Diazepam pro 4 měs. miminko?

547
11.11.20 16:13

Diazepam pro 4 měs.miminko?

Najdu tady maminky, které mají zkušenosti s diazepanem u takto malého dítěte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11.11.20 16:38

A co konkrétně chceš vědět?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.11.20 16:57

Diazepam je na předpis, takže buď ti doktorka všechno vysvětlila a nebo máš fakt neuvěřitelně blbej nápad cpát do malého miminka sedativa. A to může skončit katastrofou. Takže jak to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3765
11.11.20 17:04

Diky bohu nemam zkusenost. Ale doktorka nam to napsala u prvniho očkování, kdyby nahodou byly vysoke teploty, tak bych mela dat 1/4 tablety

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3063
11.11.20 17:06

Dává se u febrilních křečí (nebo epilepsie). Je to tuba.
Dětem podle tělesné hmotnosti 0,2 až 0,5 mg/kg tělesné hmotnosti rektálně.
Od 6 měsíců a do 15 kg tělesné hmotnosti 5 mg.
Pokud jsou febrilní křeče určitě bych použila.
Osobní zkušenost zatím ťuk ťuk nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
11.11.20 17:11

Též jsme dostali predepsano na případnou velkou reakci na očkování, 1/4 tablety, při neklesající horečce po 8 hodinách znovu. Zatím nebylo třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8427
11.11.20 17:19

Snazila bych se mu pokud mozno vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
11.11.20 17:24
@Mala.ještěrka píše:
Diazepam je na předpis, takže buď ti doktorka všechno vysvětlila a nebo máš fakt neuvěřitelně blbej nápad cpát do malého miminka sedativa. A to může skončit katastrofou. Takže jak to je?

Tak určitě na předpis od doktorky. Mám s ním dokonce zkušenosti s předešlými dětmi, ale je už to dlouho. 17 a 12 let. Za tu dobu se hodně změnilo a tak mne zajímá jak vnímaly užívání diazepamu nynější maminky. Nejhorší jsou ty pocity, cpát do miminek léky. Jenže u nás je to asi potřeba z důvodu anamnézy, kdy obě mé předešlé děti dostávaly febrilní křeče. Vlastně nekřečovaly, jen přestaly dýchat. „jen“, uf, bylo to děsivé.

Máš zkušenosti s podáváním diazepamu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
11.11.20 17:27
@Pruhovaný_mýval píše:
A co konkrétně chceš vědět?

Zítra dopoledne jdeme na Hexu a dají se očekávat reakce. Doktorka předepsala diazepam, protože máme febrilní křeče v anamnéze. Jenže napsala 1/2tbl 5mg na noc. Zdá se mi to hodně a hlavně bych ho dala třeba až ráno nebo po očkování. Malý má do 8kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
11.11.20 17:27
@Lucie_Sx píše:
Snazila bych se mu pokud mozno vyhnout.

Ani nemluv, to bych moc ráda ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
11.11.20 17:28
@Silver_Lining píše:
Též jsme dostali predepsano na případnou velkou reakci na očkování, 1/4 tablety, při neklesající horečce po 8 hodinách znovu. Zatím nebylo třeba.

Takže máš dát až při horečce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
547
11.11.20 17:30
@Pajik 76 píše:
Dává se u febrilních křečí (nebo epilepsie). Je to tuba.
Dětem podle tělesné hmotnosti 0,2 až 0,5 mg/kg tělesné hmotnosti rektálně.
Od 6 měsíců a do 15 kg tělesné hmotnosti 5 mg.
Pokud jsou febrilní křeče určitě bych použila.
Osobní zkušenost zatím ťuk ťuk nemám.

Od 6 měsíců a malému jsou 4m. Já se bojím to dát napoprvé na noc. Nějak mám strach ohledně dýchání. Asi blbost, ale já se bojím, abych ho přes noc uhlídala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3063
11.11.20 17:32

@VILK
Nene, čti ještě jednou… Od 6m 5mg, mladší dle váhy viz můj příspěvek. Ale my máme tubu, což je jedno asi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1713
11.11.20 17:35

@VILK Až při neklesající horečce na kterou by nefungovaly ty běžné léky panadol/nurofen… což doufám že nikdy nenastane… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3063
11.11.20 17:35

Jinak dá se opakovat, pokud je třeba, po 2-4 hodinách, takže bych se nebála. Ty febrilie jsou nevyzpytatelné… Určitě nevyzpytatelnější než správně užívaný diazepam. Doktorku bych poslechla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama