Petechie při nachlazení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fircon
Kecalka 296 příspěvků 10.10.18 09:17
Petechie při nachlazení?

Zdravím,
syn (9 měsíců) má momentálně slušnou rýmu.
Dnes jsem si všimla, že pod okem má drobné petechie (fakt drobounké a není jich veliké množství).
Myslíte, že to může souviset s nachlazením?
Z pláče to nemá (pláče velmi málo), ale říkám si, jestli za to nemůže třeba kašel (rýma mu teče do krku a občas se zakucká).
Máte podobné zkušenosti?
(jak jde o petechie a podobné projevy, jsem plašan, vidím hned ty nejhorší nemoci)
 Díky.

Reakce:
Mrakotinka2018
Kecalka 178 příspěvků 10.10.18 09:25

Bozinku je mi te tak lito. Ano jiste to muze souviset s nachlazenim a muze se to rapidne zhorsovat. Co jen si stim pocnes? Muze se to snadno zvrtnout v mnohem horsi potize.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49462 příspěvků 5 inzerátů 10.10.18 09:29

Běžné to není. Souvislos t s infekcí to mít může. JInde nic? U dětí bývají nejvíc u na nohách, ale u ležáků to nejspíš bude jiné.

kacenka.sks
Kecalka 458 příspěvků 10.10.18 09:30

Urcite to muze mit z kaslani, nebo obecne z nachlazeni. Nas maly je mívá pri zvraceni. Ja jsem taky plasan,neboj. Doktorka mi říkala sledovat a pokud se nebudou sirit po celem tele a delat se i mimo nachlazeni spolu s modrinkami, tak je to k nemoci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 10:10

Určitě sleduj jestli se nedělají ještě po těle popřípadě modřiny. Já bych určitě konzultovala s lékařkou. Nemusí to nic znamenat, my jsme bohužel ten druhý případ :,( .

Fircon
Kecalka 296 příspěvků 10.10.18 10:27

Tak pár modřin má. Ale učí se chodit, pořád cestuje kolem nábytku, podle toho taky padá. Takže modřiny se dají předpokládat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.18 10:45

@Fircon U nás měly modřiny takovou zvláštní barvu do fialova a byly kruhové. dcera má 5 let a neuměla vysvětlit od čeho je má, je živější tak modřiny měla často, ale vědělo se z čeho.

Fircon
Kecalka 296 příspěvků 10.10.18 10:58

Tak u nás jsou modřiny malé jakéhokoliv tvaru (podle toho, na co při pádu sedne apod.). Tradičně modré (modrozelené), které vyblednou a zmizí.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Další kráska s vlastní Miss? Kdo v tomhle byznysu sponzoruje Myslivcovou?

Mít vlastní soutěž krásy je v módě. Po Evě Čerešňákové, která stála v čele... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >