Asistent ve školce k dítěti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 20:43
Asistent ve školce k dítěti

Ahoj holky, jen bych se ráda zeptala, kdo dělá asistenta ve školce k dítěti, co to vše obnáší, mohla bych nastoupit do školky k dítěti, které má lehký autismus, na 7 hodin denně, zvažuji to, ráda bych se zeptala někoho kdo s tím ms zkušenosti? Děkuji

Reakce:
M-A
Kecalka 417 příspěvků 28.06.19 21:09

Pracovala jsem jako učitelka, která měla po ruce asistenty. V podstatě pomáhás učitelce s denním chodem třídy, s větším zaměřením na to dítě, ke kterému jsi. Samozřejmě zalezi, co má napsáno z poradny v doporučení práce s dítětem, obecně asistent pomáhá dítěti zvládat denní režim ve školce, plus pomáhá učitelce, ale záleží jak si to nastaví v konkrétní třídě dle potřeb dítěte / třídy. 7 hodin znamená zkrácený úvazek, tak si zjisti i v jaké platové třídě bys byla, je tam velké rozpětí, kam tě mohou zařadit.

Vosma29
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 28.06.19 21:22
@Anonymní píše:
Ahoj holky, jen bych se ráda zeptala, kdo dělá asistenta ve školce k dítěti, co to vše obnáší, mohla bych nastoupit do školky k dítěti, které má lehký autismus, na 7 hodin denně, zvažuji to, ráda bych se zeptala někoho kdo s tím ms zkušenosti? Děkuji

Na tohle je těžký odpovědět. V podstatě co autista to originál. Díky kamarádce jich pár znám. Někdy to jde a někdy to s nima není jednoduché. U syna kamarádky bylo v určitém období nejdůležitější aby ho asistentka zvládla odvést ze třídy. Plus je důležité se s něma naučit komunikovat. Sou prostě jíní. Člověk se musí naučit určitym věcem předcházet.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.19 21:22

@M-A děkuji za informaci, platove mi řekli 17000 kč hrubého, tak nevím ve srovnání s jinými. Nevím moc co si představit lehký autismus, nikdy jsem se s tím osobně nesetkala, tak si studuju teď na internetu.

M-A
Kecalka 417 příspěvků 28.06.19 21:31
@Anonymní píše:
@M-A děkuji za informaci, platove mi řekli 17000 kč hrubého, tak nevím ve srovnání s jinými. Nevím moc co si představit lehký autismus, nikdy jsem se s tím osobně nesetkala, tak si studuju teď na internetu.

Otázka je jestli 17 hrubého za celý úvazek, u nás mají přímo AP prac dobu 8,5, aby to nebylo 17 hrubého za celý… Nebo jestli by ti dali i nepřímou praci těch 1,5 hodiny denně? Na to bych se ptala určitě at jistě víš. Přesně jak bylo řečeno, co dítě to originál, i kolektiv ostatních děti hraje roli, může být ve třídě víc děti s podpůrný opatřením, které třeba budou mít sdileneho AP, a taky ti je soupnou… Myslím že AP může mít na starost až 5 dětí, dle stupně PO, u nás měla 3

Kelsey
Hvězda diskuse 46252 příspěvků 28.06.19 21:51

Neprimou praci ma kazdy AP. Jestli budes mit 8 platovou tridu a minimalne 3/4 uvazek, tak to odpovida.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.06.19 09:40
@Kelsey píše:
Neprimou praci ma kazdy AP. Jestli budes mit 8 platovou tridu a minimalne 3/4 uvazek, tak to odpovida.

Měl by mít podle zákona, ale v praxi často nemá. Ve školce jsem dělala na plný úvazek, s dítětem celých 8 hodin denně. Pauzu na oběd mi nepočítali, protože jsem jí samostatně mít nemohla, jedla jsem s dětmi a přitom odbíhala krájet, krmit, utírat zadečky atd. Moje dítko mělo 4. stupeň PO, autista s těžkou menální retardací, nemluvilo. Chodila jsem s ním všude, i na záchod, kde byl schopný čurat na zeď nebo na kalhoty, takže opravdu 8 hodin nepřetržité pozornosti. Byla jsem v 7. plat. třídě, započítali mi mateřkou jako praxi, brala jsem 14 000 Kč čistého.

Váš příspěvek
Reklama