Atopický ekzém u přítele

Anonymní
27.12.20 19:29

Atopický ekzém u přítele

Sem to zrovna nepatří, ale snad poradíte. Přítel má od malička atopický ekzém, ale když jsme se poznali, tak to nebylo tak hrozný. Teď je to šílený. Má všude boláky, jak si to pořád škrábe, prej se to nedá vydržet to neškrábat. Pořád mu říkám, ať si zajde k doktorce, ale jemu se prostě nechce. Občas je celej oteklej. Neznáte nějakou zázračnou mastičku nebo něco, po čem by se mu to výrazně zlepšilo? Nebo ho návštěva doktora prostě nemine? Nejhorší je, když když je spocenej, to se musí jít vykoupat. A když jsem byli na dovolené u moře, tak tam po pár dnech otekl a nevěděli jsme co dělat. Sehnal si tam mastičku, která mu fakt pomohla, ale sem se nedováží.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24311
27.12.20 19:44

Ano, bude muset k doktorovi. Desnej problem zajit si na kozni. :roll:
Ono je dost zasadni, co mu ekzem rozjizdi, v jake je fazi apod.
A zazracne kortikoidove nebo antibiotikove masticky se fakt jako lentilky koupit nedaji. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
27.12.20 19:48

Líp než všechny mastičky z kožního mi pomáhá obyčejná konopná mast z lékarny. Ale úplně nejlepší samozřejmě je předcházet tomu, co ten ekzém způsobuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10121
27.12.20 20:08

Já bojují s ekzémem celý život a důležitá je životospráva. Když omezím sacharidy a nejsem ve stresu, tak se to většinou dost zlepší. Pokud je to ale ve fázi, kdy je to rudé, zapálené a mokvavé, je v tom zánět a většinou zaberou jen kortikoidy. Pak, když se to zaléčí, je potřeba to hydratovat a udržovat každý den. Pro mě je nejlepší Bioderma Atoderm, sice je drahá, ale fakt pomáhá. Pak je ještě dobrá měsíčková mast. Třeba ty konopné mi nikdy nepomohly. Hodně to dráždí i prací prostředky, parfémované sprchové gely a podobně. I materiály, ze kterých je oblečení, jsou strašně důležité. Přítel bude muset změnit celkový přístup, jinak se to nezlepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
27.12.20 20:37

Ať přestane používat sprchový gel nebo mýdlo a koupí si sprchový olej, to umí hodně zklidnit kůži. V lékárně mu nabídnou, nebo si objednat klidně od saloosu, dělají jich dost, třeba i konopný. Ekzém jsem měla jako dítě, zůstala mi dost suchá kůže, tohle mi pomáhá. Klidně si tím i umývat ruce, vynechat mýdlo nebo ty alkoholové dezinfekce, hodně vysušují. No a základ je mazat, mazat, mazat. Po každém sprchování - pokud teda nechce olej nebo mu to nepomůže. Moc se nekoupat, vysušuje to, nebo si udělat lázeň třeba v ovesném mléce, někomu to pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
27.12.20 20:46

Tak jestli to miva i v takovych fazich, jak to popisujes, tak mu zadnej kremik z drogerie ani z lekarny nepomuze. Bude muset k lekari a aktivne to resit. Ja byla s atopakem 2× ve spitale, takze vim, o cem mluvim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 20:49

https://www.benu.cz/…sampon-260ml?…

Ahoj, tohle je na exem moc dobrý. Přestane to svědět a nerudne to. Opravdu zazračný a když se podíváš na stránky aveny mají i tělový mlíko, krém na ruce atd. Tuhle kosmetiku na exem opravdu doporučuju. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 20:49

Všem moc děkuji za rady. Dám mu to přečíst a snad ho to donutí toho lékaře konečně navštívit. Změníme i prací prášek a sprchové gely. Divím se, že to neřeší, já bych se zbláznila.

• Citovat
  • Nahlásit
10115
27.12.20 20:58

Je trosku linej, ne?
Dcera ma ekzem a pomaha koupel v hypermanganu, zadna avivaz, setrny praci prasek, bavlnene obleceni, co mozna protizanetliva strava (mel by se cpat listovou zeleninou), a denne mazu prirodnim kremem od Karla Hadka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5312
27.12.20 20:58
@Anonymní píše:
Sem to zrovna nepatří, ale snad poradíte. Přítel má od malička atopický ekzém, ale když jsme se poznali, tak to nebylo tak hrozný. Teď je to šílený. Má všude boláky, jak si to pořád škrábe, prej se to nedá vydržet to neškrábat. Pořád mu říkám, ať si zajde k doktorce, ale jemu se prostě nechce. Občas je celej oteklej. Neznáte nějakou zázračnou mastičku nebo něco, po čem by se mu to výrazně zlepšilo? Nebo ho návštěva doktora prostě nemine? Nejhorší je, když když je spocenej, to se musí jít vykoupat. A když jsem byli na dovolené u moře, tak tam po pár dnech otekl a nevěděli jsme co dělat. Sehnal si tam mastičku, která mu fakt pomohla, ale sem se nedováží.

SVĚT NON TOXIC na fb skupina má celkem dobré seznamy toho, co funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
28.12.20 08:19

Pokud uz to ma rozjete, tak mu stejne nic nez kortikoidy nepomuzou. Nechapu, ze mu to nevadi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat