Asistent pedagoga závěrečná prace

Anonymní
4.10.21 08:28

Asistent pedagoga závěrečná prace

Dobrý den, chodím na kurz asistenta pedagoga, chtěla jsem se zeptat, máme si vybrat některé z témat, které nám příští týden řeknou a k tomu začít zpracovavat práci, měla by to být praktická část o nějakém dítěti s nějakou poruchou učení, já ale zatím navštěvuju jen kurz a práci nemám, kde teda sehnat nějaké dítě, jak jste to prosím měli, obvolavali jste školky a školky? Chtějí po nás i souhlas rodičů, ale přece jen jsem pro ně cizí člověk… Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
707
4.10.21 08:50

To je těžký. Já asistenci v době kurzu už měla, takže teoretickou část jsem napsala z knih, ale na tu praktickou jsem použila vlastní zkušenosti s daným dítětem. A i tak jsem měla co dělat, aby to mělo cca. 30 stran. Měli byste mít ke kurzu i nějakou praxi, aby sis to uměla představit. My praxi neměli, protože to bylo v době lockdownu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13583
4.10.21 09:11

Většinou bývá ke kurzu praxe, vy mít nebudete?
A na teoretické části se toho dá hodně nahnat.
Počkej si na témata a uvidíš.
Fakt nemáte praxi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
4.10.21 09:16

Vybrala jsem si dítě, které jsem konkrétně znala. Napsala o něm kazuistiku. Práce cca na 30-40 stránek měla obsahovat teoretickou část + praktickou. Při obhajově porotu nezajímala teorie, ale pouze praktická část. Popovídat o tématu, které sis vybrala, respektivě o dítěti + třeba krátce o praxi na škole. Tu si zařizuješ sama v okolí, nebo ti pomohou z kurzu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35751
4.10.21 09:22

Taky jsem před pár lety dělala kurz, kde nebyla praxe. Při VOŠ pedagogické, zákon to umožňuje. Pokud má člověk maturitu, tehdy stačilo 80 hodin teorie.
Témata byla různorodá, já jsem si vybrala ze sociální oblasti-pestounství. Rodinu jsem našla přes organizaci sdružující pěstouny.
Dnes už mám VŠ specku a můžu říct, že k vůli GDPR je pěkný opruz shánět souhlasy. Bakalářskou práci jsem zpracovala s vlastními dětmi(testování určité metodiky na nich) a na diplomku budu mít dospělé participanty výzkumu(speciální pedagogy). Nechtělo se mi otravovat o podpisy rodiče, vím, že s tím bývá problém.

I ke zpracování kazuistiky jsou potřeba podklady a podpisy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35751
4.10.21 09:28

Zakladatelko, rozhlédla bych se po okolí, jestli nějaká kamarádka nemá dítě se SVP a jestli by ona neposkytla podklady k praktické části(rozhovory, zprávy z ŠPZ) plus podpisy. Kdybych neměla žádné jiné možnosti, určitě bych našla.
Takto by se dala zpracovat retrospektivní případová studie, kdyby někdo poskytl tak komplexní a důvěrné informace.

Neboj se toho, na tyto práce žádné velké nároky nejsou. Taky mi to tenkrát přišlo šílené, ale zvládneš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.10.21 09:47
@g.sandova píše:
Většinou bývá ke kurzu praxe, vy mít nebudete?
A na teoretické části se toho dá hodně nahnat.
Počkej si na témata a uvidíš.
Fakt nemáte praxi?

Nemame

• Citovat
  • Nahlásit
2468
4.10.21 10:36

Mne by zajimalo, kde je kurz bez praxe, už dlouho si kurz chci udělat, ale spolu s praxí to časově nedám. Jinak bych obvolala školy, školky, nebo pokud někdo z kamarádů má. dite s asistentem…ale teda nevím, na základě čeho by vám školy či školy měly poskytovat informace, my jsme na škole na všechny praxe měli smlouvy (škola s danou institucí), ty vlastně nemáš nic. Nemůžeš přece jen tak řídit do školy a chtít info o nejakem dítěti. Jo, souhlas rodiče je samozřejmě nutný, ale i s ním si nemyslím, že by toto ve škole nebo školce prošlo, pokud tam nemáš známý, příbuzný.. jak si ta tvoje škola, organizace či instituce nebo kde to kurz děláš, představuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13583
4.10.21 11:44
@Anonymní píše:
Nemame

Tyjo, kde? Udelam si ho taky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13583
4.10.21 11:47
@Pears206 píše:
Taky jsem před pár lety dělala kurz, kde nebyla praxe. Při VOŠ pedagogické, zákon to umožňuje. Pokud má člověk maturitu, tehdy stačilo 80 hodin teorie.
Témata byla různorodá, já jsem si vybrala ze sociální oblasti-pestounství. Rodinu jsem našla přes organizaci sdružující pěstouny.
Dnes už mám VŠ specku a můžu říct, že k vůli GDPR je pěkný opruz shánět souhlasy. Bakalářskou práci jsem zpracovala s vlastními dětmi(testování určité metodiky na nich) a na diplomku budu mít dospělé participanty výzkumu(speciální pedagogy). Nechtělo se mi otravovat o podpisy rodiče, vím, že s tím bývá problém.I ke zpracování kazuistiky jsou potřeba podklady a podpisy.

Hele, já se chystám na soc pedagogiku navazujici a už teď rozmyslím, co psát. Nápady mám, ale postupně vyrazuju děti. Jako právě, je to složitý. Není nad to domluvit se rovnou s dospělým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13583
4.10.21 12:00
@Anonymní píše:
Nemame

Můžeš mi napsat SZ? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35751
5.10.21 05:04
@g.sandova píše:
Hele, já se chystám na soc pedagogiku navazujici a už teď rozmyslím, co psát. Nápady mám, ale postupně vyrazuju děti. Jako právě, je to složitý. Není nad to domluvit se rovnou s dospělým.

Jen aby Ti vyšlo téma a způsob provedení. Držím pěsti :kytka: U nás na navazujícím většina vedoucích požaduje smíšený výzkum, i když by někteří studenti dělali rádi jen kvali nebo naopak kvanti. Za práci odpovídá vedoucí. Téma jsem volila sama, ale způsob provedení bych nejraději měla trochu jiný :mrgreen: Navíc téma se závazně zadává už v prvním semestru nástupu do studia. Postupem času mě ještě napadlo, co bych tam mohla dalšího dát, co je realizovatelné a co ne. Ale to bych musela požádat o změnu tématu, formalita to fakt není.
Takže k budu mít hloubkový kvali výzkum a dotazníkové šetření.

Hodně štěstí :kytka:

Ještě k tomu asistentovi. My jsme měli okruh témat dostatečně široký. Třeba i sport, který provozuje naše dítě nebo jiné volnočasové aktivity. Cílem práce bylo dát dohromady krátkou vědeckou práci, ne popisovat téma do hloubky jako studenti vysokých škol. Narovinu řekli, že za studium trvající 80 hodin, i když rozložené do jednoho semestru, nemůžeme téma uchopit tak hloubkově. Každý si vybral to, co dokáže zpracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13583
5.10.21 05:36

@Pears206 tak třeba uk má pojaté přijímačky tak, že predstavis projekt diplomky.
Z toho mám trochu hrůzu, na druhou stranu, pokud bych zo přemýšlela, zpracovala, byla by za mnou hodně práce. Ano, držet se zadání a ptojektu, tak to holt je.
Mám samozřejmě variace na témata, témata nebo oblsstmam dvě. Výzkum zatím nevím, u jednoho by se mi hodil spíš kvalit. Ono to má každá fakulta pojaté trochu jinak a zatím jsem se ještě nikam nedostala :P
Držím pěsti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat