ATIPICKÝ SCREENING

2724
10.9.07 12:52

ATIPICKÝ SCREENING

HOLKY POMOCT PROSÍM :(

Dneska jsem byla na kontrole u Dr. a řekl mi výsledky krve, která se odebírá ve 12tt a vyšel mi atipický screening. (konkrétně tady čtu - opakovanéměření PAPP A. Kategorie III B…) A pak mírné zvýšení rizika aneuploidie není vyloučeno, riziko větší placenty, většího plodu (LGA), gastroschizy, Noonanova syndromu. Doporučují podrobné ltrazvukové/echokardiograficé vyšetření, screening v 16tt gravidity, k objasnění výše rizika chromosomálně podmíněných vad a k vyloučení IUGR.

Neumíte mi někdo říct, jak vážný to je? 8O

Díky předem :! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
10.9.07 16:47

Márty tuším, že chodíš i vedle, že se známe odtamtud…

Chtěla jsem ti jen říct, že ti držím palce, aby to dobře dopadlo…

Kam jdeš na genetiku?

Pochopila jsem, že ti ještě udělají tripple testy a pak budou vědět víc…držím palce!

Gabča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
11.9.07 07:51

Ahoj GABINKO, je to tak, jak říkáš, včera mi brali krev na pripple testy a za týden se uvidí. Na genetiku jdu do Motola.

Díky za podporu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
11.9.07 09:08

Jé já tam jdu v ondělí taky:) Mám být v 11,30 na UZ a pak jdu na to genetické pracoviště na odběry…

Třeba se potkáme:) Nás bys poznala - budu mít sebou jednu tříletou dračici:D a pupendo grande

Moc držím palce a dej určitě vědět!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
13.9.07 12:38

Já měla atypický screening při prvním i druhém těhotenství, vždy ale až po triple testu v 16. týdnu, protože na vyšetření ve 12. týdnu jsem nebyla. Ani můj pan doktor nevěděl, co vlastně „atypický“ znamená. Bála jsem se pokaždé moc. Vždycky mě poslali na ultrazvuk ve 20. týdnu a vždycky to podle ultrazvuku dopadlo dobře. Špatně může dopadnout ten, kdo má výsledek „negativní“ a dobře může dopadnout ten, kdo má výsledek „pozitivní“. No a atypický je s hodnotami spíš k negativnímu, ale nic to neznamená. I když vím, že jsem odpovědí moc nepomohla, stejně se budeš bát, než ti u dalšího vyšetření řeknou nový výsledek, ale zkus na to nemyslet.
Ahoj A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68188
15.11.17 22:00

@OdetteElodia Dej pokoj s obnovováním všech diskuzí, to jako myslíš, že ti to někdo vyplní, když každého akorát na. ereš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.11.17 22:05

Děkujeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie