Atypický prvotrimestrální screening

12.8.20 15:59

Atypický prvotrimestrální screening

Ahoj holky. Pamatujete si prosím jaká rizika vám vyšly při prvním screeningu? Dnes podle ultrazvuku 13+0 jsem byla a mám strach docela. Posílají mě na konzultaci ke genetikovi. Screening vyhodnocen jako atypický kvůli krvi. Moje hodnoty HCG byly zvýšené 2,813 MoM a PAPP-A 0,943 MoM. Šíjové projasnění je 1,90 mm. Vše ostatní dobré, nosní kost přítomna. Riziko downova syndromu 1 v 1392 (populační je 1 v 988). Celkově mi psali riziko downova syndromu nízké, ale stejně mám jít na konzultaci. Je mi 25 let.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5211
12.8.20 16:51

@mexicanka123 záleží na tobě :nevim:, celkově tady ty testy bývají často falešně pozitivní, taky záleží na tom jak to máš nastavené ať to s dalších vyšetřeních řeknou cokoliv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 16:55

No, já určitě na konzultaci půjdu, ale odběr plodové vody podstoupit nechci. Z toho mám strach. Jen by mě zajímalo, jestli jste někdo měl podobné výsledky a bylo to v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3907
12.8.20 17:00
@mexicanka123 píše:
No, já určitě na konzultaci půjdu, ale odběr plodové vody podstoupit nechci. Z toho mám strach. Jen by mě zajímalo, jestli jste někdo měl podobné výsledky a bylo to v pořádku

Tak jestli chápu správně ten výsledek, tak podobné hodnoty mělo 1392 žen, z toho jedna měla postižené dítě, ne? Právě k tomu ta hodnota slouží, aby si žena udělala představu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5211
12.8.20 17:03

@mexicanka123 ještě si můžeš zaplatit s krve test, který je stejně přesný jako odběr plodové vody, stejně je ale rozhodnutí na tobě. A jestli měl někdo stejné výsledky mohlo to znamenat že má nemocné dítě ale i zdravé, ono je jedno jestli to je 1:2 nebo 1:4877, tak jak tak tam ta možnost je a nebo taky není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
12.8.20 20:21

Taky mi vyšel atypický výsledek. Ne tedy na Downa, ale na Pataua. Riziko asi 1:533. Můj věk ale 34, což není málo a bylo to jen díky nízké hladině Free beta HCG. Taky nás pozvali na rozhovor s genetikem, doporučili 3 možnosti (sérum integrovaný test, invazivní plodovku nebo placený test z krve, kde ti přijdou na kde co). Vzali jsme to první a vyšlo to dobře plus nám dělali navíc ultrazvuk a protože vše ok, tak už jsem na to nemyslela. Můj gynekolog sám řekl, že tu krev nelze brát úplně tragicky, hlavní že je ultrazvuk. A měl pravdu :) Dceři bude za chvíli 8 měsíců :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 20:24

@vrbule
Mockrát děkuji za uklidnění. Já mám to HcG 2,813 a hranice je 2 MoM. Tak snad to nebude nic špatného. To bych nerada :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
12.8.20 20:31

@mexicanka123 Nechala bych si být tebou prvně udělat ten sérum integrovaný test z krve a opakovaný ultrazvuk, obojí v 16tt. Mě to dělali hned po té konzultaci. Zdarma k atypickému výsledku. Mě sice nehrozil Down, ale riziko se mi tímhle opakovaným testem na Downa snížilo fakt o hodně. A kdyby se pořád něco nezdálo nebo byl výsledek horší, tak bych zaplatila ten Panorama test nebo jak se to jmenuje. Akorát je dost drahej. Do plodovky bych asi nešla. Já jsem z toho taky byla skoro měsíc nervózní a vůbec jsem se v tu chvíli z těhotenství netešila, protože jsem si říkala, co když to vyjde špatně a žádné mimi nebude :( No bylo to hrozný a táhlo se to jak tejden před vejplatou, nebudu ti lhát. A pak se nám doma děsně ulevilo a teprve jsem se začala (zase) těšit. Hranický výsledek není pozitivní. Určitě to bude dobré :hug: Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 20:57

@vrbule
Mě doporučili tu konzultaci až v 16tt s genetikem a ty testy se tedy dělají taky v 16tt to se bojím, že to nemohu stihnout. Měla jste tu konzultaci dříve? Nevím jestli tam tedy nezavolat ještě, ale přímo doktorka doporučuje konzultaci v 16tt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
12.8.20 21:02

@mexicanka123 Udělali nám to při jednom. Ale zda to musí být v tomhle období, si jistá nejsem :think: A nemáš jít na tu konzultaci v tomhle období právě proto, že ti ten screening budou vlastně taky opakovat? Zkus se zeptat. Ale já to měla vše na jednom pracovišti přímo v Genetice. Můj Dr tohle nedělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4256
12.8.20 21:07
@mexicanka123 píše:
@vrbule
Mockrát děkuji za uklidnění. Já mám to HcG 2,813 a hranice je 2 MoM. Tak snad to nebude nic špatného. To bych nerada :(

Já měla Hcg beta přes 6 MoM a dítě naprosto zdraví. Mně udělali jen další test z krve v 17 týdnu a když to zhodnotili dohromady, tak vše bylo ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.8.20 21:10

@vrbule no, netuším. Doktorka řekla jen, že mi to doporučuje..a nic víc. Ale chtěla bych taky znovu kontrolní ultrazvuk a odběr krve, věřím, že se to srovná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama