Nezvládám svou práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 19:50
Nezvladam svou praci

Je mi hrozne trapne, ale jsem tretim rokem v zamestnani (ucitelka ve tride se zaky se specialnimi potrebami) a psychicky uz nezvladam. Prace je to psychicky extremne narocna, jsem na deti cely dny sama a jejich poruchy chovani uz me energeticky natolik vysaly, ze jsem na zhrouceni. Konecne jsem se rozhoupala a dala jsem vypoved, ale mam pocit, ze nevydrzim uz ani den, natoz 2 mesice. Opravdu kazdy den prijdu s brekem na krajicku a jen koukam do zdi nebo spim a nejsem schopna niceho. Nevim, co mam delat :( Kazde rano mam stazeny zaludek s pocitem, ze tam jit nedokazu a odchazim s pocitem jeste horsim, az se stydim psat s jakym - proste s pocitem, ze uz tam zitra jit nezvladnu a radsi snad skocim pod vlak :(
Nevim, co mam delat. 2 mesice nevydrzim, uz jsem to premahala moc dlouho a prisel vrchol, ale nevim, co s tim… Premohla jsem stud a byla u obvodni doktorky, ta mi dala 2 tydny neschopenku na nejake nacerpani sil, ale vic mi dat nemuze. Nacerpane sily mi stacily ale jen na cca tyden a jsem zase tam, co jsem byla. Navic jsem samozivotelka, tak potrebuju kazdou korunu.

Reakce:
suwari
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 07.11.18 20:00

Ahoj,mohla bys to trochu víc rozvést,co konkrétně dělají ty děti ve třídě?Třeba ti poradíme :hug:
Kolegyne učitelka

zuracz1
Kecalka 118 příspěvků 07.11.18 20:04
@Anonymní píše:
Je mi hrozne trapne, ale jsem tretim rokem v zamestnani (ucitelka ve tride se zaky se specialnimi potrebami) a psychicky uz nezvladam. Prace je to psychicky extremne narocna, jsem na deti cely dny sama a jejich poruchy chovani uz me energeticky natolik vysaly, ze jsem na zhrouceni. Konecne jsem se rozhoupala a dala jsem vypoved, ale mam pocit, ze nevydrzim uz ani den, natoz 2 mesice. Opravdu kazdy den prijdu s brekem na krajicku a jen koukam do zdi nebo spim a nejsem schopna niceho. Nevim, co mam delat :( Kazde rano mam stazeny zaludek s pocitem, ze tam jit nedokazu a odchazim s pocitem jeste horsim, az se stydim psat s jakym - proste s pocitem, ze uz tam zitra jit nezvladnu a radsi snad skocim pod vlak :(
Nevim, co mam delat. 2 mesice nevydrzim, uz jsem to premahala moc dlouho a prisel vrchol, ale nevim, co s tim… Premohla jsem stud a byla u obvodni doktorky, ta mi dala 2 tydny neschopenku na nejake nacerpani sil, ale vic mi dat nemuze. Nacerpane sily mi stacily ale jen na cca tyden a jsem zase tam, co jsem byla. Navic jsem samozivotelka, tak potrebuju kazdou korunu.

co se týče obvodní lékařky, tak ti může dát nemocenskou klidně i půl roku, stačí to napsat že tě trápí např záda, nebo i blbou chřipku ti může napsat na měsíc, akorát asi nedostaneš vycházky

Sany80s
Kelišová 6618 příspěvků 07.11.18 20:05

Já chtěla říct jdi na nemocenskou, ale vzhledem k té potřebě peněz bych zkusila nějakou kliniku pro nemoc z povolání a zeptala se jich, zda se tam dá něco nají na tvůj stav, protože bys pak finančně netratila.

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25225 příspěvků 07.11.18 20:06

NEmocenskou si určitě můžeš vydupat na delší dobu. otázka je, jestli ti to pomůže, když potřebuješ peníze.
Poradila bych se školním psychologem či někým takovým, jak to ty zbývající týdny zvládat.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 07.11.18 20:11

@Sany80s tak na kliniku nemocí z povolání fakt ne. Toto nemoc z povolání není, ta musí být uvedena v seznamu nemocí z povolání a musí vzniknout za podmínek vzniku nemocí z povolání. A žádná dg deprese či zhroucení z práce na seznamu není.

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1311 příspěvků 07.11.18 20:14

Jestli máš fakt takové stavy, tak neschopenka, lze jí samozřejmě napsat na psychické potíže. A řešit s psychologem nebo psychiatrem. Nemůžeš mít syndrom vyhoření? Na podobné potíže jsem už neschopenku psala, paní byla v nějaké vedoucí funkci, spoustu přesčasů, přišla s brekem do ordinace, fakt zničená. Určitě byla v neschopnosti déle než 2 týdny. Odpočinula si a v práci nějak pochopili, že toho bylo na ní moc a ubrali jí práci, nedělá přesčasy a je v pohodě.

makarka
Kecalka 396 příspěvků 07.11.18 20:58

No a neslo by dat vypoved dohodou? Zamestanatel te driv nez za 2 mesice nechce pustit?

P4ja
Kelišová 6594 příspěvků 07.11.18 20:59

Teď to u sebe nemám, ale existuje speciální linka pro kantory, kam se můžeš obrátit a poradí ti. Zkus prohledat net .

Edit:tady to je Připomenutí od Googlu ohledně ochrany soukromí
Připomenout později
Přečíst
Výsledky hledání
Výsledky vyhledávání na webu
tady poradenská linka, jak vám mohu pomoci? - Učitelské noviny
 www.ucitelskenoviny.cz/?…

Učitelé mají svoji krizovou linku. Na čísle 841 220 220 u telefonu na Institutu pedagogicko-psychologického poradenství sedí dva psychologové a aniž by se … [PDF]Poradenská linka pro pedagogy
www.vys-edu.cz/…ts/File.ashx?…
Tato linka je podpůrnou službou pedagogickým pracovníkům v rámci celé České republiky … psychologové a psychiatři, linky důvěry určené pro celou populaci,.

Příspěvek upraven 07.11.18 v 21:26

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 21:24

Holka zlatá ty máš syndrom vyhoření, na to ti nepomůže nic než změnit práci (jako bez školství). Být Tebou tak jdu na úřad práce a seženu jinou práci - v dnešní době je práce dost. A udělej to rychle, ať na tom nejsi hůř. Tak za rok za dva se budeš moct do školství vrátit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Glosa: „Snílek“ Feri formuje EU. Proč ho v Česku neberou vážně?

Nejmladšího českého poslance Dominika Feriho z TOP 09 zařadil server Politico... číst dále >

Witowská po StarDance podezřele obdivovala bříško kolegyně Písařovicové

Moderátorku České televize Danielu Písařovicovou (39) na poslední večer... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >