Asymetrie dásní u miminka

Anonymní
12.11.20 14:13

Asymetrie dásní u miminka

Ahoj, neřešil prosím někdo asymetrii dásní u miminka? Na jedné straně k sobě vůbec nenaléhají a mají tak nějak protisměrný sklon. Budeme to řešit se stomatologem až se začnou prořezávat zuby, jen jsem chtěla zjistit zda to někdo již neřešil a co se s tím dá dělat, abych věděla co nás případně čeká. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1809
12.11.20 14:38

Bohužel (bohudík) jsem neřešila, ale jen takový tip. Často tyto věci (i když u dospělých) řeší maxiofaciální chirurgie (švagrová tam pracuje, proto vím). Zkusila bych tedy zavolat někam tam, poptat se případně na nějakou konzultaci. Oni nejlépe vědí, co se jak vyvíjí, jaké jsou možnosti, že se to srovná, případně jaké jsou možnosti léčby. Maxfac je určitě v Ostravě (fakultka), v Praze v Motole a tuším na Vinohradech, pak Olomouc a České Budějovice (možná ještě někde, ale o těhdle vím 100%).

Jo a na vývoj dásní se zbavit dudlíku (nepsala jsi jestli dudlík máte) a pokud je dudu ještě potřeba pořídit ortodontický - například MAM dělá orto dudlíky (jsou uprostřed uplně placaté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 20:45

@Pamplemouse Děkuji. Koukala jsem že maxiofacialni chirurgie je i tady u nás ve FN tak se tam zeptám. Mám z toho celkem strach, jednoduché to asi nebude. Dudlik máme z porodnice, tam jí dali ten klasický - kytičku. A jiný nechce. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
1809
12.11.20 20:57

Jeste koukni na IG na mk_life_prvni_pomoc_detem ma tam super vyber s informacema o dudliku, tak na to hod oko a uvidis :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama