Atopicky ekzem na prstech

11
14.12.19 01:00

Atopicky ekzem na prstech

Ahojky mám dotaz. Na prstech na rukou mam popraskane polstarky do krve. Delam servirku, tudiz musim nosit horke talire atd, coz me strasne pali…chtela bych se zeptat zda toto netrapi i nekoho jineho? Popr co na to zabira?? Prsty vypadaji nehezky a praskani neni vubec prijemne☹️. Na zadnym prstu kvuli tomu nemam ani otisk prstu, jak ty polstarky mam znicene. U doktorky sem byla, ale zadnym svinstvem to lecit nechci. Dekuju za rady a odpovedi????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1790
14.12.19 03:47

Zkusila bych Lipobase repair, trpime na to v rodine hlavne v zime a uz jsme zkusili dost a zda se nam to nejlepsi. Staci 1×denne pred spanim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Caboverde
14.12.19 03:59

Doporučila bych spíš 2DERM REHA bariérový krém. Pomohl mi na podobný problém, žádné svinstvo neobsahuje.

• Nahlásit
  • Citovat
14.12.19 05:39
@LauraX píše:
Ahojky mám dotaz. Na prstech na rukou mam popraskane polstarky do krve. Delam servirku, tudiz musim nosit horke talire atd, coz me strasne pali…chtela bych se zeptat zda toto netrapi i nekoho jineho? Popr co na to zabira?? Prsty vypadaji nehezky a praskani neni vubec prijemne:frowning2:️. Na zadnym prstu kvuli tomu nemam ani otisk prstu, jak ty polstarky mam znicene. U doktorky sem byla, ale zadnym svinstvem to lecit nechci. Dekuju za rady a odpovedi????

Záleží v jak těžké formě to máš…ale atopický ekzém je problém autoimunitního systému.
Takže to chce vynechat dráždivá jídla.
Mě pomáhá nizkosacharidova strava..ta mi pomohla vždy dostat ruce do remise ( já mám ložiska po celých dlaních a prstech) občas i suchá po těle.
A taky žádnou chemii… Dráždí mi kontakt s čímkoliv chemickým..
Takže jar, okena, prací prášek..
Chce zjistit co provokuje ruce.
Jinak doporučuji hydrokortizon…( Bohužel má výpadek) ten je bez předpisu a aktivní fázi potlačí.
Jinak mazat a mazat a mazat… ( Ale každou chvilku) vzhledem k tomu, že ruce jsou poškozené tak jen bez parfemace.
Nejlepší je leniens mast..není draha a úžasně promašťuje.
Venku používám cien SOS.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6859
14.12.19 07:35

Trpím tím už dvacet let. Jsem od narození atopik a kolem 10.roku života se mi ekzém přestěhoval na ruce, na těle mám sem tam suché ložisko. Mně na to nikdy dlouhodobě nepomohlo nic. Na tu akutní, rozpraskanou fázi jedině kortikoidy na předpis. I když jsem zkoušela všechny možné diety, vynechávání jídel a podobně, nikdy jsem se toho nezbavila. V tomhle počasí je to úplně nejhorší, ten suchý a mrazivý vzduch to šíleně vysušuje. Je to celoživotní boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.12.19 14:45

@KahlanAmnel mě dráždí jar, jakýkoliv mycí prostředek, utírání prachu. Nemohu ani nosit rukavice v zimě. Děkuju za rady, vyzkouším

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.19 16:21
@LauraX píše:
@KahlanAmnel mě dráždí jar, jakýkoliv mycí prostředek, utírání prachu. Nemohu ani nosit rukavice v zimě. Děkuju za rady, vyzkouším

Jj taky to tak mám…teda rukavice mi nevadí, za to mi vadí ty gumové když potřebuji šahnout na chemii..
Takže mám doma parní čistič a mop na který nemusim šahat.
Prostě se musím vyhnout chemii…
Maximálně když musím něco…tak šamponem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
14.12.19 18:38

@KahlanAmnel me vadi i ty gumove. Nesnesu v nich ten prasek :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.19 19:12
@LauraX píše:
@KahlanAmnel me vadi i ty gumove. Nesnesu v nich ten prasek :,(

Hele i když kortikoidy jsou srajda…tak zásadní je udržet si to ve stavu slušném..a nevím zda větší zlo je zničené ruce nebo jednou za čas si vzít kortikoidy.
Nevím, jak jinak potlačit tu akutní fázi..
Domov bys musela mít sterilní a nepřijít do styku s chemii což asi moc nejde co, v práci.
Zkus taky dobrá probiotika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1110
14.12.19 20:18

Jak píše @Aduš8, taky to mám už přes 20 let a zima je pro mě jedna velká bolest na rukách. Dlouhodobě mi na to nepomohlo nic, jedině kortikoidy, coż taky nechci. Prostě se vahýbat chemikáliím, saponátům, zabránit omrznutí rukou, vadí mi i chladný vzduch, a pořád něčím mazat. Já už rezignovala na všechny zázračné a zaručené mastičky a modrou indulonu nedám z ruky. Je to boj. Jen zmíním, že jsem celiak, takže u mě to spolu souvisí, většinou tyto problémy jsou zakořeněny hodně hluboko a příčina bývá v autoimunitním systému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
15.12.19 16:02

@LenaMarry děkuju, mazu kdy to jde no. Ale bohuzel…kdyz mam mastne ruce z kremu a nesu vice taliru, tak mi to klouze. Ale na noc vzdy mazu a odpoledne taky kdyz je klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
15.12.19 16:03

@KahlanAmnel dobre dekuju. Zkusim co tu psaly holky a uvidim no :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu