Výpověď dohodou v praxi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:07
Výpověď dohodou v praxi

Ahoj děvčata chci Vás poprosit o radu ohledně výpovědi v práci. Už delší dobu nejsem spokojená a tak si intenzivně hledám nové zaměstnání. V momentální praci jsem půl roku a mám smlouvu na dobu neurčitou. Naštěstí pro mě se pouze zaučuji, takže pro ně nejsem nepostradatelná. 2 měsíce výpovědní lhůty je dlouho a tak bych chtěla skončit dohodou. Pokud by mi teď něco klaplo, tak bych chtěla skončit k 31.10.2018. Může to ze zákona zaměstnavatel zamítnout? A jak dlouho dopředu bych měla šéfa uvědomit, že chci k určitému datu odejit? Jasný, že co nejdřív, ale pokud by mi v budoucí práci řekli že by chtěli abych nastoupila třeba 1.12 a bude 15.11, myslíte že by to byl nějaký extra problém?

Příspěvek upraven 07.11.18 v 18:19

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

bertoldina
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 18:12

Když pominu detail, že výpověď dohodou neexistuje a nesedí Ti termíny, tak samozřejmě na dohodu nemusí zaměstnavatel přistoupit. Od toho je to dohoda, že s tím souhlasí obě strany. A jestli to pro něj bude nebo nebude problém Ti musí říct on. Pro některé zaměstnavatele to problém není, pro některé ano.

misuled
Kecalka 417 příspěvků 07.11.18 18:14

Tak kdyz je dohodou, tak uz z nazvu plyne, ze se musite dohodnout, takze samozrejme nemusi zamestnavatel pristoupit na to, abyses sbalila a sla. Vypovedni lhuta je ochrana pro obe strany. Kdyz ti 15.12.reknou, ze mas nastoupit 1.12., tak to asi nestihnes, pokud jsi myslela 15.11., tak predpokladam, ze bude problem, protoze zalezi jen na sefovi a na tom, co by tvuj odchod narusil nebo nenarusil.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:17
@bertoldina píše:
Když pominu detail, že výpověď dohodou neexistuje a nesedí Ti termíny, tak samozřejmě na dohodu nemusí zaměstnavatel přistoupit. Od toho je to dohoda, že s tím souhlasí obě strany. A jestli to pro něj bude nebo nebude problém Ti musí říct on. Pro některé zaměstnavatele to problém není, pro některé ano.

Ano vím že to není nijak oficiální termín, proto se právě ptám jak to funguje. Jedna paní tak u nás nedávno ale skončila, tak mi to přišlo jako vhodná možnost. Děkuji na názor :)

alenka84
Neúnavná pisatelka 19040 příspěvků 07.11.18 18:18
@Elkka píše:
Ahoj děvčata chci Vás poprosit o radu ohledně výpovědi v práci. Už delší dobu nejsem spokojená a tak si intenzivně hledám nové zaměstnání. V momentální praci jsem půl roku a mám smlouvu na dobu neurčitou. Naštěstí pro mě se pouze zaučuji, takže pro ně nejsem nepostradatelná. 2 měsíce výpovědní lhůty je dlouho a tak bych chtěla skončit dohodou. Pokud by mi teď něco klaplo, tak bych chtěla skončit k 31.10.2018. Může to ze zákona zaměstnavatel zamítnout? A jak dlouho dopředu bych měla šéfa uvědomit, že chci k určitému datu odejit? Jasný, že co nejdřív, ale pokud by mi v budoucí práci řekli že by chtěli abych nastoupila třeba 1.12 a bude 15.12, myslíte že by to byl nějaký extra problém?

Ano může, výpovědní lhůta jsou dva měsíce. Zrušení pracovního poměru dohodou je možné jen pokud se na tom DOHODNOU obě strany, není to jednostranná výpověď.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:18

@misuled bože ja jsem osel, samozřejmě 15.11 jsem myslela :D děkuji

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:21

Je mi jasné že přistoupit nemusí :) ale nedavno tak u nás jedna paní skončila a to za ní neměli náhradu, tak mám určitou naději. Chtěla jsem jen vědět, jestli s tím má někdo zkušenosti ;)

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:25

Nejspíš bych nad tím ani nikdy nepřemýšlela, ale nedávno jsem měla pohovor na super práci za hodně peněz ale když jsem řekla, že bych mohla nastoupit až po uplynutí výpovědní lhůty, tak mi řekli, že bohužel potřebují někoho, kdo může nastoupit dřív. Celkem mě to mrzelo, takže pokud je jiný způsob, chci to zkusit :)

misuled
Kecalka 417 příspěvků 07.11.18 18:25

@Elkka a chapes, ze ti v tomhle pripade jsou zkusenosti druhych uplne k nicemu, protoze i kdyby tak skoncili vsichni uzivatele emimina nebo vsichni zamestnanci firmy, ve ktery pracujes, tak porad zalezi jen na zamestnavateli, jestli to dovoli nebo ne…

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:27

@misuled ano jen se ptám, protože s tím nemám absolutně zkušenost a v tomto případě mě zajímá názor ostatních, myslím, že na tom není nic špatného :)

bertoldina
Zasloužilá kecalka 787 příspěvků 2 inzeráty 07.11.18 18:39

@Elkka Bohužel naše zkušenosti Ti budou k ničemu, ale jestli víš, že na to už přistoupil, tak samozřejmě šance je.

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 18:41

@bertoldina já se jen tak ptám :) kvůli názoru ostatních. Děkuji za příspěvek

Celeana
Stálice 90 příspěvků 07.11.18 19:09
@Elkka píše:
Ahoj děvčata chci Vás poprosit o radu ohledně výpovědi v práci. Už delší dobu nejsem spokojená a tak si intenzivně hledám nové zaměstnání. V momentální praci jsem půl roku a mám smlouvu na dobu neurčitou. Naštěstí pro mě se pouze zaučuji, takže pro ně nejsem nepostradatelná. 2 měsíce výpovědní lhůty je dlouho a tak bych chtěla skončit dohodou. Pokud by mi teď něco klaplo, tak bych chtěla skončit k 31.10.2018. Může to ze zákona zaměstnavatel zamítnout? A jak dlouho dopředu bych měla šéfa uvědomit, že chci k určitému datu odejit? Jasný, že co nejdřív, ale pokud by mi v budoucí práci řekli že by chtěli abych nastoupila třeba 1.12 a bude 15.11, myslíte že by to byl nějaký extra problém?Příspěvek upraven 07.11.18 v 18:19

To chcete končit 31.10.????? V listopadu? Pracovní poměr legálně končí dnem podpisu končí nejdříve dnem podpisu dohody. Antidatovat sice teoreticky můžete, ale nečekejte peníze za listopad. A Vašeho zaměstnavatele neznáme, takže se ptáte na špatném místě. A platí, co uvedeno ostatními

Elkka
Stálice 69 příspěvků 07.11.18 19:18

@Celeana no pokud by to šlo, tak bych už v prosinci chtěla novou práci. Ptám se protože o tom nic nevím, je na nevědomosti něco špatného?

Hanula1212
Kelišová 5104 příspěvků 07.11.18 19:32

@Elkka vzhledem k tomu, že je 7.11. tak skončit 31.10. jaksi nepůjde.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >