Přeočkování klíšťová encefalitida

3.3.21 13:46

Přeočkování klíšťová encefalitida

Právě jsem zjistila, že jsem idiot 8o
V dětství jsem byla klasicky naočkovaná proti klíšťové encefalitidě, potom následovalo přeočkování v intervalu tří let.
V červenci 2020 jsem šla na přeočkování v domnění, že jsem naposledy byla v roce 2017. Nemohla jsem tehdy najít kartičku se záznamem očkování (není to napsané normálně v očkovacím průkaze). Tu jsem teď objevila a zjistila jsem, že jsem poslední přeočkování v intervalu 3 let prošvihla a byla jsem naposledy v roce 2012… co teď?

Má nějakou účinnost ta vakcína z roku 2020, když to bylo jen přeočkování až po 8mi letech? Nevím, jestli mám jít na celé očkování znova - kdybych loni nebyla a teď to zjistila, tak bych šla, ale takhle vážně nevím.
Ne, že by se mi chtělo (ještě teď v době covidu) lítat na injekce, ale zase hodně chodíme do přírody, tak chci být chráněná. Může mi nové očkování nějak ublížit, kdybych už protilátky měla?
K dr. budu volat, jen mě zajímají vaše zkušenosti.
Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14267
3.3.21 14:16

Ahoj, tak to nevím. Já teda mám v očkováku, že se mám nechat přeočkovat po 5 letech, tj. u tebe by to pak vycházelo v roce 2022 jenže ty si v roce 2017 nebyla. Nicméně zavolala bych dr a domluvila se.
Já tento rok právě taky půjdu, náhodou jsem to zjistila a ještě to vyšlo hezky, že jsem si vzpomněla tento rok kdy mám jít :lol: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
3.3.21 14:21

Mě se to taky povedlo. Šla jsem k Dr. že chci klíšťovku ale že poslední mám asi před 8 lety tak jestli to musíme naočkovat znovu nebo stačí přeočkování. Nevěděla, tak to hledala v nějaké chytré knize a našla že když je to do 10 let tak prý stačí přeočkování takže já to mám tak a doufám že to stačilo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
3.3.21 14:29

Ja jsem zapomnela a sla jsem na injekci po 7 letech, po ni jsem si po nejake dobe (myslim ze po 14 dnech) jako samoplatce nechala otestovat stav protilatek.
Pokud bych jich nemela dost, musela bych na dalsi dve injekce ve schematu, jako kdyz jde clovek poprve.
Ale ja jich dost mela, takze v pohode a muzu jit az za dalsich 5 let na preockovani zas jednou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8971
3.3.21 14:33

Přeočkování je po 3-5 letech, do 10 let je to zpravidla 1 dávkou velmi ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu