Atopický ekzém anebo potničky?

156
22.6.11 10:16

Atopický ekzéme a nebo potničky?

Ahojky maminky!
Chci se s vámi poradit a i tímto požádat o vaše rady!
Mám už 4měcíční holčičku, která se kolem 2měsíce udělala krustička na hlavičce a na obličejíčku ošklivá zarudlá vyrážka.Naše paní doktroka mi na hlavičku dala Lipobase a na obličej Excipial U Lipolotio. Ještě aby bylo vše v celku tak já mám atopický exzém. No asi do 10dnů používání přípravků měla dcera hlavičku bez problému a obličejík taky.Bohužel teď se nám to zase vrací. S obličejem bojuji už delší dobu a už si nevím rady. Všude čtu jak vypadaj potničky (ale tak mi to nejpřijde) a ani jako ekzém, má to jen trošku na tvářičkách a nikde víc ale nic mi na to nepomáhá. Zkoušela jsem už i mateřské mléko,ale nic.No a teď jsou to dva dny kdy se jí zase na hlavičce začla objevovat ohraničená začervenalá místečka. To jsem začla hned mazat tím Lipobase. Takže má otázka zní - mám mazat obličejík mastičkama a nebo vysušovat třeba ňákým čajem?V lékárně mi řekli že oni na to dávali černej čaj. Já už se vůbec nevyznám co je dobré a co ne.Pokud stím máte někdo zkušenosti prosím o rady!!!!
Mnohokrát děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
246
22.6.11 10:33

ahoj, může se jednat o kojenecký ekzém, který se objevuje kolem druhého měsíce, většinou to do půl roku samo zmizí - vyskytuje se právě v obličeji a na hlavičce. Já bych mazala dál (jsou to dobré mastičky) a kdyžtak omývej slabým řepíkovým čajem (klasické sáčky - koupíš v lékárně). Když by to do půl roku (věku dítěte) nezmizelo, šla bych na kožní, nebo si u praktické dr. vyžádala doporučení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
22.6.11 10:53

maly miva obcas osypanou pusinu , tvare. mazu borovou masti, druhy den parada

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4990
22.6.11 10:54

a k tomu cernemu caji, pokud to je spis mmokvajici, tak s nim urcite nic nezkazis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11690
22.6.11 11:19

Ahojky Natálko, no malému se to dělá taky, používám excipial, vždycky mu to zmizí a jelikož by se neměl používat trvale, tak to střídám s niveou pro děti, vždy když se mu to zase objeví namažu na to excipialem a je to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
22.6.11 11:24

S dcerou jsem řešila podobný problém. Taky hodně záleží, čím miminko umýváš. Já jsem přidávala do koupele Johnson a ten hodně dráždil. Pomohl nám černý čaj, tvář jsem omývala jen převařenou vodou, neutírala jsem a nechala uschnout a mazala jsem bephanthenem a za pár dní jsme měli pokoj. Ojevilo se jí to kolem konce šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22512
22.6.11 20:25

Měli jsme to taky, když malé byl měsíc. Mazala jsem buď Bepanthenem nebo je dobrá Linolla Fett(snad se to tak píše). za nějakej měsíc byl úplně klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Renčí2
22.6.11 20:30

Řešila jsem něco podobného u syna už ve 2,5 m. Naše dětská mi pořád tvrdila, že jsou to potničky a kdo ví co ještě. Nevěřila jsem jí, protože jsem měla podezření na atopický ekzém, šla jsem sama ke kožní a ta mi to potvrdila. Bohužel s tím bojujeme dodnes. Malému se to nejdřív objevilo na tvářičkách - červené skvrny, svědily. Jak stárne přesouvá se mu to na jiná místa. Mažeme hlavně excipialem, když je to trošku horší, máme na to kortikoid.

• Citovat
  • Nahlásit
Renčí2
22.6.11 20:31

Jo a Lipobase se moc nedoporučuje, protože obsahuje škodlivé parabeny.

• Citovat
  • Nahlásit
9434
29.6.11 22:27
NNatálie píše:
Ahojky maminky!
Chci se s vámi poradit a i tímto požádat o vaše rady!
Mám už 4měcíční holčičku, která se kolem 2měsíce udělala krustička na hlavičce a na obličejíčku ošklivá zarudlá vyrážka.Naše paní doktroka mi na hlavičku dala Lipobase a na obličej Excipial U Lipolotio. Ještě aby bylo vše v celku tak já mám atopický exzém. No asi do 10dnů používání přípravků měla dcera hlavičku bez problému a obličejík taky.Bohužel teď se nám to zase vrací. S obličejem bojuji už delší dobu a už si nevím rady. Všude čtu jak vypadaj potničky (ale tak mi to nejpřijde) a ani jako ekzém, má to jen trošku na tvářičkách a nikde víc ale nic mi na to nepomáhá. Zkoušela jsem už i mateřské mléko,ale nic.No a teď jsou to dva dny kdy se jí zase na hlavičce začla objevovat ohraničená začervenalá místečka. To jsem začla hned mazat tím Lipobase. Takže má otázka zní - mám mazat obličejík mastičkama a nebo vysušovat třeba ňákým čajem?V lékárně mi řekli že oni na to dávali černej čaj. Já už se vůbec nevyznám co je dobré a co ne.Pokud stím máte někdo zkušenosti prosím o rady!!!!
Mnohokrát děkuji :kytka:

Ahoj, řešila jsem ten samý problém u dcery. Bohužel nakonec se z toho opravdu vyklubal atopický ekzém. Můj bratr je taky atopik (kožařka mi říkala, že byla velká pravděpodobnost, že to malá zdědí). Zabral nám balzám Bioderma Atoderm PP a krém na opruzeniny Bübchen (obsahuje zinek, který pomáhá s hojením). Ale nejdůležitější je jídlo (to jako atopik víš určitě sama). Hodně štěstí, ať se AE nepotvrdí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
30.6.11 08:53

Ahojky holky,tak zatím nevím co to je, ale zvládly jsme to zažehnat.Na hlavičku jsem mazala bepanthen mast a během jednoho dne vše úplně zmizelo, tak jsem mazala ještě asi 3dny potom s menšími a menšími časovými rozestupy a zatím má hlavičku klidnou a obličejík jsem mazala tím ecipialem a je to taky pryč, ta zatímmi to opravdu přijde že to byli ty potničky, takv to i budu doufat!!!Děkuji za rady, zatím papa :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5900
30.4.13 14:47

TAKY PROSÍM O RADU
Malému se ve 3 měsících začali ve vláskách dělat šupinky, které jsme na radu doktorky začali mazat excipialem. Bohužel- malý je na to asi alergický. Hlavička mu úplně zrudla.
Dostali jsme salycilový olejíček a pimafucort.
Hlavička se krásně zahojila.
Zhruba před týdnem se nám malý začal strašně škrábat na hlavičce.
Dostal rukavičky, ale nepomohlo to.
Do rána mě hlavičku plnou ložisek, která byla vystouplá a rudá. Nějaké mi přišlo i mokvavé. Nyní spinká a i přesto se stále škrábe…
Kožní nám opět dala pimafucort a 3× denně fenistil kvůli svědění.
Hlavička mu po namazání zrudla, ložiska vystoupla a po hodině to začlo ustupovat.
Máme vyzkoušet i zítra, pokud se to bude opakovat, dostaneme něco jiného.
Bohužel to nejde nijak dobře nafotit :-(
Máte někdo něco podobného?? Doktorka ani neví, co to vlastně je. Prý se z toho časem udělá atopický ekzém.
Zkoušela jsem kdysi už vysadit méčné výrobky, ovoce (stále kojím)
Koupali jsme v heřmánku, řapíku…vysadili i dětská mýdla… Koupeme v balmandolu.
Jsem z toho nešťastná, nevím, po čem to je a jak se toho zbavit :-(
Fotka vpravo ještě se šupinkami.
Nyní to vypadá stejně (stejná ložiska), jen bez šupinek.
Máme opravdu jen na hlavičce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
156
30.4.13 14:54

Ahojky, tak to ti asi neporadím, protože nám to zmizelo po mazání lipobase a excipial.Ale trvalo to asi tak měsíc, jediné co vím, že jí potom nikdy hlavička nezčervenala. Nám poradila naše dětská doktorka, naštěstí jsme nemuseli vyhledávat nekoho dál. Držím palečky, aby se vám to zpravilo jako nám!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat