Antibiotika na moučnivku

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 30.03.18 13:33
ATB na Moučnivku

Ahoj maminky, máme rozlezlou moučnivku až na hlasivky, lekarka nám na to předepsala gencianku, ale moc se to nezlepsilo, tak jsme dneska šli s malou na pohotovost a tam ji dali ATB, lékařům věřím, ale ještě jsem neslyšela, že by se kvasinky léčily pomoci ATB. Proto bych se chtěla zeptat, nemáte s tím zkušenost???

Reklama

Reakce:

Verun83
Echt Kelišová 8045 příspěvků 33 inzerátů 30.03.18 13:36

Jestli je chcete rozmnozit, tak atb jsou dobra volba. Jestli vyhubit, tak atb fakt ne. Zkus se pridat do skupiny na fb Protikvasinkova dieta - rady,… Tak urcite poradi.

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 30.03.18 13:48

@Verun83 no právě proto mi je to divné, ale malá to má rozlezle, takže to chce už zásah léků, jenže mám strach, aby se to nezhorsilo ještě více, cukry jsem omezil a nasadila probiotika. Jinak jsem volala na 2 pohotovosti už a všude mi řekli, že se mám držet doporučení lékaře, takže jsem z toho taková zoufalá :?

Verun83
Echt Kelišová 8045 příspěvků 33 inzerátů 30.03.18 13:54
@Jannnkaaa píše:
@Verun83 no právě proto mi je to divné, ale malá to má rozlezle, takže to chce už zásah léků, jenže mám strach, aby se to nezhorsilo ještě více, cukry jsem omezil a nasadila probiotika. Jinak jsem volala na 2 pohotovosti už a všude mi řekli, že se mám držet doporučení lékaře, takže jsem z toho taková zoufalá :?

A co to je za atb? Na co jsou? Kvasinky jsou na dlouho.

Ou
Závislačka 4352 příspěvků 30.03.18 14:14

Pokud je to skutečně candidoza, tak ATB opravdu nepomůžou, je potřeba to řešit antimykotiky.

co konkrétně máte za lék?

A teda v žádném případě to není záležitost na pohotovost, ale na u pediatry, případně na ORL. Zajděte tam v úterý. Když vám nezabírá gentiánová mast, tak jste včera měla jít ke své pediatře a ne dneska zabírat čas na pohotovosti, dostala byste nějaké silnější antimykotikum. Které ovšem může mít nějaké vedlejší účinky a proto se nejprve používá gentianka, protože většinou zabere.

Logika - je to vážnější, ale nezabral lék první volby, takže půjdu prudit na pohotovost je velmi nevhodná a teď to nemáte jak řešit až do úterý. Ty účinější antimykotika je totiž potřeba podle receptu namíchat v lékárně.

Respektive najděte někde pohotovostní lékárnu, nejlépe v nemocnici a ukecat je, jestli by vám nenamíchali potřebnou suspenzi.

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 30.03.18 14:25

@Ou Já u té pediatry včera byla ráno a ta mi napsala pouze gencianku :,( a zhoršilo se to z noci na dnešek, tak co by jste dělala vy, radši nic? nebo jít „prudit“ na pohotovost?

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 30.03.18 14:45

Máme předepsaný Zinnat

Verun83
Echt Kelišová 8045 příspěvků 33 inzerátů 30.03.18 15:03

Jestli je to moucnivka, tak bych atb nedavala. Proc na pohotovosti dali tyhle atb?

Tady mas co na moucnivku pomaha
https://www.modrykonik.cz/…a-to-pomaha/

růžový achát
Závislačka 3237 příspěvků 30.03.18 15:11

Nam na to v patek doporučila lekařka probiotika a hodně jogurtu holandia

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 30.03.18 15:36

Moc děkuji za informace :hug:

KKatka23
Kelišová 7415 příspěvků 30.03.18 16:35

@Ou vy jste se dneska vzbudila nasr*ná nebo takto mluvíte s lidmi běžně? 8o brno - skoro každý pediatr předepisuje frut dokola genciánu nebo jinou dezinfekci, až když je to fakt k nesnesní a dostanete se do dětské na pohotovost, tak vám tam namíchají jakousi mastičku, která fakt zabere…takže si myslím, že paní reagovala správně. každopádně máte právo vyjádřit svůj názor, ale styl jakým jste to napsala byl teda k zblití :poblion: @Jannnkaaa obě moje holky moučnivku měly když byly mimina - u první jsem zkoušela taky genciánu a kdeco a nezabralo nic - až jsem na netu našla ty gely z rakouska a německa - v německu tuším infectosoor mundgel a v rakousku Daktarin se to jmenuje. Jsou to gely přímo na moučnivku, takže fakt zaberou. U nás byla za dva dny po moučnivce, podávala jsem teda týden a už se to nevrátilo. Odkud jste? Pokud Brno a měla byste zájem, mám jeden nerozbalený nový Daktarin doma neustále v záloze ;)

růžový achát
Závislačka 3237 příspěvků 30.03.18 17:14

Naše Dr. mi ješte dala toto

Dandinkaaa
Kecalka 155 příspěvků 30.03.18 19:56

Ja se synem bojovala 3 tydny. Pomohla suspenze s nystaninem namychana v lekarne, probiotika, homeopatika a dukladne vyvarivani hracek, dudliku apod.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 30.03.18 22:57

Ja bych tedy s moucnivkou na pohotovost taky nejezdila. Dala bych par dni sanci ty genciane. Pises, ze ti ji pediatricka napsala vcera. To vazne cekas, ze se to za 24 zlepsi? :think: Jinak u deti asi mazat nejaky nystatin gel nebo neco podobneho. U dospelych je to o poznani jednodussi, predepisuji se vaginalni tablety, ktere se vycucaji.

Jannnkaaa
Ukecaná baba ;) 1603 příspěvků 31.03.18 10:53

@srpen89 já bych tam normálně taky nejela, ale zhorsila se mi ze ctvrtecni noci na patek a pokud se kvasinky dostanou na hlasivky a do celého těla, tak to může být i nebezpečné a pouze genciana nepomůže a já se prostě lekla, když mi dítě přestalo " mluvit", osypala se i dole a měla zvýšenou teplotou, raději v tomto případě pojedu zbytečně, než něco zanedbat, ale každý má svůj názor… :nevim:

@KKatka23 moc děkuji za rady, jsem bohužel až z Nového Jičína, ale nejspíše pro infectsoor pošlu bratra ( jezdiva do Německa), ale jste opravdu hodná, děkuji :hug:
@růžový achát jogurty už se ladujeme taky :) @Dandinkaaa @růžový achát jinak taky děkuji za rady :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Otřesné video: Chůva surově zbila dítě ve výtahu, čím víc plakal, tím víc dostal

V jednom apartmánu v Číně si chůva přišla vyzvednout malého chlapečka,... číst dále >

Prachařová na Instagramu: Na rozdíl od jiných je autentická a nedokonalá

Agáta Prachařová postuje radost z rodinného setkání a je jedno, že je to... číst dále >

Články z Ona Dnes

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama