Reklama

Atopický ekzém

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 22.07.10 08:50
Atopický ekzém

Dobrý den, mám atopický ekzém - pravá ruka - celá dlaň, prsty. V září se budeme snažit o miminko. Chtěla bych se zeptat maminek s atopickým ekzémem, zda po nich miminko atopický ekzém „podědilo“, popř. kdy se objevil. Mám z toho celkem strach, sama vím, co to je…
A druhá otázka se týká mě - ekzém se mi teď hrozně zhoršil, začíná se šířit. Už nevím, jak na něj… Vyzkoušela jsem snad všechno možné, kortikoidy jsou poslední možnost ale…nepomáhají. Doktorka na to nic jiného nepředepisuje. Proto prosím o radu, co používáte vy. Třeba se něčemu přiučím. Moc děkuju za rady a odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 22.07.10 09:06

Ahoj.
Mě vyrážka vyleze vždy, když jsem ve stresu..
A naší Elišce už se taky občas dělá(Dr. mi pro ní předepsala nějakou mastičku, ale než jsem začala aplikovat, tak jí to zase zmizelo), takže si myslím že ano, že je velká pravděpodobnost, že to bude mít tvoje dítě taky.
Ale třeba taky ne :wink:
(osmou a devátou třídu jsem si ho užívala hlavně na bradě :mrgreen:)
Ale čím jsem starší, tím se objevuje méně a méně…Naposledy jsem ho měla před 2 lety.

Anetta
Ukecaná baba ;) 2466 příspěvků 22.07.10 09:11

jo a pomáhal mi na to dermatop a trochu i infadolan

abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 22.07.10 09:12

Já jsem na ekzémy trpěla jako dítě, pak to přestalo a byl klid, ale od střední se mi začal objevovat ekzém mezi prsty, pak zmizel, nakonec se začalo tvořit ložiško na dlani, od té doby se rozšířilo přes celou dlaň. A za poslední asi měsíc se mi rozlezl na celé prsty, pořád to praská, dělají se puchýře, odlupuje se kůže… Samozřejmě uklízím v rukavicích, ale v tomhle vedru se mi v nich ruka akorát potí..

Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 22.07.10 09:14

Abbee já teď řeším možná atopický ekzém u syna. Dostala jsem od rodiny kontakt na jakéhosi „léčitele“, který bratránka ekzému úplně zbavil. Pokud bys měla zájem zkusit i tuhle možnost, dej vědět, píšnu kontakt. My za ním jedeme 31.7., tak zatím reference nemám.

Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 22.07.10 09:14

Ahoj, manžel ho má a holkám se už objevil… ale naštěstí je zatím pryč… manželovi pomáhá spoustu věcí… zásadně peru v tekutých pracích prášcích (teď Misiva), sprchuje se v BIodermě a když už má akutní fleky, tak kortikoidy Beloderm, jakmile se zatáhnou, tak to promazává konopnou mastí…

Holkám pomáhá Linola na koupání a promazávání Excipialkou a pak jedna udělaná mastička z lékárny, jméno si nepamatuju… Ale tím, že jsme věděli, co se jim udělalo, tak jsme okamžitě letěli k doktorce a hned promašťovali - popraskalo jim to za ušima a měly pupínky jen na tvářičkách a rukách…

abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 22.07.10 09:23

Carrinko, máš krásný dvojčátka, tak jim přeju, aby se jim ekzém vyhýbal a už se neobjevoval.
Konopnou mast jsem měla taky, chvíli pomáhala, teď už jsem asi zvyklá.
Mám i mastičku přímo ze Švýcarska - drahá až běda a stejně nepomáhá. Kortikoidy taky nic moc nezabírají (že by si to taky zvyklo ?) A peru v Persilu senzitiv - gel.

Možná je to tím, že ruka je pořád v kontaktu s vodou.. je to dlaň - takže v MHD se držím tyče, peníze taky beru pravou rukou…Levou mám levou, tou se neudržím. Myslíte, že bych si měla pořídit nějakou rukavici? Permanentně tam mám zánět… a tyč v MHD zrovna nebude vizitka čistoty…

zoubky
Neúnavná pisatelka 17224 příspěvků 22.07.10 09:47

Abbee, já mám AE skoro od narození (ukázal se už po šestinedělí). Nejdříve jsem ho měla do 3let po celém těle a nejvíce na něj prý zabírala děšťová voda, převařená voda, sníh a bahnité rybníky…tehdy moc masti nebyly :-) Kubík ho má taky, ale v menší formě - tvářičky, hrudník a v místech, kde se nejvíce potí (za ouškama, pod kolínky a v podpaží). Nejvíce u něj zabrala Linola - krém na tvářičky, šampon, olej do koupele a na tělíčko Excipial Lipolotio. Když se narodil, tak vypadal hrozně, potom se bohužel zjistila ještě alergie na bílkovinu kravského mléka. :roll: Já mám zase pylovou alergii. K AE jsou většinou i další alergie :-( Paradoxně mu vůbec neublížilo plavání pro kojence, takže budeme chodit plavat i dál :palec:
Teď mám AE hlavně na rukách, protože několikrát denně myji lahve na mlíčko, myji si ruce kvůli Kubíkovi atd. Ruce jsou strašně popraskané, svědivé a bohužel nezabírá nic :zed: Ale každý reaguje na různé mastičky jinak. Kortikoidy jsem odmítla.
Držím palec, aby to mimčo nemělo. Dá se s tím sice žít, ale je to hodně obtížné :think:

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 22.07.10 09:48

Jsem atopik,starší dcera to nepodědila,mladší ano,přisuzuji to ale proběhlému herpesu (opar na rtu)v těhotenství s ní, lékaři mně upozornili,že s největší pravděpodobností se díky tomu atop. ekzem přenese krví i na ni.Stalo se,od narození těžká atopička s alergií na potraviny, posléze se přídalo i astma-v souč. době je jí 11 let,ekzem téměř nemá,pokud se vyskytne, našli jsme v lékárně LOPUCHOVOU MAST ,stojí kolem 60 kč a díky ní už 2 roky nepotřebujem kortikoidy a nic. Astma usoupilo natolik,že nemusíme užívat dýchadla. Ten přenos je individuelní sázka do loterie,dítě může být a nemusí . Uvidíš.

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 22.07.10 10:06

taky jsem ekzematik, v těhu jsem byla v pohodě a ekzém si mi hodně zhrošil po porodu. Ale přisuzuju to i plavání na které chodíme. Dcera zatím nemá, jen teď měla nějakou vyrážku kolem pusy a na to jsme dostaly taky kortikoidy.

Taky teď bojuju a nic moc mi nepomáhá, promazávám excipialem to je základ klidně i 20× denně aby ruce nepraskaly a na svědění používám kortikodiy. Na obličej mi hodně pomohla jarishova voda z lékárny. :wink:

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 22.07.10 10:08

Já ani manžel atopici nejsme. Ale tchýně jo a můj táta má astma stejně jako já. Tudíž dle dr astma,alergie, atop= stejná skupina. U někoho se projeví jedno, u někoho druhé nebo obojí. Syn atop ani astma zatím nemá, ale mladší dcera má atopický ekzem. A vypadá to minimálně na alergie na některé potraviny.
Ted se jí to taky zase objevilo a kamarádčiným dětem také. Tak jestli je zas nějaké období… Naposled to měla někdy na jaře a to dost.

Carrinka
Extra třída :D 10872 příspěvků 22.07.10 10:19
abbee píše:
Carrinko, máš krásný dvojčátka, tak jim přeju, aby se jim ekzém vyhýbal a už se neobjevoval.
Konopnou mast jsem měla taky, chvíli pomáhala, teď už jsem asi zvyklá.
Mám i mastičku přímo ze Švýcarska - drahá až běda a stejně nepomáhá. Kortikoidy taky nic moc nezabírají (že by si to taky zvyklo ?) A peru v Persilu senzitiv - gel.Možná je to tím, že ruka je pořád v kontaktu s vodou.. je to dlaň - takže v MHD se držím tyče, peníze taky beru pravou rukou…Levou mám levou, tou se neudržím. Myslíte, že bych si měla pořídit nějakou rukavici? Permanentně tam mám zánět… a tyč v MHD zrovna nebude vizitka čistoty…

U manžela se nejvíc objevuje na zádech a stehnech, je řidič, takže tam kde nemá šanci kůže dýchat a potí se… Bohužel se mu horší alergie na všechno možný, teď aktuálně musí při sobě nosit foukátko, protože se chvílema až dusí… to je další nepříjemná věc… Holky jsou na UM, tak uvidím, na co jsou taky alergický, až začnou papat normální jídlo :nevim:

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 22.07.10 13:51

Ahoj, taky mám AE, naštěstí mi kortikoidy zabírají, takže v tomhle neporadím. Dcera díky bohu AE nepodědila, i když se jí občas někde objeví sušší flíček, tak ho stačí mazat Excipialem nebo Linolou a zmizí. Ale chápu Tě, taky jsem měla strach, aby to nepodědila :roll:

berry4
Nadpozemská drbna 28339 příspěvků 23.07.10 09:55

ještě jedna věc-vyměnila bych doktorku. Kortikoidy nejsou samospasitelné, exsistují jiné metody,je to sice běh na delší tratˇ,ale jde to a s lepšími výsledky. Myslím tím dělané masti z lékárny+ zasušovat …Každopádně zkus tu Lopuchovou mast,není to nic moc výdaj a mé dcerce stačí namazat jednou-max 2 x po sobě na noc a má po starostech. A to bývala slitá po celých nohách, břichu,rukách.....

abbee
Neúnavná pisatelka 18285 příspěvků 23.07.10 09:59

Tak jsem objevila ekzém vzadu na krku pod vlasama, doufám,že je to jen z vedra, co bylo - ale je to červený a svědí to.
Lopuchovou mast zkusím, to je jedna z mála věcí, který ještě nemám vyzkoušený.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >