Atopický ekzém - strava 8 měsíců

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1.11.21 09:33

Atopický ekzém - strava 8.měsíců

Dobrý den, jdu si pro inspiraci.
Dcera 8 měsíců, kojena, plus na příkrmech od 4.mesice. Řešili jsme ekzém po těle, nic šíleného, ale trápilo mě to, takže okruh po doktorech, nakonec alergologie s tím, že lehký atopický ekzém. Bylo mi doporučeno vysadit kravské mléko, co jsem udělala, u sebe i dcery. A teď otázka… Čím nahradit jogurt, gervaise, luciny atd? Dopolední svačinku? Úplně jsem nezkoušela ji dát lžičku jogurtu. Po vysazení mléka určitě zlepšení je, ale jelikož jsme změnili kosmetiku a tělo stále mažu, těžko říct co pomohlo. A co i státní mléčné kaše, velký problém? Předem děkuji za rady, typy. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27119
1.11.21 09:54

No u exkzematického dítěte bych s příkrmy nezačínala ve 4 měsících a jela bych velmi ale velmi opatrně s každou novou potravinou.
Ono to trávení potřebuje dozrát a základ imunity je ve střevech.

Jsem ekzematik, na příkrmy jsem s objema dětmi najížděla velmi pozvolna a obě jsou v tomto ohledu cajk. Jedno dítě má jen ekzémový výsev při snížení imunity (např. horečnaté onemocnění). Sestřenice též ekzematik, s prvním děckem najela taky děsně brzo na příkrmy a to se osypávalo do roku a půl prakticky po všem, co snědlo. U druhého je opatrnější a tam se žádný ekzém v souvislosti s jídlem nekonal.

Ke svačinám ovoce, ovocné přesnídávky, existují bezlaktózové jogurty, kozí/ovčí jogurt (pokud dítě sní-a člověk se nesmí nechat odradt neúspěchem při prvním nabídnutí).
Kaši lze taky udělat do vody (třeba ty od Nominy) a dochutit ovocem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16043
1.11.21 09:54

Nic takoveho jako kojena nepotrebuje :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.11.21 09:59

Děkuji moc, dost dlouho jsem řešila co to vůbec je. Nedrbe se, ano ji vyrážka nijak netrapila. A dostat se v Praze na alergologii je trochu Matrix. Atopik v rodině nikdo nemá, takže jsem naprostý laik. Načteno hodně, ale nerada bych ji o něco připravila a zkušenosti jsou fajn :) takže ještě jednou děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7652
1.11.21 11:54

Dcera měla seznam povolených potravin. Některé mohla až o dost později. Chce to zkoušet, každé dítě je jiné a hlavně neměnit víc věcí najednou a když potravinu zkoušíš, vydržet alespoň 3 dny, než dáš něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
27.11.21 16:41

bez lepku a laktozy

My vyřadily lepek a laktozu a super. Malá měla opravdu už ošklivý ekzem a dr samozřejmě chtěl dát jen kortikoidy a antibiotika. My se soustředili na stravu a dnes nemá ekzém vůbec. Tyhle dobroty se dají koupit bez laktozy a jinak dělám rostlinné mléko, které není problém připravit doba z kokosu, kešu oříšků, ovesných vloček. Dělám pak k svačince třeba kukuřičné lupínky s rostlinným mlékem, rýžovou kaši nebo pohankovou. Pokud chcete tak mi napište. Napíšu Vám svůj Instagram, kde denně sdílím nějaké recepty. Tady raději sdílet nebudu, aby se neřeklo. :) Mějte se zatím hezky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.11.21 16:49

@jankads dobrý den, moc děkuji za zkušenosti. Nám vysazení mléka celkem pomohlo, není to dokonale, ale je to ok. Instagfam by mne zajímal, občas mi dochází fantazie. Předem moc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
27.11.21 17:15

bez lepku a laktozy

Ono se tělo od laktozy čistí déle takže od posledního požití se to bude zlepšovat velmi pomalu a kdyby to nebylo pořád v pohodě tak můžete jen na zkoušku vysadit lepek a uvidíte. @adelab.1987 Tak koukněte na IG jankadailystories, jestli chcete. Dnes jsem ukazovala jak nahrazuji laktozu ve zmrzlině pomocí kešu oříšků. Musím říct, že díky dcerce jsem přišla na mnoho báječných receptů, které bych jentak nezkusila nebo neochutnala. Třeba tahle zmrzlina byla nejlepší ze všech, co jsem kdy doma dělala.. a není zač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat