Jak chránit ucho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 11.10.18 14:15
Jak chránit ucho

Mám krýt ucho před ofouknutím při zánětu středního ucha i v případě, že není píchnuté?
 Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42846 příspěvků 11.10.18 14:20

@Katerina308 dcera ho mela cervene a nosila cepici par dni, nez obtize zmizely.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 11.10.18 14:30

@blumen děkuji.
Mám to ucho už jen zalehlé, bez Atb, bez teploty. A právě nevím jestli je nutné chránit před větrem a chodit ve 25 stupních v čepici :mrgreen:

Heivka
Závislačka 3257 příspěvků 11.10.18 14:32

@Katerina308 A co čelenku?

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10931 příspěvků 11.10.18 14:34

Prelepovala jsem to takovým tím polstarem z gazy. Taky bylo zrovna vedro :))

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 11.10.18 14:35

Teplo a zánět nejdou dohromady. Pokaždé, když mě jako dítě začalo bolet ucho a donutili mě nosit čepici, skončila jsem na pohotovosti, píchání, antibiotika, … Pak mi kdosi říkal, že se nemám divit, protože v teple se ty potvory rychleji množí, takže tím „ucho v teple“ mi vše jen zhoršili.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 11.10.18 14:39

@Melpel já jsem právě zase četla článek, že naopak přikládat na ucho nahřátý polštářek, aby se ten hlen rychleji uvolnil. U doktora mě nenapadlo se na to zeptat že jo :roll:

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 11.10.18 14:41

@Heivka Už hledám no. Zatím jsem si jí udělala z dětského nákrčníku.

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 11.10.18 14:46

@Katerina308 Píšu svou zkušenost - u mě teplo vždy vedlo k prudkému zhoršení stavu. Ani naše (dětí) ušní doktorka nám nikdy neříkala, ať nahříváme. Doporučovala zbavovat se hlenu proplachováním nosu Vincentkou, používat kapky na odhlenění, případně nahřívat nos a čelo - používat takový ten inhalátor, jak se dolů nalije mořská voda nebo Vincentka, přidají se nějaké bylinky a člověk pak dýchá ty horké výpary. Ale teplo na ucho - o tom nikdy nemluvila. A já se jí ani po svých osobních zkušenostech neptala.

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 11.10.18 14:54

@Melpel
Já bych se ráda zbavovala hlenu, ale nemám co smrkat. Ani nemám pocit, že by mi ta rýma někde stála. To je nějakej záhadnej zánět stř. ucha. Tak co bych chtěla v dospělosti, když je to nemoc dětí že jo.
Mě šlo hlavně o to, jestli si mám to ucho zakrýt, když půjdu ven. Doma samozřejmě na hlavě nic nemám a nijak zbytečně nezahřívám

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42846 příspěvků 11.10.18 14:59

@Katerina308 zkus nakrajet cibuli najemno a dat pod celenku na usi, idealne na noc. Nam obema to po ahalo.

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 42846 příspěvků 11.10.18 15:00

@Katerina308 pokud fouka, tak celenku, jinak na slunicku bez vetru bych nejak nezakryvala

Melpel
Ukecaná baba ;) 2046 příspěvků 11.10.18 15:00

@Katerina308 Může být zadní rýma, na to jedno moje dítě extra trpělo - nic vysmrkat nešlo, nos se zdál čistý, ale uvnitř to prostě bylo. Jeli jsme podle návodu od doktorky - třeba ten průplach nosu Vincentkou, to se nám často povedlo něco z nosu vyhnat.
Jestli zakrývat ucho, to fakt neporadím, jen jsem chtěla napsat svou zkušenost. Já bych se nechala raději ofouknout - po těch zkušenostech, co mám. Nebo, kdyby byl silný vítr, bych si stáhla vlasy do culíku tak, abych je měla přes uši.
Jenže - každý jsme jiný, navíc nejsem lékař. Píšu jen svou osobní zkušenost a nabízím jiný pohled na věc ke zvážení.
Ať jsi brzy ok! :kytka:

Katerina308
Kecalka 487 příspěvků 11.10.18 15:26
Aries6
Generální žvanilka 21980 příspěvků 5 inzerátů 11.10.18 20:50

@Katerina308 Chránit hlavně čelo - to prochladne, dutiny se zahlení, spustí se rýma, ta vleze do uší.
Jak velké dítě? Dělají se čepice s takovýma špičkama (obloučkama) přes uši. Každá nesedí, ale když sedne, krásně chrání uši.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >