Osobní údaje potřebné do DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xmoul
Nováček 9 příspěvků 07.11.18 07:09
Osobní údaje potřebné do DPP

Zdravím všechny. Jsem na rodičovské a chci si přilepšit nějakou tu korunku. Odpověděla jsem na inzerát s roznosem letáku. Včera mi volala paní, že pro mě má práci a hned chtěla vědět rodný číslo, číslo občanky a tak.. Vím, že jsou některé údaje nutné do smlouvy, ale nerada bych dala víc informací než musím. Bojím se, aby tyto údaje nebyly zneužity, jestli chápete. Jaké osobní údaje jsou potřebné do dohody o provedení práce? Moc díky všem za info.

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33337 příspěvků 10 inzerátů 07.11.18 07:18

Datum narození, číslo OP, bydliště.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 07:28

My do DPP od spolupracovníků chceme adresu trvalého pobytu, datum narození, rodné číslo a číslo účtu.

xmoul
Nováček 9 příspěvků 07.11.18 07:29

@Tiger-lily takže rodné číslo ne? 8o

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33337 příspěvků 10 inzerátů 07.11.18 07:32
@xmoul píše:
@Tiger-lily takže rodné číslo ne? 8o
:nevim: Mohou ho chtít taky. Zrovna vyplňuju nějakou tabulku pro potřeby ministerstva školství a tam třeba chtějí i rodná čísla, takže musím ze všech vytahat rodná čísla. Však ti dají podepsat nějaký hadr, jak souhlasíš se vším a gdpr a bla bla bla a jsou směrnice, jak to archivovat a všechno. Proč jim to nechceš poskytnout? Z čeho máš strach?

nozu
Extra třída :D 11681 příspěvků 07.11.18 07:41

@xmoul v nasich formularich mame jmeno, trvale bydluste, datum narozeni, cislo uctu a myslum, ze i rodne cislo. nekdo ho vyplnuje, nekdo ne. stejne je pomerne snadno dohledatelne. me by spis vadilo to diktovani po telefonu. at ti poslou formular k vyplneni a nebo si domluv osobni schuzku.

xmoul
Nováček 9 příspěvků 07.11.18 07:51

@Tiger-lily no jen z toho, že to chtěla paní po telefonu.. tak z toho mám trochu strach… Tak jsem ji právě všechny údaje nedala a poslala nastesti dneska formulář.. tak jsem klidnější :) ..
Tak děkuju moc všem :palec:

Astyna88
Kecalka 153 příspěvků 07.11.18 08:01

Po telefonu nic nesdeluju,kdyz chce,at zasle email s hlavickou firmy,at mam doklad,kam jsem co posilala. Manzelovi kdysi volali zbanky,ze chteji jeho cislo op a ridne cislo,ze cosi aktualizuji. Nerekl nic,ze si dojde do banky sam. A tam mu rekli,ze nic nikdy nevolaji po telefonu ani emailem,max odkazou na pobocku…a taky mel jinou banku,ze…

Astyna88
Kecalka 153 příspěvků 07.11.18 08:13

@xmoul

Dobre jsi udelala :palec: kolikrat je ve zpravach,ze jen diky cislu op a rodnemu si lide pujci na cizi obcanku prachy…

Katche
Kecalka 471 příspěvků 07.11.18 08:38

Rodný číslo je nutný - dává se do ročního zúčtování srážkové daně. Datum narození pak není nutný, to si dopočítá člověk sám. Pokud je možnost většího výdělku (nad 10t), tak je nutné i místo narození (dává se na ELDP). Pak bydliště, číslo občanky. Pokud je výplata na účet, tak ten.

xmoul
Nováček 9 příspěvků 07.11.18 10:00

Díky moc všem ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >