. ze cas budou mit cca do roka… po urgenci tam jdem pristi tyden. Argumentace byla, ze je dite tak jako tak ve tride kde AP uz je. Ta syna obcasne bije a akceptuje ho jen obcasne a jen na 2 hodiny denne. I ucitelky pristup desnej, nevi si s nim rad a vyclenuji ho z kolektivu (napr maji jit na zahradu nebo ma byt divadlo - syn nesmi ze by rusil)… jsme z toho zoufali, hledam jinou skolku, ale premyslim kde je problem, jestli by to byvalo bylo jine, kdyby syn mel na AP “papir” uz od zacatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat