Kdy nastoupit na mateřskou při nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 08:32
Kdy nastoupit na materskou pri nemocenske

Ahoj, chtela bych poradit, jestli mate nekdo v letosnim roce zkusenost, kolik tydnu pred porodem se nastupuje na materskou, kdyz jsem od zacatku tehotenstvi na neschopence s rizikovym tehotenstvim?
Nevim jestli muzu nastoupit na materskou 6 tydnu pred porodem.? Zda to neni nejak omezeno napr. na 8 tydnu, kdyz nyni pobiram nemocenskou?
Predem dekuji za Vase zkusenosti :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Khalesi
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 09.05.19 08:35

Je to omezene. Automaticky musis tech 8 tydnu pred porodem. Ja to mam stejne. Ale me nevadi, aspon polovinu leta muzu stravit s detma normalne a ne jen koukat kvuli vychazkam.

kve-tinka
Kelišová 5149 příspěvků 2 inzeráty 09.05.19 08:35

8 tydnu muzes, 6 musis. Ja sla 8.

kve-tinka
Kelišová 5149 příspěvků 2 inzeráty 09.05.19 08:36

@Khalesi proc by to melo byt omezene? :think: muze si normalne vybrat

Kriss Tina
Extra třída :D 10811 příspěvků 09.05.19 08:36

Já šla 6, vyjde to líp finančně. Ale je to na tobě.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 09.05.19 08:39

Ted mi vysvetloval doktor ze v pripade nemocenske se holt vybirat nemuze a je to automaticky hozene na 8 tydnu pred. :nevim: ok, nechci nikoho klamat, ja jen papouskuji co mam od sveho dr a tim se ridim. Me teda ani nenapadlo do toho stourat kdyz mi to tak hezky vychazi ale jetsli se myslim tak se omlouvam. Radeji teda zjistit primo na socce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 08:39

Ja jsem hledala informace na netu a bohuzel jsem nic nenasla. Kdyz jsem se ptala u doktorky, tak mi rekla, ze zalezi na mne. Ale radeji se ptam jeste tady, tech ktere mate aktualni zkusenost, abych nahodou pak nemela nejaky problem, kdyz nastoupim az 6 tydnu pred porodem.
Dekuji za rady!

kve-tinka
Kelišová 5149 příspěvků 2 inzeráty 09.05.19 08:43

Fakt muzes jak chces, ja sla tech 8 krasne mi to vyslo od 1. Znama sla zase az 6, protoze ji zamestnavatel na nemocenske dorovnaval plat, takze kam se hnat ;)

Kriss Tina
Extra třída :D 10811 příspěvků 09.05.19 08:44

@Khalesi to je blbost, já nastupovala ani ne před měsícem a dr mi rovnou řekla, ať si nastoupim až 6 týdnů před termínem, že se mi to vyplatí finančně. Na neschopence jsem od podzimu. Na socce s tím problém neměli, sem si tam i volala jestli je všechno v pořádku.

Khalesi
Zasloužilá kecalka 901 příspěvků 09.05.19 08:48

@Kriss Tina tak to by me zajimalo jestli ma doktor blbe informace nebo mi normalne keca.
Zakladatelko timto se omlouvam za mystifikaci, myslim ze relevantnejsi je info od kriss tiny ktera toto prave absolvovala.
A i ja dik za osvetu :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 08:49

Zkusila jsem si ted zavolat na socialku a tam mi rekli, ze zalezi na me, kdy nastoupim na materskou. Ze nemocenska na to nema vliv. Takze ja si zvolim nastup 6 tydnu pred porodem. Vyjde mi to lepe financne, kdyz budu o 2 tydny dele pobirat nemocenskou.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 09.05.19 09:07
@Anonymní píše:
Zkusila jsem si ted zavolat na socialku a tam mi rekli, ze zalezi na me, kdy nastoupim na materskou. Ze nemocenska na to nema vliv. Takze ja si zvolim nastup 6 tydnu pred porodem. Vyjde mi to lepe financne, kdyz budu o 2 tydny dele pobirat nemocenskou.

Měla jsem to stejně, také mi to finančně vyšlo líp a nikde nebyl problém. Nástup na mateřskou 27.12.2027, 6 týdnů před porodem, neboj :-)

ugluk
Hvězda diskuse 46766 příspěvků 09.05.19 09:20

Je to 6-8, volíš ty.

pedigka
Ukecaná baba ;) 2084 příspěvků 09.05.19 09:30

Mně řekla doktorka, že v případě nemocenské je to 6 týdnů. Tak nevím, ale nechám si to tak. Je to aktuální informace. Za týden nastupuji na mateřskou.

mau-mau
Závislačka 3940 příspěvků 09.05.19 10:07

Nástup na PPM je 6-8 týdnů před porodem, s tím, že pokud je termín třeba středa, už tu středu 6 týdnů před musí nastoupit. Nástup si volí a na žádost vyplní nastávající maminka, termín porodu stanoví lékař. Pokud je maminka na neschopence, je lepší z hlediska financí jít až těch 6. Dělá to tak většina, vč. mě :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama