Osobní údaje potřebné do DPP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
xmoul
Povídálka 17 příspěvků 07.11.18 07:09
Osobní údaje potřebné do DPP

Zdravím všechny. Jsem na rodičovské a chci si přilepšit nějakou tu korunku. Odpověděla jsem na inzerát s roznosem letáku. Včera mi volala paní, že pro mě má práci a hned chtěla vědět rodný číslo, číslo občanky a tak.. Vím, že jsou některé údaje nutné do smlouvy, ale nerada bych dala víc informací než musím. Bojím se, aby tyto údaje nebyly zneužity, jestli chápete. Jaké osobní údaje jsou potřebné do dohody o provedení práce? Moc díky všem za info.

Reakce:
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33660 příspěvků 10 inzerátů 07.11.18 07:18

Datum narození, číslo OP, bydliště.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.18 07:28

My do DPP od spolupracovníků chceme adresu trvalého pobytu, datum narození, rodné číslo a číslo účtu.

xmoul
Povídálka 17 příspěvků 07.11.18 07:29

@Tiger-lily takže rodné číslo ne? 8o

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33660 příspěvků 10 inzerátů 07.11.18 07:32
@xmoul píše:
@Tiger-lily takže rodné číslo ne? 8o
:nevim: Mohou ho chtít taky. Zrovna vyplňuju nějakou tabulku pro potřeby ministerstva školství a tam třeba chtějí i rodná čísla, takže musím ze všech vytahat rodná čísla. Však ti dají podepsat nějaký hadr, jak souhlasíš se vším a gdpr a bla bla bla a jsou směrnice, jak to archivovat a všechno. Proč jim to nechceš poskytnout? Z čeho máš strach?
nozu
Extra třída :D 11912 příspěvků 07.11.18 07:41

@xmoul v nasich formularich mame jmeno, trvale bydluste, datum narozeni, cislo uctu a myslum, ze i rodne cislo. nekdo ho vyplnuje, nekdo ne. stejne je pomerne snadno dohledatelne. me by spis vadilo to diktovani po telefonu. at ti poslou formular k vyplneni a nebo si domluv osobni schuzku.

xmoul
Povídálka 17 příspěvků 07.11.18 07:51

@Tiger-lily no jen z toho, že to chtěla paní po telefonu.. tak z toho mám trochu strach… Tak jsem ji právě všechny údaje nedala a poslala nastesti dneska formulář.. tak jsem klidnější :) ..
Tak děkuju moc všem :palec:

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 07.11.18 08:01

Po telefonu nic nesdeluju,kdyz chce,at zasle email s hlavickou firmy,at mam doklad,kam jsem co posilala. Manzelovi kdysi volali zbanky,ze chteji jeho cislo op a ridne cislo,ze cosi aktualizuji. Nerekl nic,ze si dojde do banky sam. A tam mu rekli,ze nic nikdy nevolaji po telefonu ani emailem,max odkazou na pobocku…a taky mel jinou banku,ze…

Astyna88
Kecalka 340 příspěvků 07.11.18 08:13

@xmoul

Dobre jsi udelala :palec: kolikrat je ve zpravach,ze jen diky cislu op a rodnemu si lide pujci na cizi obcanku prachy…

Katche
Kecalka 483 příspěvků 07.11.18 08:38

Rodný číslo je nutný - dává se do ročního zúčtování srážkové daně. Datum narození pak není nutný, to si dopočítá člověk sám. Pokud je možnost většího výdělku (nad 10t), tak je nutné i místo narození (dává se na ELDP). Pak bydliště, číslo občanky. Pokud je výplata na účet, tak ten.

xmoul
Povídálka 17 příspěvků 07.11.18 10:00

Díky moc všem ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >