Účetní pro eshop?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

De.gar.cia
Nováček 2 příspěvky 06.11.18 20:55
Účetní pro eshop?

Ahoj všem, jsou tu nějaké maminky, které si na mateřské založily eshop? Mám pár dotazů..

Chci si založit eshop, zjištuju zatim všechny informace a chci se zeptat, najímaly jste si účetní? Ze začátku to určitě bude jen malinký eshop, nic velkého, ale stejně váhám, protože chci mít všechno v pořádku. Sama bych určitě zvládla udělat přehledný tabulky v excelu, tam zapisovat všechno, ale to stejně nebudu mít jistotu, že mám všechno, co by případně úřady potřebovaly.. Jak jste to řešily vy? Vedete si samy účetnictví, nebo za to někomu platíte?

Jinak, můžu si založit živnosťák, když jsem na mateřský, nebo můžu až budu na rodičovský?
Můj přítel má žívnosták, tak přemýšlím, že bych to zatím napsala na něj, ale nebude pak problém s tím, že napíšu jiné IČO, až si založím vlastní? Pak by se to lišilo na fakturách, tak nevím…

A ještě pár otázek na jedno téma:D Chci z každého výrobku věnovat určitý obnos na charitu. To, co daruji si potom mohu odečíst z daní, že? Potřebuju pro to nějaké potrvrzení od té charity? Nebo stačí pak výpis účtu? A mohu vůbec jen tak darovat na charitu? (možná hloupý dotaz) :D :D :D

Moc děkuju všem za případné odpovědi.:)

Reakce:

Elkka
Stálice 69 příspěvků 06.11.18 21:10

Podle mě si drobné účetnictví dělá spousta lidí sama, navic v tomto případě by nešlo podle mě o účto, ale pouze daňovou evidenci a na to existují kurzy ;)

MaM
Stálice 82 příspěvků 22 inzerátů 06.11.18 22:27

Mám štěstí, „najala“ jsem si manžela :D
Ohledně toho IČO - rozhodně nepoužívat přítelovo, počkat si na vlastní.
Hodně taky záleží na tom, jestli budete podnikat jako fyzická či právnická osoba (firma).

Ajamateridouska
Zasloužilá kecalka 888 příspěvků 06.11.18 23:15

Tak uz podle Tvych dotazu Ti radim ucetni si najit..uz jsem par takovych, kteri mysleli, ze to daji sami, zachranovala…
Pokud presto chces vse delat sama, investuj do kvalitniho kurzu, to je zaklad a samozrejme hlidej legislativu, nejlepe formou skoleni, ta se neustale meni. Bez odbornych znalosti si muzes nadelat hned na zacatku slusnou paseku..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >