Výpověď - za jakých podmínek?

Anonymní
29.5.21 17:24

Výpověď - za jakých podmínek

Dobrý den,
snad se zde najde někdo, kdo to bude vědět :?
Pracuji v MŠ jako asistent pedagoga, starám se o dítě s psychiatrickou diagnózou.
Situace nyní dospěla do bodu, kdy vedení MŠ za podpory učitelek tlačí rodiče dítěte k tomu, aby dítě z MŠ stáhli. Rodiče to zatím odmítají, ale myslím si, že je otázka času, kdy na to pod tlakem přistoupí.
A mě zajímají dvě věci.
Pokud by dítě v MŠ zůstalo déle než do konce srpna bude od září již věkově patřit mezi předškoláky. Vzhledem k povinnosti předškolní docházky je možné, aby vedení v tlacích na rodiče pokračovalo?
Pokud dítě z MŠ odejde mohu dostat výpověď dříve než mi skončí smlouva? A pokud ano, tak za jakých podmínek?
Předem děkuji za přínosné odpovědi a omlouvám se za anonym, ale je to celé dost choulostivé.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9010
29.5.21 17:27

Výpověď můžeš dostat dle podmínek co stanovuje zákoník práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29204
29.5.21 17:31
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Pracuji v MŠ jako asistent pedagoga, starám se o dítě s psychiatrickou diagnózou.
Situace nyní dospěla do bodu, kdy vedení MŠ za podpory učitelek tlačí rodiče dítěte k tomu, aby dítě z MŠ stáhli. Rodiče to zatím odmítají, ale myslím si, že je otázka času, kdy na to pod tlakem přistoupí.
A mě zajímají dvě věci.
Pokud by dítě v MŠ zůstalo déle než do konce srpna bude od září již věkově patřit mezi předškoláky. Vzhledem k povinnosti předškolní docházky je možné, aby vedení v tlacích na rodiče pokračovalo?
Pokud dítě z MŠ odejde mohu dostat výpověď dříve než mi skončí smlouva? A pokud ano, tak za jakých podmínek?
Předem děkuji za přínosné odpovědi a omlouvám se za anonym, ale je to celé dost choulostivé.

Tak co já znám asistenty, mají ve smlouvě napsáno po dobu potřebnosti dítěte toho a toho. Takže končí dítě, končí smlouva. A školka může tlačit, aby šlo dítě na jinou školku. Záleží na rodičích, jestli podlehnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47976
29.5.21 18:02
@Anonymní píše:
Dobrý den,
A mě zajímají dvě věci.

jak mas formulovanou smlouvu? Je svazana s pritomnosti ditete v ms?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 18:07
@matkabagristy píše:
jak mas formulovanou smlouvu? Je svazana s pritomnosti ditete v ms?

Ne ve smlouvě o tom konkrétním dítěti nic nemám.

• Citovat
  • Nahlásit
47976
29.5.21 18:09
@Anonymní píše:
Ne ve smlouvě o tom konkrétním dítěti nic nemám.

Kdy je ve smlouve napsany konec pracovniho pomeru?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53769
29.5.21 18:24

My nevíme, jak máš nastavenou smlouvu. Je běžné, že s tebou nekomunikuje otevřeně vedení?
Třeba já letos končím u svých svěřenců po letech. Šla jsem s nimi od první.
Ale zároveň vím, že se v září vracím od první třídy. Je to na vyžádání učitelek. Kromě AP mám i družinu, takže se to vymyslelo logicky, abych nemusela lítat mezi stupni. Protože každý máme jinde. Takže normálně pojedu dál, jen budu mít jiné děti. Pokud nefunguje komunikace a nechávají vše vyhnít do poslední chvíle. V takové škole nebo školce bych pracovat nechtěla :nevim:.
Na tvém místě bych se otevřené zeptala, jakou mají představu pro příští školní rok. Jestli si hledat místo jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29204
29.5.21 18:38
@Kelsey píše:
My nevíme, jak máš nastavenou smlouvu. Je běžné, že s tebou nekomunikuje otevřeně vedení?
Třeba já letos končím u svých svěřenců po letech. Šla jsem s nimi od první.
Ale zároveň vím, že se v září vracím od první třídy. Je to na vyžádání učitelek. Kromě AP mám i družinu, takže se to vymyslelo logicky, abych nemusela lítat mezi stupni. Protože každý máme jinde. Takže normálně pojedu dál, jen budu mít jiné děti. Pokud nefunguje komunikace a nechávají vše vyhnít do poslední chvíle. V takové škole nebo školce bych pracovat nechtěla :nevim:.
Na tvém místě bych se otevřené zeptala, jakou mají představu pro příští školní rok. Jestli si hledat místo jinde.

Tak pokud neví, jestli to dítě opravdu odejde, tak asi nevědí ani oni. Pokud není nové dítě, tak většinou asistent odchází. Ty zůstáváš, protože máte v jedničce další dítě, které potřebuje asistenta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 18:53
@matkabagristy píše:
Kdy je ve smlouve napsany konec pracovniho pomeru?

31.1.2022

• Citovat
  • Nahlásit
47976
29.5.21 19:17

@Kelsey a jak mas sepsanou smlouvu, je vazana na dite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 19:30
@matkabagristy píše:
@Kelsey a jak mas sepsanou smlouvu, je vazana na dite?

Není… o dítěti tam není ani slovo.

• Citovat
  • Nahlásit
53769
29.5.21 19:38
@matkabagristy píše:
@Kelsey a jak mas sepsanou smlouvu, je vazana na dite?

Abych pravdu řekla, tak ani nevím. Nezkoumám to. Vím, že mám druhý rok na neurčito. Kdybych se nevracela do první, tak v současné bych měla další 4r. jistotu. To je mnohem dýl, než to chci dělat :mrgreen:. Mám 4 svěřence teď ve třídě. A v první budou opět 3-4 děti.
Musela bych zalovit v šamponu a kuknout do smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47976
29.5.21 19:41
@Anonymní píše:
Není… o dítěti tam není ani slovo.

tak jsou dve moznosti, pokud dite odejde. Bud zustanes zamestnana do konce pracovniho pomeru, nebo dostanes vypoved pro nadbytecnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47976
29.5.21 19:44
@Kelsey píše:
Abych pravdu řekla, tak ani nevím. Nezkoumám to. Vím, že mám druhý rok na neurčito. Kdybych se nevracela do první, tak v současné bych měla další 4r. jistotu. To je mnohem dýl, než to chci dělat :mrgreen:. Mám 4 svěřence teď ve třídě. A v první budou opět 3-4 děti.
Musela bych zalovit v šamponu a kuknout do smlouvy.

ja jsem si to nasla, AP dostavaji klasickou pracovni smlouvu jako vsichni pedagogove, jen jsou hrazeni z jineho zdroje. Takze pokud dite odejde, znamena to zasek do rozpoctu skoly. Ale zase chapu, ze asistent potrebuje mit nejakou jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.5.21 19:52
@matkabagristy píše:
tak jsou dve moznosti, pokud dite odejde. Bud zustanes zamestnana do konce pracovniho pomeru, nebo dostanes vypoved pro nadbytecnost

no promiň, ale tohle mi jako sdělovat nemusíš. To je mi snad jasný, nejsem retard :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat