Asperger a ADHD, hluk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silona
Kecalka 155 příspěvků 13.10.18 02:00
Asperger a ADHD, hluk?

Chystám se pronajmout byt a mám vážného zájemce, rodinu s 10letým synem, jenž má Aspergera v kombinaci s ADHD. Navštěvuje speciální školu. Můžete mi prosím říct, jak jsou takové děti hlučné? Je zde pravděpodobnost, že mne budou obvolávat sousedé, že mám hlučné nájemníky? Vím že každé dítě bude trochu jiné…já ale nemám žádnou zkušenost. Díky

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26538 příspěvků 13.10.18 06:47

Všeobecně jsou tyto deti nevyzpytatelné a hlučné, ale jak už jsi psala, každé dítě je jiné. Špatně snáší změny, projevy mohou být vztek, valeni se po zemi, kopani, velmi silné intenzity.Ale pri dobrém vedení v rodině to nemusí být často.

Pokud ale nejde o rekonstruovany bytový dům s protihlukovym opatřením, já bych takové dítě jako podnajemnika ani souseda nechtěla.

nozu
Extra třída :D 11749 příspěvků 13.10.18 07:54

@silona otázka je, jestli máš normální sousedy. Sice může být hliuk, ale upřímně, nikdy by mě nenapadlo stěžovat si na hluk od dětí, kor když bych věděla, že dítě má „problémy“, se kterými se předpokládám pracuje. Ale hluk bude dělat každé dítě - větší či menší. Je to o vzájemné toleranci a snaze hluk korigovat. Nehledě na to, tak klidně můžeš pronajmout byt bezdětnému páru, který se jeví normálně a oni se budou každou noc hádat a nebo mít velmi hlasitý sex. To taky budeš řešit se sousedy? Já bych se primárně řídila tím, jak na tebe rodina působí. Pokud se obáváš stížností sousedů, tak radši byt ani nepronajímej, protože to riziko tam je vždy.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 2 inzeráty 13.10.18 08:16

Chudaci maji postizeny dite a jeste aby bydleli na ulici, protože by dite mohlo delat hluk :nevim: Problemy muze teoreticky delat kazdej :?

silona
Kecalka 155 příspěvků 13.10.18 09:39

@Pajka89 Strašně nerada omezuju a ruším ostatní lidí, takže nechci nikomu v baráku udělat ze života peklo. Je mi jich velmi líto, ale je mi líto i sousedů, pokud by měl třeba ječet a dupat dennodenně a nelze to vlastně skoro vůbec usměrnit :nevim: Byt jim s velkou pravděpodobností pronajmu, ale už teď mám stres, že budu muset řešit nějaké stížnosti sousedů no.

Serpentini
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 13.10.18 10:22

Hele, to asi nikdy neodhadneš. Ale musím teda říct, že my máme pod sebou rodinu se čtyřma menšíma dětma a občas jsou prostě hlučnější, ale bereme to tak, že to jsou děti a těžko budou celý dny přivázaný k topení s roubíkem v puse. Pokud by dělaly brajgl uprostřed noci, tak na ně vlítnu, ale v noci spí a je ticho tak není důvod. Naopak jsem zažila problémový podnájemníky partu mladých lidí, kteří v noci pořádali divoké party. :nevim:

pinksock
Stálice 96 příspěvků 13.10.18 12:08

To mas tezky. My mame syna ADHD, mluvi hlasiteji a obcas ve vzteku dupe, taky jeci, kdyz ma vztek. Bydlime v panelaku a sousedi jsou v pohode. Proste rekli, ze mame deti a preci je neprivazeme k topeni. Nicmene my se snazime byt, co nejvic venku a jak mame pravidelny rezim, tak sousedi vedi, ze v sedm vecer uz je klid.

vokishka
Extra třída :D 12863 příspěvků 13.10.18 12:22

Každé dítě je jiné. Známí meli dítě, které spalo snad čtyři hodiny, zbytek noci řádil. A to pak trpí i ti sousedi.

Jana206
Nadpozemská drbna 26538 příspěvků 13.10.18 14:02
@silona píše:
@Pajka89 Strašně nerada omezuju a ruším ostatní lidí, takže nechci nikomu v baráku udělat ze života peklo. Je mi jich velmi líto, ale je mi líto i sousedů, pokud by měl třeba ječet a dupat dennodenně a nelze to vlastně skoro vůbec usměrnit :nevim: Byt jim s velkou pravděpodobností pronajmu, ale už teď mám stres, že budu muset řešit nějaké stížnosti sousedů no.

Ono záleží,jak je ten bytový dům velký,jestli je nově po rekonstrukci a hlavně,jací jsou sousedé. Pokud budou všude samí důchodci,tak je děti obecně,natož hlučnější,budou dráždit víc,než když budou kolem bezdětné páry nebo rodiny s většími dětmi,kde jsou rodiče v práci a děti klasicky ve škole a na kroužcích a vrací se domů až odpoledne. A klid je od 22 hodiny večerní do 6 hodiny ranní. Asperger neasperger,po­drážděnější a nechápavější sousedé by mohli opakovaně volat i MP. ¨
Zase je fajn,že vám o tom řekli,nemuseli by,do problémů jejich dítěte vám nic není a není povinnost to hlásit. Na druhou stranu,tím,že vás na to upozornili,bych se trochu bála,že s dítětem problémy bývají. Já bych se řídila tím,jaký je to dům a jací jsou ostatní nájemníci.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný souboj Muže roku s ex Robinsonkou pokračuje: „Mlátil mě a podváděl!“

Jeden z nás tady lže, ale já to nejsem! Tohle je přesně věta, kterou se ohání... číst dále >

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >