Rozšířený atopický ekzém po celém těle

27
21.2.05 12:50

Atopický ekzem

Zdravim vsechny maminy a prosim o radu.
male se zacal delat od tretiho mesice atop.ekzem.rozsiril se nam po celem tele, hlavne na brisku, nozickach.
mala ma hodne suchou kuzi,ja jsem alergik. Jenom kojime.
od dr. mame na promazavani krem Lipobase, koupeme v hypermanganu.
Pri koupani jsme pouzivali nejdrive Johnson-zvlacnujici koupel, nyni zkousime myt temer bez mydla - Nela batole jen na zadecek,podpazdi apod.
byla bych moc rada za vase tipy a zkusenosti.
brezinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1089
21.2.05 13:25

Ahoj Brezinko,
zkus se podívat na www.hadek.cz, prodávají přírodní kosmetiku a o atopickém ekzemu tam je info. Nechci to tady přepisovat, já si objednala na doporučení meduňkový olej do koupele a krém Atopic. Celkem to pomohlo, ale vyléčení ještě nejsme, asi to chce čas.
Jinak používáme modrou indulonu, které se mi zdá překvapivě dobrá.
Rozhodně bych mimi zbytečně nezatěžovala jinou kosmetikou, mýdlem atd..čistá voda taky umyje..
Ahoj Theo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
21.2.05 13:28

Proboha,proč koupete v hypermanganu??????? :( :cry: :(
Vždyť ten právě hrozně vysušuje,a tím se ekzém ještě zhorší!
Mýdlo vůbec ne,stačí oplachovat vodou,do vany Linolu,Balmandol,nebo jiné oleje pro atopiky.Taky se nám osvědčilo svařit Solamyl a nalít do vaničky,jen pozor,strašně pak klouzala.Promazávat třeba modrou indulonou,sádlem (to se osvědčilo nám),žádné komerční dětské krémy a tak,spíš si zajdi do lékárny,dobrý je např. Excipial,u nás zafungovala A-Derma Exomega.....

Ale co určitě,zjistit po čem to má,to znamená na alergologii a trvat na odběru krve a testech :-((,bohužel je s nimi těžké pořízení,někde je nechtějí tak malým dětem dělat.Ty můžeš (musíš) vyřadit z jídelníčku mlíko,vejce,citrusy a jiné ex. plody,ořechy,med,čokoládu,ryby…chvíli počkat,hojit ekzém na kůži,a pak pomalinku tyhle potraviny do jídelníčku vracet.Vždy třeba dva dny a týden počkat,jestli se malá neosype.Tak se to dá vysledovat u těhle nejzákladnějších alergenů v případě,že budeš mít na alergu problémy.

Jo,pak taky jít na kožní (pokud už tam nechodíš),tam by měli vést tvou léčbu,teda malé :)

Andulce je osm měsíců,má alergii na mlíko,zatím nic jiného neprokázáno,a díky mé dietě při kojení a její při příkrmech,je čisťounká.A že byla pěkně olezlé miminko :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
21.2.05 15:03

Ahoj, odpověď Amazonky je úplně vyčerpávající a přesná, já bych ráda přidala tip na koupání: Balneum Hermal - je i na recept pro děti s ekzémem, našemu malýmu dělal v době, kdy měl ekzém (alergie na kravskou bílk.), hrozně dobře, pokožka mu zvláčněla a suchá místa zjemnila. Po koupání jsme tehdy ještě mazali Excipialem - taky výborná věc.
Jinak optimistická zpráva je, že většina takových ekzémů (alergií) kolem roku sama odezní - my jsme toho také příkladem :)
Držíme palečky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3596
21.2.05 16:06

Ahoj,

Amazonka tu už napsala dost. Zkus se ještě podívat do starých diskusí, bylo tu toho o atopickém ekzému napsáno víc než dost.

Pokud dětská lékařka léčí malou tímto způsobem, rozhodně bych vyhledala dobrého kožního lékaře (nejlépe ve velké nemocnici, kde mají hodně zkušeností). Namíchají Ti výborné mastičky přímo na typ ekzému, který malá má (mokvavý nebo suchý).
Oleje do koupele pro alergiky jsou výborná věc, jen je dobré je občas vynechat (dlohodobě totiž vysušují), to samé platí o Excipialu (obsahuje Ureu mast, která se taky nemá používat dlouhodobě). Modrá indulona se výborná, doporučila bych ještě kosmetiku s pupalkovým olejem (k dostání v lékárnách).

Já sama mám atopický ekzém a ani u sebe jsem stále ještě nebyla schopna vysledovat, na co jsem alergická. Žádné testy nikdy nic neprokázaly (ať kontaktní nebo krevní).

Jo, holky tu ještě nezmiňovaly další základní věc. Oblíkej malou pouze do 100% bavlněných věcí, přidej máchání a používej šetrný prací prostředek. Moc neoblíkat, aby se zbytečně nepotila, lehký chlad je pro mě příjemnější.

Snad jsem aspoň trošku poradila.

Jana a Karolínka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44
21.2.05 16:24

Ahojky, Amazonka to napsala úplně správně. Jen přidávám…není třeba koupat každý den. Já malého koupu 2× týdně z toho jednou je to vlastně plavání na které chodíme. Takže doma koupeme 1× týdně.
Do té domácí koupele přidávám olejíček pro alergiky. Po takovém koupání pak už nic dalšího na něj neplácám.Vždy na noc když malého převlékám do spacího tak mu vlhkou žínkou otřu záhyby mezi faldíky, pod paží a krkem. Krém nepoužíváme žádný jenom po plavání mrňouse celého promažu slunečnicovým olejem (máčí se tam v čisté avšak chlorované vodě takže jej trochu vysušuje).
Prdelka je kapitola sama o sobě. Malý to bere důkladně takže skoro vždy je pořádně pokaděný…někdy až " za ušima " :lol: Takže jsem přebalovací centrum zřídila v koupelně na pračce. Po vybalení prdelka putuje rovnou do umyvadla pod teplou vodu. Stačí čistá voda, výjimečně použiju dětské mýdlo Nela batole. Tak co druhé, spíš třetí přebalení potřu zadeček rybí mastí. Používám dělanou z lékárny ( je pod různými názvy „Lavarizine“, „dětská mast“ , „Vinohradská rybí“…záleží na lékárnici pod jakým názvem jí zná).Oproti Rybilce má ta dělaná výhodu že je určitě čerstvá, nemá v sobě tolik konzervačních látek a není tak hustá, pěkně se smývá jen teplou vodou nebo otře teplým vlhkým hadříkem.
Pokud jdeme ven na mráz tak na tvářičku používáme Indulonu s měsíčkem.
Platí heslo že méně je někdy více. Když už musím kůžičce pomoct tak přírodními neparfémovanými látkami. Nejlepší je dát kůži co nejvíc šancí vytvořit si vlastní ochranu a přílišným používáním chemikálií jí tuto možnost bereme.
Jejda nějak jsem se zakecala a přitom skoro nic neřekla :? asi mi ta mateřská začíná lézt na mozek 8O .
Přeji hodně štěstí a dobrého kožního lékaře :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1272
21.2.05 16:46

ahoj,
amazonka napsala opravdu všechno,ještě lze mazat panenským olivovým olejem.mě se nejvíce osvědčl holtův krém.opravdu ale platí,čím obyčejnější mast,tím kvalitnější.a když už koupeš tak to chce vodu ne moc horkou a koupel co nejkratší.
luky a kačenka 8 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
22.2.05 17:41

Ahojky, maminy napsaly snad všechno a tak se jenom přidám. Koupat co nejméně a v akutní fázi rozhodně jenom vodou, pozor na pocení , oblékat nejlépe bavlnu, promazávat speciálními mléky pro atopiky, navštívit dermatologa, hodně hlídat stravu, poctivě stříhat nehty a co nejdéle kojit. Nám se osvědčili syrovátkové koupele, při svědění kapky Zytrec a mastička Elidel (je na předpis), ze začátku jsme se neobešli bez mastičky s kortikoidy. Nezoufej nám trvalo odhalit příčinu ekzému dva roky. Bohužel jsem se nemohla opřít o doktory a tak jsem nakoupila literaturu, prohlídla internet a pustila se do toho sama. Zvládli jsme to. Takže hlavu vzhůru a s chutí do toho, mimisci to zvládají vcelku v pohodě. Hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
22.2.05 22:01

Ahoj, my mame tiez nabeh na citlivu, alergicku pokozku. Tiez plne kojim. Doplninla by som, este sa treba vyhybat paradajkam, kokosu, cokoladu jem len bielu. Nam vyborne pomohol krem A-derma exomega, pred tym mal hrubu, drsnu kozicku so suchymi miestami a po aplikaci kremu tak 3×denne ma pokozku uplne hladulinku. Nesuhlasim s nazorom nicim nemazat. Ja som to tak robila a maly mal kozu hroznu. Teraz je to o 100% lepsie. Aj ja sa teraz v zime mazem 2× denne. A u atopikov je prave premastovanie dolezite. Dost sa da zlepsit co najdlhsim kojenim najlepsie do 2 rokov, lebo do 2 rokov by dieta nemalo pit kravske mlieko. A opatrne s prikrmamy, urcite tu najdes niekde v dennicku, alebo na nete prikrmy vhodne pre alergikov. A ked sa bude dat a mimco nebude prilis hladovat tak vylucne kojit do 7m.Prajem vam vela uspechov.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
22.2.05 22:43

Ahojky,
chtěla bych jen přidat radu od své dětské lékařky.Do posledního máchání přidat trochu octa.Ten vše vysráží a zneutralizuje.
Pa Bibi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
23.2.05 10:53

Ahoj,
jen dodávám ,že je dobré prát prádlo v pracím prášku, který neobsahuje tenzidy. Což mají samozřejmě všechny aviváže a paradoxně prášky senzitive. Nejlepší je prát v klasickém prášku TOTO (prodával se už za totality), ale blbý je, že se už špatně shání. Prodávají ho sítě drogerií Teta, v hypermaketech není k sehnání. Předností je jeho i cena: za krabici 600g/ 30Kč. Neobsahuje tenzidy a mám ho na doporučení kožní lékařky, která se zabývá atopickým ekzémem dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.2.05 12:11

Já bych měla dotaz na Catharine. Mohla by jsi sem napsat, jakou literaturu jsi si pořídila a případně stránky, kde něco je? Už během svého těhotenství, kdy mě okzém trápil, jsem různě hledala. Já osobně mám taky pocit, že doktoři se moc nestaží, řekli mi - kožní i dětský - že nemá cenu držet hypoalergenní stravu. Já ji ale dodržuji a musím říct, že se to holkám zlepšilo. A jsem takový studijní typ, takže bych to uvítala. Jinak už jim byl rok a pořád kojím. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
457
23.2.05 13:18

Ahoj.já jsem atopik a doktor mi Excipial vůbec nedoporučil a to hlavně proto,že je PARFEMOVANÝ!!!!!
Takže koupat co nejméně,já si do vany přidávám OILATUM olej do koupele.Nemazat ničím parfémovaným,myslím že ta modrá indulona je ideální než třeba doktor doporučí něco speciálního.Nejdůležitější je to místo stále promazávat,vůbec nechápu názor,že se to mazat nemá-to přece nemá logiku!
Je to hrozný,ale prý se to vyléčit nedá,jen zmírnit.Někdy se ten exzém ztratí,ale bohužel jen dočasně.Děti jsou na tom trochu líp než dospělí,tak přeju aby se vám to ztratilo navždy :) .Tak hodně sil a ahoj Zizi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Vvv
1364
23.2.05 13:18

Ahoj holky, nám lékař v období ekzému doporučil švédský prášek pro alergiky Minirisk (existuje i aviváž, tu jsme ale nepoužívali). Je fakt, že je dražší, ale dávkování je opravdu malé a my s s touto značkou máme tu nejlepší zkušenost. Ale asi se hůř shání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
23.2.05 14:42

Minirisk je taky dobrý, ale dost drahý. Pokud ho bude někdo shánět v Praze, tak by ho například měli prodávat v lékárně Racek v Carrefouru na Smíchově. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama