Astigmatismus u 3letého

131
29.4.11 14:19

Astigmatismus

Zdravím-dnes jsme byly se synem 3roky a 3měsíce, na očním na vyšetření.5dní jsem mu rozkapávala oči atropinem a dnes mu koukali do očí tím přístrojem ,nevím jak se to vyšetření jmenuje.Vyšetření dopadlo dobře ,ale pak mu ještě ve tmě svítila světýlkem do očí a to mi pak řekla ,že jako kdyby neviděl vůbec ,že buď vůbec nespolupracoval což se teda i dělo ,dělal scény jako kdyby mu dělali bůh ví co.tak za měsíc musíme znovu a pak se uvidí.Nicméně diagnóza zní astigmatismus,něco jsem si o tom přečetla ,jen bych byla ráda jestli máte některá zkušenosti se svým dítkem ,jak vše probíhalo ,nosíte brýlečky nebo co se stím u tak malých dětí dělá?Vím ,že to není nic hrozného ,ale jsem z toho trochu rozhozená.. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
anonymec
29.4.11 14:33

Opravdu to není nic hrozného. Má jen zakřivení rohovky, není pravidelně kulatá. Já to mám taky a můj 5letý syn nosí brýle 14 dní. Horší je, že se to v podstatě samo nevyléčí. Malej musí nosit brýle když něco dělá rukama, maluje, čte, kouká na telku. Prostě ruční práce. Ven je nosit nemusí, což je dobře, jinak by sme kupovali každý měsíc nové! Já bych to měla s tím nošením stejně, ale mě je pohodlnější je nosit celodenně. Malej se na brýle hrozně těšil a vůbec mu to nepříjde divné. Hodně jsem ho za ně chválila, že je jak pan profesor a fešák, tak s tím nemá vůbec žádný problé. Hlavně oni ty brejličky nezvětšujou jako dioptrický, ale přibližujou, já myslela ze začatku, že jsem jen metr od země a furt jsem brkala o obrubníky. Ale teď už je to v poho.
Vůbec se toho neboj, jsou horší věci, tohle je fakt prkotina.Snad jsem tě trochu uklidnila. Katka

• Citovat
  • Nahlásit
131
29.4.11 15:38

Moc díky já už ho pomalu zvykám slunečníma brýlkama a taky chválím jakej je fešák 8-o ..,tak snad to zvládneme…Vím ,že to není nic hrozného ,ale i tak mě to trochu mrzí,u nás v rodině nosí brýle jen můj brácha.
Ono to začalo tím ,že si pořád jakoby třel oči ,už jsem to i tady na emiminu i řešila a naše obvodní mu pořád psala opthalmoframykoin ,a když už jsem k ní šla po třetí ,že oči si tře pořád ,tak mi řekla ,že ho asi svědí a že to možná bude alergie,nicméně jsem se nenechala odbýt a jsem ráda ,že jsem nic nezanedbala..i když možná jo :roll: .Každopádně moc děkuji za podporu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25324
29.4.11 16:02

Astigmarismus je tupozrakost,ne?Manžel to má od dětství,a je to asi vrozené,malého hlídali od narození,a tenhle týden ho definitivně vyvrátili,nezdědil ho.Je to stav,kdy spolu obě oči nespolupracují,nestáčí se a nedívají se současně stejným směrem.Léčit se to musí začít co nejdříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7937
29.4.11 16:45

Astigmatismus a tupozrakost není totéž. Tupozrakost má moje dcera, nejde s ní nic dělat. Astigmatismus lze v současné době operovat laserem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8254
29.4.11 16:56

Ne není to tupozrakost-moje dcera Astigmatismus má-chodí do 5 tříédy-brýle prý potřebuje pouze na tabuli a na čtení(malování apod.)-moc je tedy nenosí :-( musím jí je připomínat,ale důležité je to,že se tato vada nezhoršuje!zůstane stále stejná-a nově lze laserem vyléčit.viz např.duovize.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8254
29.4.11 16:58

A vada není v žádném případě vidět-takže žádné nespolupracování očí-ne,to je mylná a zavádějící informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
29.4.11 17:02

Souhlasím s momi33, hlavně že se to chytilo brzo. U mě se to bohužel brzo nezjistilo, žít se s tím dá ale je to otravné. Hlavně dělejte vše co vám dr řekne a hlídej aby syn dodržoval brýle a tak ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
29.4.11 17:05

Ivy5, máš pravdu ;-) plete se to. Astigmatismus není totiž tupozrakost, ale je to podobné, tupozrakost je amblyopie ;-) Sorry

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3328
29.4.11 17:12

Tak u mě se na to přišlo,až když jsem začala pracovat na počítači.Najednou jsem nebyla schopná normálně zaostřit,pořád jsem mhouřila oči.Nejhorší je to,když je oko unavené,to mi potom dělá problémy i řízení auta v šeru.Brýle to dokáží perfektně zkorigovat a přišla jsem i na to,že když mám třeba dovolenou,tak je po pár dnech bez dlouhodobýho čučení na monitor skoro nepotřebuju :mrgreen: Není to nic hrozného,prý je to vrozená vada a předává se geneticky.Něco na tom bude,mají to i moji sourozenci.Navíc je dnes už možné nechat si to spravit operačně,ale prý se to doporučuje až po pubertě. :nevim:
To zvládnete :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24615
29.4.11 17:41

=) Já mám sice 24, ale brýle teď mám asi 14 dní, právě kvůli astigmatismu. Většinou, dokud je oko mlaďoučké a pružné, zvládá menší vadu vyrovnávat, já už asi dopružila :-P , tak jsem si zašla pro brýle a je to teda super. Na „špatné“ oko vidím rozmazaně, na dálku, blízko, cokoliv. Druhé oko mám OK, takže je to trochu nepříjemné vidět každým okem jinak a jakoby mi to zhoršuje orientaci v prostoru.
S brýlema vidím fakt bezvadně, myslela jsem, že je budu nosit jen na počítač a tak, ale když je sundám, docela se mi zatočí hlava a je to chvíli takové divné, tak je raděj nosím pořád. A jasně i bez nich bych normálně fungovala, ale je to s nimi lepší.

Takže synkovi bych nechala brýlky, přesvědčila ho, jak mu sluší (třeba fakt uvidí lépe a bude je chtít nosit sám…) a případně pak v dospělosti až bude ukončený růst oka, může si to nechat spravit tím laserem (nebo kdoví, co do té doby vymyslí…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
29.4.11 18:45

Holky moc Vám všem děkuji ,uvidím ,co nám řeknou příště ,ale už jen vědět ,že se to dá operovat a není to tak vážné jako třeba ta tupozrakost nebo nedej bože nějaké těžké nemoci, mě tak nějak dodává na optimismu :dance: …jen si už tak v duchu říkám „pane bože ,co ještě přijde?“. :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.6.13 22:14

Obnovuju tema.
Pro dceru uz mam recept na bryle.
Jake mate hodnoty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.13 18:12

Nikdo nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
simon12
24.6.13 23:01

astigmatismus

Dobrý den, chtěla bych vědět, kde a jaká vyšetření, jste podstoupili, aby byl astigmatismus diagnostikován. Na očním ho dceři jako diagnózu do lékařské zprávy napsali, ale honí nás po neurologii, a ti zase na vyšetření EEG a VEP. Dcera má problémy zaostřit, vidí pořád rozmazaně a velice často ji bolí hlava. Brýle sice nosí, ale vůbec se to nezlepšilo, jelikož má jen nízké dioptrie, ale bez speciálního výbrusu, který by zřejmě pomohl. Poraďte prosím, o jaké vyšetření si tedy požádat, popřípadě na koho se obrátit. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat