Asistent ve školce, vzít to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 11:41
asistent ve školce, vzít to?

Dobrý den, poradí někdo, kdo dělá asistenta ve školce, nabídli mi práci asistenta ve školce k dítěti, které je možná autista(ještě se to neví), mám praxi jen jako asistentka v kanceláři, musela bych si dodělat rekvalifikaci, nevím, zda to vzít či ne? jak je to placeno? je to jen na pár hodin, myslím, že na 4-5, co ta práce přesně obnáší? děkuji

Reakce:
Božislava
Ukecaná baba ;) 1631 příspěvků 08.11.18 12:04

Ber to…Stejně máš vztah k dětem a máš trpělivost tak co.....Budeš pracovat pod vedením pedagoga-donekonečna opakovat látku…Plat tak kolem 9 čistého, ale ty to neděláš kvůli prachům, nebo že to zbylo. Za 4 hodiny denně-zas nečekej kdoví jaký plat… :mavam:

Aamanda
Kelišová 5587 příspěvků 08.11.18 12:12

Tady si můžeš počíst https://www.emimino.cz/…goga-320406/

Tichošlápek
Extra třída :D 10878 příspěvků 08.11.18 12:23

Pokud mas jiný prijem nebo manžela, který vás uživí a spoustu trpělivosti, tak to vezmi. Jinak jsou to mizerne peníze za náročnou praci - záleží na dítěti ale především na jeho rodičích a to se taky obrň. U nás ve školce se hleda každy rok nový asistent, protože ten předchozí si neprodlouzi smlouvu

Aliik
Echt Kelišová 8342 příspěvků 08.11.18 13:51

Jak psaly holky, přes 10 čistého se nedostaneš, a chce to lásku k dětem a spoustu trpělivosti. U nás ve školce paní asistentka pracuje jak s holčičkou, tak když se holčička zapojí, tak vypomáhá se všemi ostatními dětmi. Prostě taková výpomocná síla k učitelce. Dělají to většinou maminy, kterým vyhovuje pevná pracovní doba 8-12, třeba z důvodu, že mají vlastní postižené dítě ve škole a nemohou být v práci déle ;)

Kelsey
Hvězda diskuse 44887 příspěvků 08.11.18 15:36

Precti si tyhle stranky http://www.asistentpedagoga.cz .
Plat se odviji od uvazku, platove tridy a stupne, jestli budes mit osobni ohodnoceni atd.
Ja mam plny uvazek, takze jsem prekrocila 20 tis./mes. v hrubem, vubec nikde nedojizdim a mam uz krasne osobko. Zacinala jsem na 1/2 uvazku (to odpovidalo +- rodicaku).
Jsem ve skole a smlouvu prodluzujeme v pripravnem tydnu.

Kelsey
Hvězda diskuse 44887 příspěvků 08.11.18 15:42

Mam kolegyni studentku, ktera zacinala 5r. zpet na 6tis., po 2r. k asistenci dostala sve oddeleni druziny. I ji se vyplatilo, aby vydrzela.

vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 08.11.18 17:32
@Kelsey píše:
Precti si tyhle stranky http://www.asistentpedagoga.cz .
Plat se odviji od uvazku, platove tridy a stupne, jestli budes mit osobni ohodnoceni atd.
Ja mam plny uvazek, takze jsem prekrocila 20 tis./mes. v hrubem, vubec nikde nedojizdim a mam uz krasne osobko. Zacinala jsem na 1/2 uvazku (to odpovidalo +- rodicaku).
Jsem ve skole a smlouvu prodluzujeme v pripravnem tydnu.

jenomže teď se začíná šetřit a SPC se snaží psát všem asistenta v 5. platové třídě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 20:34
@vokishka píše:
jenomže teď se začíná šetřit a SPC se snaží psát všem asistenta v 5. platové třídě.

Tak záleží na stupní podpůrného opatření. I ve školce by k dítěti se 4. stupněm PO měl být psaný asistent s maturitou, tudíž by měla školka dostávat peníze pro asistenta na 8. plat. třídu. Na druhý straně je pravda, že záleží na ředitelce, jestli asistenta nezařadí do nižší platový třídy a finanční rozdíl nepoužije na něco jiného. Já jsem sdílená AP ve škole na prvním stupni u dvou dětí se 3. stupněm PO a ředitelka mě dala 7. plat. třídu. Předtím jsem byla ve školce u autisty s 4. stupněm PO a byla jsem taky v 7. plat. třídě. Prosím o anonym.

vokishka
Extra třída :D 12879 příspěvků 08.11.18 20:43
@Anonymní píše:
Tak záleží na stupní podpůrného opatření. I ve školce by k dítěti se 4. stupněm PO měl být psaný asistent s maturitou, tudíž by měla školka dostávat peníze pro asistenta na 8. plat. třídu. Na druhý straně je pravda, že záleží na ředitelce, jestli asistenta nezařadí do nižší platový třídy a finanční rozdíl nepoužije na něco jiného. Já jsem sdílená AP ve škole na prvním stupni u dvou dětí se 3. stupněm PO a ředitelka mě dala 7. plat. třídu. Předtím jsem byla ve školce u autisty s 4. stupněm PO a byla jsem taky v 7. plat. třídě. Prosím o anonym.

to prý teď není o řediteli, ale prostě o tom, co napíše SPC. A nezáleží na vzdělání, ale na tom, co napíše SPC jako náplň páce. Mám čerstvé zprávy, máme ve škole spec. pedagožku a teď byla na novém školení.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >