Astma jako indikace k císaři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 09:52
Astma jako indikace k císaři?

Astmatičky, bylo vám doporučováno rodit císařským řezem?
Já mám středně těžké astma, dobře zaléčené 2× denně inhalátorovými kortikoidy, ale stejně jsem měla v průběhu těhu problémy s dýcháním, nikdo ale nevěděl, jestli je to horšící se astma nebo prostě rostoucí děloha, spirometrie mi s léky vycházela dobrá. Nicméně při námaze se opravdu hodně zadýchávám a jde mi to i do kašle, ale opět na kontrole v klidu je spiro ok. Mám strach, že porod neudýchám, jsem navíc odkázaná na dýchání pusou, protože nos mám beznadějně ucpaný celé dny. Ten pocit, že se nemůžu pořádně nadechnout, mě dost psychicky deptá, celý těhotenství se děsím, že mám málo kyslíku pro dítě. Jenže podle lékařky není důvod k CS. Já mám ale opravdu fobii z toho, že přirozený porod fyzicky kvůli dýchání nezvládnu. Tak nevím, co dělat. :nevim: Nějaké rady, zkušenosti?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1615 příspěvků 09.05.19 09:59

Zadychavala jsem se šíleně, mám lehkou formu, ale ke konci jsem funela jak tank a rodila jsem prirozene a v tu chvíli mě to ani nenapadlo… já naopak rodit CS nechtěla ani za mák a jsem rada, ze jsem rodila normálně. Nebala bych se předem, až prijedes do porodnice rodit a viděli by, ze to neudychas, na CS by te poslali.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 09.05.19 10:00

Mám astma, těhotná podruhé, žádné doporučení mi dano nebylo. Ke konci tehu se mi teda dejcha sakra blbě, zvlášť když mě malej ještě utlacuje ze spoda, plus bydlíme 3 patra v bez výtahu a několikrát denně to běhám, takže mam kolikrát pocit že ty plíce vyplivnu. U prvního porodu sem taky měla strach, ze to neudycham, v nejhorším sem skutečně dýchat prestavala, ale nevím jestli to bylo astmatem nebo panikou z té bolesti :nevim: každopádně mi dali kyslikovou bombu a jelo se zdarne dal :D

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 09.05.19 10:01

Problémy s dýcháním jsou v těhotenství běžné. Svagrova má silné astma, rodila přirozeně.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 09.05.19 10:01

Jen me zajima-podle jake lekarky?? Ta co ti resi astma nebo ta ktera ma mit na starosti tvuj zivot a tveho ditete a mela by te operovat?? Vis jako jestli je to nazor z porodnice tak nych verila ze s tim maji dost zkusenosti…pokud nazor dr astma tak bych chtela znat dalsi nazory.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 10:05

@Khalesi

Podle alergoložky, co mi hlídá astma. Ona v tom asi hodně hraje roli i psychika, ale to já neovlivním… prostě nervy tam jsou a vím, že díky nim to celý bude ještě horší. Ale oni to berou objektivně podle výsledků vyšetření, takže tvrdí, že jsem dobře zaléčená, že astma je kompenzované a není důvod…

Khalesi
Zasloužilá kecalka 838 příspěvků 09.05.19 10:09

Tak nervy budes mit asi porad, budu rodit potreti a nervy mam, to proste je. Ale ok, byt tebou tak bych chtela objektivni nazor z porodnice, meho gyndare, vrchniho v porodnickem oddeleni. Chapes me? Treba ti jejich nazor pomuze na tu psychiku a uklidninte ze maji postupy jak to zvladnout a nebude nutne cs.

Lynette
Echt Kelišová 8619 příspěvků 09.05.19 10:10

Proč si nestriknes Olynth? Já bez něho rodit nejdu a to nejsem astmaticka. Jinak bych řekla že se porodu zbytečně desis - není to běhání. Většinou stojis, trochu chodíš a kontrakce prodychavat tak nějak přirozeně. Když budeš mít ucpaný nos tak si dáš Olynth a je po problemu.

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 09.05.19 10:12

@Lynette olynth se v těhotenství nesmí, a jestli má ucpaný nos k tomu, že je těhotná tak ji to stejně nepomůže a stříkat ho dlouhodobě není zdravé ani pro netehotnou.

mag
Extra třída :D 11147 příspěvků 09.05.19 10:27

S astmatem se vrcholove sportuje. Kdyz je kompenzovane, neni duvod k cisari.

Lynette
Echt Kelišová 8619 příspěvků 09.05.19 10:36

@Kriss Tina olynth se nesmí, ale přece se neudusím a nepadnu mrtvá k zemi :lol: Podle mé ORL doktorky ho smím - používám dětský. Řekla mi, abych zkusila vincentku, ale ta mi vůbec nepomáhá a dýchat musím. :D

Kriss Tina
Extra třída :D 10172 příspěvků 09.05.19 10:41

@Lynette tak já dycham pusou když nosem nemůžu. Mám půlku těhotenství ucpaný nos, a nenapadlo by mě si tam stříkat olynt (který se stejně má stříkat maximálně týden a pak už si jenom nicis sliznici a vytváříš na něj navyk)… Ono se člověk ucpaným nosem neudusi, jde jen o ten pocit.

Lynette
Echt Kelišová 8619 příspěvků 09.05.19 10:46

@Kriss Tina Jde o pocit který stresuje - navíc mít pořád suchý jazyk a řešit to při jídle - navíc dýchání nosem má své plusy - nevdechneš tolik prachu, vzduch se v nose ohřívá apod. Taky je fajn nechodit celý den s otevřenou pusou - to bych si přišla jak postižená. :mrgreen:

Sliznici si tím možná ničím, ale ona zase zregeneruje až ho vysadím. Návyk se vytváří ale třeba pro mě není zase takový problém si pak odvyknout.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19032 příspěvků 09.05.19 10:47

Známá rodila císeřem 2× z důvodu astmatu, bylo to v Praze, ale je to už cca deset roků :think: Osobně si myslím, že pokud nemáš nějakou těžkou nekompenzovanou formu, dáš to přirozeně :kytka: Většina kompenzovaných astmatiček rodí normálně, nemají - li jiný problém ;)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 19032 příspěvků 09.05.19 10:51
@Lynette píše:
@Kriss Tina Jde o pocit který stresuje - navíc mít pořád suchý jazyk a řešit to při jídle - navíc dýchání nosem má své plusy - nevdechneš tolik prachu, vzduch se v nose ohřívá apod. Taky je fajn nechodit celý den s otevřenou pusou - to bych si přišla jak postižená. :mrgreen:Sliznici si tím možná ničím, ale ona zase zregeneruje až ho vysadím. Návyk se vytváří ale třeba pro mě není zase takový problém si pak odvyknout.

to je ale návyk sliznce nosu na tu léčebnou látku, zůstává pak opuchlá a přestává na ni reagovat :think: Nejedná se o psychickou závislost, kterou bys mohla korigovat pevnou vůlí ;) Taky bych spíš přešla na Vincentku, mořskou sůl a podobně, kor v těhu ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama