Asistentka ve školce

3144
27.6.20 09:42

Asistentka ve školce

Ahoj, chci se zeptat. Budu pracovat jako asistentka ve školce, stačí mi pedagogické vzděláni?
Předškolní a mimoškolní pedagogika?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3976
27.6.20 09:47

Tak jestli už máš někde podepsanou smlouvu (což usuzuji z toho, že píšeš, že budeš pracovat, ne že chceš pracovat), tak asi nadřízený o tvém vzdělání ví a stačí mu. Asistentka u nás ve školce má pedagogickou střední a k tomu kurz AP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21012
27.6.20 09:50
@chaela píše:
Tak jestli už máš někde podepsanou smlouvu (což usuzuji z toho, že píšeš, že budeš pracovat, ne že chceš pracovat), tak asi nadřízený o tvém vzdělání ví a stačí mu. Asistentka u nás ve školce má pedagogickou střední a k tomu kurz AP.

Fakt? Koukala jsem na jednu školu u nás, je to pedagogické lyceum, a tam píšou, že to stačí k práci asistenta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
27.6.20 09:51

Smlouvu teprve budu mít a ředitelka právě říkala, že se podívá zda mi stačí střední pedagogická škola jinak bych si musela dodělat kurz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
27.6.20 09:52

Tak nevim no :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21012
27.6.20 09:55
@Lamátko píše:
Tak nevim no :think:

Podívej se na stránky tvé školy. U oboru bývá napsáno, k čemu se může použít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41155
27.6.20 09:58

@Lamátko
Asistent pedagoga, který vykonává přímou pedagogickou činnost spočívající
v pomocných výchovných pracích ve škole, ve školském zařízení pro zájmové vzdělávání, ve školském výchovném a ubytovacím zařízení, ve školském zařízení pro výkon ústavní nebo
ochranné výchovy, nebo ve školském zařízení pro preventivně výchovnou péči, získává
odbornou kvalifikaci
a) vzděláním podle odstavce 1,
b) středním vzděláním s výučním listem získaným ukončením vzdělávacího programu
středního vzdělávání a studiem pedagogiky,****
c) středním vzděláním získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání
v oboru vzdělání zaměřeném na přípravu asistentů pedagoga,
d) středním vzděláním získaným ukončením vzdělávacího programu středního vzdělávání a
1. studiem pedagogiky, nebo
2. studiem pro asistenty pedagoga, nebo
e) základním vzděláním a studiem pro asistenty pedagoga.

ze zakona o pedagogickych pracovnicich

Příspěvek upraven 27.06.20 v 10:11

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10156
27.6.20 09:59

@Lamátko stačí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3976
27.6.20 10:03

Já netvrdím, že sš pedagogická nestačí, jen píšu, co má naše asistentka. Taky jsem myslela, že sš stačí a že kurz má třeba ze zájmu, nebo kdo ví, jestli to nevyžaduje naše ředitelka… Já jsem o AP uvažovala, vzdělání mám úplně jiné, takže u mě určitě kurz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49575
27.6.20 10:45
@Lamátko píše:
Ahoj, chci se zeptat. Budu pracovat jako asistentka ve školce, stačí mi pedagogické vzděláni?
Předškolní a mimoškolní pedagogika?
Děkuji

Staci bohate. Jestli mas kvalifikaci predskolni a mimosk. ped., tak muze byt i vychovatelka, ve sk. ucitelka. Nebo muzes mit kombinaci uvazku AP a vychovatel. To je bezne doplneni uvazku. Ja mam ted AP + vychovatel (mam zatim Bc. v ped. oboru pro treti stupen vzdelavani, ale kvalifikacne mam status ucitele SS, takze i tu druzinu muzu).
Proc nechces ucit ve skolce, kdyz mas kvalifikaci uc. ve skolce? Byt na tvem miste, tak radeji hledam stalejsi pozici (taky si delam cesticku jinym smerem). Nedavam asistentum dlouheho trvani.
Uz ted opravdu nepisi nove. Mame ted vice deti, ktere maji trojku podpurne opatreni a bez asistenta nove. Myslim si, ze hodne asistentum nechaji dojet smlouvu a zacnou to orezavat. Nebudou finance. Proto hledej radeji misto uc. ve skolce nebo vychovatelky. Bude to jistejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49575
27.6.20 10:49

@chaela
U nas si 10r. zpet musela dodelavat kurz AP vychovatelka. Tehdy byl u nas prvni asistent ve skole u autisty. A ji ten kurz proplatila skola.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
27.6.20 12:02

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3144
27.6.20 12:05
@Kelsey píše:
Staci bohate. Jestli mas kvalifikaci predskolni a mimosk. ped., tak muze byt i vychovatelka, ve sk. ucitelka. Nebo muzes mit kombinaci uvazku AP a vychovatel. To je bezne doplneni uvazku. Ja mam ted AP + vychovatel (mam zatim Bc. v ped. oboru pro treti stupen vzdelavani, ale kvalifikacne mam status ucitele SS, takze i tu druzinu muzu).
Proc nechces ucit ve skolce, kdyz mas kvalifikaci uc. ve skolce? Byt na tvem miste, tak radeji hledam stalejsi pozici (taky si delam cesticku jinym smerem). Nedavam asistentum dlouheho trvani.
Uz ted opravdu nepisi nove. Mame ted vice deti, ktere maji trojku podpurne opatreni a bez asistenta nove. Myslim si, ze hodne asistentum nechaji dojet smlouvu a zacnou to orezavat. Nebudou finance. Proto hledej radeji misto uc. ve skolce nebo vychovatelky. Bude to jistejsi.

Sehnala sem práci v místě bydliště. Můj cíl je být tady. Zkusim příští rok třeba přestoupit na učitelku, pokud tady něco bude

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10156
27.6.20 14:25

@Lamátko dle zákona jsi kvalifikovaná úča do MŠ, vychovatelka ve družine i AP.
Možná ještě něco, ale nevím.
Hodně štěstí. Já myslím, že na rozjezd dobrý.
Určitě sis stanovila priority, takže pokud ti zo vývoje, proč ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama