Astra Zeneca nebo Pfizer?

Anonymní
7.3.21 23:10

Astra Zeneca nebo Pfizer?

Kdybyste měli na výběr z těchto dvou vakcín, kterou byste si vybrali? A proč?

Možná budu stát před tímto výběrem (jsem učitelka, nevím, kdy se na mě dostane řada, možná brzy…). A byla bych ráda za názory ostatních.

Anonym - profese.

Edit - upřesnění.
Na výběr asi opravdu budu mít, ve městě jsou 2 centra, každé očkuje jinou vakcínou.

Příspěvek upraven 07.03.21 v 23:19

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68684
7.3.21 23:12
@Anonymní píše:

Možná budu stát před tímto výběrem (jsem učitelka, nevím, kdy se na mě dostane řada, možná brzy…). A byla bych ráda za názory ostatních.

Anonym - profese.

Nebudeš. V jednom konkrétním očkocentru maj jednu konrétné vakcinu, takže na výběr není.
Ale jinak Comirnaty, protože jsem jí dostala. Tak musí být nejlepčí 8)

Příspěvek upraven 07.03.21 v 23:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:13

@Lama Lama
Budeme mít nejspíš na výběr ze dvou očkovacích center. Každé očkuje jinou vakcínou.

• Citovat
  • Nahlásit
10539
7.3.21 23:16

Vybrala bych Pfizer, protože jsem s ním už naočkovaná. Údaje z Izraele taky vypadají nadějně. Ale kdyby ne bylo zbytí, nechala bych si píchnout i Astra Zenecu. Věřím, že tím chráním sebe, své děti a seniory, o které se starám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8764
7.3.21 23:17
@Anonymní píše:

Anonym - profese.

Astru. kdybych si mohla vybírat. Dostala jsem Pfizera - a vůbec mi to nevadilo. Ujišťuji tě, že si vybírat nebudeš.

Problém bych teda měla jedině se Sputnikem a s tou Čínskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12873
7.3.21 23:19
@Lama Lama píše:
Nebudeš. V jednom konkrétním očkocentru maj jednu konrétné vakcinu, takže na výběr není.
Ale jinak Comirnaty, protože jsem jí dostala. Tak musí být nejlepčí 8)Příspěvek upraven 07.03.21 v 23:15

Ale nemaji porad jen jednu, nekdy behem jednoho dne maji i dve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
7.3.21 23:21

Já bych volila Pfizer. Ale můj laciký názor je, ze u zdravého mladého člověka (nepíšeš kolik ti je) to asi bude jedno. Osoně bych se nechala naočkovat klidně i Astrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8764
7.3.21 23:22
@Anonymní píše:
@Lama Lama
Budeme mít nejspíš na výběr ze dvou očkovacích center. Každé očkuje jinou vakcínou.

Při registaci sis už očkovací centrum volila, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
7.3.21 23:26

Ja bych brala Astru, kvuli mym alegiim. Pfizer se pry nedoporucuje kdyz mam alergie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68684
7.3.21 23:29
@Eliška píše:
Ale nemaji porad jen jednu, nekdy behem jednoho dne maji i dve.

Fakt? tak to ta centra lituju, v tom musí být děsný mrd. ník, bych se bála záměny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12873
7.3.21 23:32
@Lama Lama píše:
Fakt? tak to ta centra lituju, v tom musí být děsný mrd. ník, bych se bála záměny

Zase je to napinavejsi, co na tebe vyjde :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68684
7.3.21 23:34
@Eliška píše:
Zase je to napinavejsi, co na tebe vyjde :mrgreen:

U nas jasně říkaly že míchat se to nebude, že by vážně v t fofru hrozilo, že druhou dávku dostane někdo jinou, než prvni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8764
@Lama Lama píše:
Fakt? tak to ta centra lituju, v tom musí být děsný mrd. ník, bych se bála záměny

Ty, z toho, jak to dneska probíhalo, bych si tipla, že mají propojeného člověka s vakcínou už při registraci na termín - protože mi byl hned (tedy několik dní před vakcinací) po přihlášení PIN2 kódem přidělen i termín přeočkování - a vzhledem k tomu, že se Astra přeočkovává v jiném intervalu, si myslím, že bylo od začátku jasné, že dostanu Pfizer. Prostě uvolní PIN2 kódy přesně na konkrátní zásilku vakcíny, půl naočkují, půl uskladní na druhou dávku.

Moc bych se divilam že by očkovali konkrétní typ na přání, nebylo by čím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17271

Mně se líbí, že tady je nedostatek vakcín i pro seniory, moje příbuzná, 76 let, ještě očkovaná není a tady si někdo vybírá, jakou vakcínu si nechá bodnout.
A to šoupu nohama, protože sama už registrovaná jsem a rozhodně nejsem senior.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:38
@MartinaIrena píše:
Mně se líbí, že tady je nedostatek vakcín i pro seniory, moje příbuzná, 76 let, ještě očkovaná není a tady si někdo vybírá, jakou vakcínu si nechá bodnout.
A to šoupu nohama, protože sama už registrovaná jsem a rozhodně nejsem senior.

Heleď, kdyby přede mnou upřednostnili seniora, nemocné apod., vůbec se nebudu zlomit. Stejně tak bych tam místo sebe stokrát radši poslala moji mamku, která si nejspíš ještě nějakou dobu počká. Ale je to tak, jak to je, a když tu možnost nechat se očkovat mám, využiju jí. A když mám možnost vybírat si, vyberu si. Samozřejmě, kdybych na výběr neměla, nebyla by tahle otázka, tohle téma apod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat