Režim v krmení u miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
410
27.10.21 09:25

Režim v krmení u miminka

Trochu si nevím rady. Ač jde o druhé dítě, s tímhle jsem se nesetkala. Že má v jídle nepravidelný režim novorozenec, to chápu. Ale ten náš má 4 měsíce a je to furt loterie. Někdy jí poprvé až v 11, někdy do té doby jí třikrát. Někdy jí za den 3×, někdy 6×. Začínám s příkrmy, je na um. A mně teď trochu hlodá v hlavě, jak to s tímhle nerežimem bude s příkrmy. Starší jedl pravidelně. Věděla jsem, že třetí krmení dne je oběd, druhé svačina… jasně, že je fuk, jestli mu ty dvě lžičky strčím v jednu nebo ve čtyři, ale přemýšlím do budoucna. Mám se snažit nějak s počátkem příkrmů zavést pravidelnější krmení i co se týče mléka, nebo to mám prostě nechat tak a čekat, jak to bude? Řešila jste to některá? Prakticky ten náš den třeba dneska vypadal tak, že v noci něco vypil, ráno vstal, zkouším mlíko - nechce. Za hoďku fňukání, zkouším mlíko, nechce. Ok, chce změnit činnost. Za další hoďku fňukání, mléko nechce. Dávám dudlík, zavírá oči. Takže jde spát. Vstal v 7, teď je čtvrt na deset a usnul. Myslím, že dřív než v 10.30 jíst nebude. Pokud vůbec. Když pominu fakt, že furt dělám mléko, které po hoďce vylívám, dost mě nebaví nevědět, jak to s jídlem bude, protože mám ještě staršího, chodíme ven a tak. Jasně, řeším to termoskou a dávám kdyžtak mléko venku. Ale co si budem, dost by se mi hodilo vědět, že se +- v nějakou dobu nají a my můžem s klidem vyrazit ven. Spí pravidelně, ale to jídlo mezi tím si prostě dá nebo ne. Když nejí přes den, jí pak samozřejmě v noci. Přijde mi malý na to, abych mu omezovala mléko v noci, ale nepadá mě nic jiného, co by mohlo trochu nastartovat lepší jídlo přes den. Nevím, no. Zatím si říkám, že ho nechám tak, než se dostanem k aspoň nějakému pořádnému jezení, máme ještě tak 1-2 měsíce čas. Ale říkám si, že jestli pro ten pravidelnější režim jde něco udělat, klidně bych do toho šla, a proto se ptám na vaše zkušenosti. Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1236
27.10.21 09:36

Náš mladý pán má za týden ukončený 5. měsíc a též má den „podle plotu“, jídlo i spaní. Tak mu holt ten příkrm frknu ve tři místo v poledne, no. Byla jsem z toho chvíli docela nervózní, jsem režimový člověk, ale on to tak prostě ještě nemá… a bude-li po svém otci, asi ani mít nebude :lol:

Je tedy plně kojený, nutno dodat. Nechávám to být, jen o večerní odchod do postýlky se snažím každý den stejně. (někdy dost marně :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
27.10.21 09:39

No a jak mu ten rezim chces vnutit? Dat mu flasku nasilim…? Vzdyt to stejne nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
27.10.21 09:49

@Lucie_Sx spíš mě napadlo nenechat ho dojídat v noci? Dát toho mlíka třeba míň. Ale na to je zas malý. Říkám, že právě nevím, proto mě zajímalo, jestli to někdo k nějakému úspěchu vyřešil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
27.10.21 09:51

@Kacise jo, tak asi se tím taky nebudu trápit. :D budu s sebou pořád všude tahat termosku a doufat, že se to časem nějak vyvrbí. :D u nás je aspoň ten spánek podle hodinek. Tak abych si tím svým “režimováním” nepokazila ještě to. :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15882
27.10.21 09:51
@Bamace píše:
@Lucie_Sx spíš mě napadlo nenechat ho dojídat v noci? Dát toho mlíka třeba míň. Ale na to je zas malý. Říkám, že právě nevím, proto mě zajímalo, jestli to někdo k nějakému úspěchu vyřešil.

Prijde mi moc maly na to mu nedat jidlo.
Naopak bud rada, ze se naji aspon v noci.
Ono se to zase bude menit casem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
27.10.21 09:54

@Lucie_Sx to je fakt. Ono on obecně nejí nijak tabulkově, ale je spokojený, tak se tím podprůměrným množstvím netrápím. Proto se do toho nočního omezování nijak nehrnu, bojím se, že by se to ještě obrátilo proti mně. No nic, asi se nedá nic dělat. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat