Autismus a opioidní peptidy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 11.11.14 15:20
Autismus a opioidní peptidy

Od včerejška máme se skoro čtyřletým synem diagnózu PAS. Postiženy jsou všechny tři složky, ale jedná se o postižení v mírnější formě. Ještě nemám v ruce papír, takže reprodukuji jen to, co mi psycholožka řekla. Jedná se o vysoce funkční autismus (možno uvažovat i o Aspergerově syndromu, ale na to je prý zatím brzy) - pasivní typ (syn sám komunikaci příliš nevyhledává, ale nebrání se jí). Kontaktovala jsem APLU a SPC, kde by nám měli poradit, jak se synovi konkrétně věnovat, aby maximálně kompenzoval svoje deficity (naštěstí nemá problémy s chováním, druhým rokem navštěvuje normální MŠ, kde funguje naprosto bez problémů, jen se prostě moc nezapojuje).
Protože jsem diagnózu tak trochu čekala, pátrala jsem na netu po informacích a dostala jsem se i k tomu, že někdo autismus „léčí“ podáváním různých vitaminů a doplňků. Nečekám od toho žádný zázrak, ale myšlenka, že pochody v mozku jsou nějak narušeny a dodáním chybějících látek dojde ke zlepšení, mi nepřipadá až tak špatná. Navíc před necelým rokem jsem synovi začala podávat DMG, po kterém se skutečně během asi tří dnů rozmluvil. Nejvíc mě zaujalo testování na opioidní peptidy z moče, které pokud se projeví, nasadí se bezmléčná, resp. bezlepková dieta. Vychází z toho, že někdo uvedené látky neumí správně zpracovat, vznikají peptidy a ty ochromují činnost mozku. Moje sestra i otec navíc mají nesnášenlivost laktózy. Má s tímto prosím někdo PRAKTICKOU zkušenost? Případně co dalšího požadovat za testy a jaké preparáty nasadit?

Reakce:
kachix
Kecalka 259 příspěvků 11.11.14 15:36

Ahoj, neni to primo k tvemu dotazu, ale chtela bych se zeptat na to DMG. Tos kupovala na internetu? myslis, ze by to mohlo i 2,5 lete dite? mame podezreni na autismus a zatim mu denne davam jen rybi tuk, zmena u nej po nem je, ale byla bych rada, kdyby se rozmluvil. diky moc za info :kytka:

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 11.11.14 16:06

@kachix Koupila jsem to na www.prirodauzdravuje.cz. Dávám 2 tobolky denně (vysypat a rozmíchat s trochou vody a stříkačkou - je to příšerně kyselé) a k tomu kyselinu listovou, aby se to lépe vstřebávalo.

anna78
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 11.11.14 19:33

Ahoj, přečti si Syndróm trávenia a psychológie – Prírodná liečba
Autor: Campbell-McBride, Natasha, nedávno jsem si ji normálně objednala na netu, takže je dostupná. Tato kniha mi dost otevřela oči. Taky máme čerstvě diagnostikovanou PAS. A jestli ještě můžu poradit, tak mnohem lepší zkušenost než s APLOU máme s Autcentrem. Akorát tam bohužel mají docela naplněné kapacity, ale koukni aspoň na jejich stránky.

pipa.k
Povídálka 47 příspěvků 11.11.14 20:13

Opioidní peptidy se dají otestovat zde http://ulbld.lf1.cuni.cz/…e-dotazy-kia . Pozitivní nález mají 2 členové naší rodiny. Nemají ovšem autismus, ale spíše psych. problémy (deprese). Dieta jejich obtíže zmírňuje.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 11.11.14 21:05

@anna78 Já si ji právě dnes objednala, ale přeci jen ta dieta je strašně náročná, vzhledem k tomu, že chodí do školky, prakticky neproveditelná. Tak jsem to chtěla vyzkoušet právě jen v případě, že by test na peptidy byl pozitivní. Na Autcentrum mrknu. Vy dietu držíte a s jakými výsledky?

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 11.11.14 21:23

@pipa.k Děkuji za zkušenost. Na tohle jsem se právě dívala. Jen zatím nevím, jak vzorek dopravit do laboratoře, když nejsem z Prahy.

anna78
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 12.11.14 08:23

My máme jako snad každý autista taky problém s jídlem, a to takový, že malá jí jen skleničky hipp pro 4m děti. Pro starší odmítá, doma uvařené taky. Ale podařilo se nám vysadit lepek a kasein + nasadit různé potravinové doplňky (najdeš v té knize) + DMG a po čtyřech týdnech se opravdu viditelně zlepšuje. Dokonce začíná mluvit! Ještě uvažujeme o homeopatické detoxikaci, ale zatím jsme ve fázi hledání někoho, kdo nám s tím poradí. K výše zmíněnému se nám podařilo (asi nějakým zázrakem) dostat do té terapie, kterou dělají v Autcentru a opravdu to funguje!

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 12.11.14 09:07

Nemám zkušenost přímou, jen načtenou z té knížky výše. Roky to opakuju své sestře a poslouchat mě začala až teď, kdy u synovce v pěti letech nastal velký obrat a byla diagnostikována dětská deprese, v důsledku nízké hladiny serotoninu (prý u dětí s PAS velmi časté)
Prvotní léčba sirupem Pediakid, pokud nezabere musí se nasadit léky.
Synovec teda nějak přirozeně odmítá mléčné výrobky, s lepkem bude trochu problém, i ve školce. Tam se toleruje tajné nošení vlastních obědů.
Jinak je na tom s PAS asi jako tvůj syn, alespoň podle toho co píšeš. Inteligence v úrovni nadprůměru, ale sociální intel. velmi nízká. Letos nástupem do normální školky (před tím spec.) se právě rozjela ta deprese.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 12.11.14 20:37

@Catus @anna78 No právě si vůbec nedovedu představit, jak by to dělali ve školce. Teď jsem studovala tu dietu GAPS (knihu mám objednanou) z internetu a to vypadá ještě mnohem drsněji. Jako vyloučit komplet všechny obiloviny? To bych měla opravdu strach, že dítěti bude něco chybět. Na druhou stranu, když čtu ty výsledky… On právě syn nemá s jídlem absolutně žádný problém, kromě luštěnin sní všechno.
Na Autcentrum jsem se dívala a je to jen v Praze, to pro nás momentálně není realizovatelné.

anna78
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 13.11.14 09:25

Víš co je pro mě teď po dvou měsících od stanovení diagnózy asi nejdůležitější poznatek? Asi to že jsme museli přijmout, že se nám úplně změní život. Je to strašně těžké, ale jedna cesta je nedělat nic, druhá cesta - jít do toho naplno a věřit, že s tím něco dokážu dělat. Pro tu jsme se rozhodli my a musím říct, že prožívám asi nejnáročnější období ve svém životě…

pipa.k
Povídálka 47 příspěvků 19.11.14 10:11

@AliTad vzorek se dá poslat nějakou kurýrní službou. Musíš si tam ale potom raději zavolat, že to opravdu druhý den došlo a případně vyšetření z prošlého vzorku stornovat a poslat znovu. Obálku pořádně označit. Dobré zkušenosti mám s PPL, to došlo vždy na druhý den. Horší zkušenosti mám s Českou poštou. Jejich kurýrní služba to také doručila do 24h, ale nemocnice asi přebírá poštu někde centrálně, tak se ty vzorky (i když pořádně označené) toulaly někde po areálu a do té laboratoře dorazily i po pár dnech.

stara baba
Nováček 2 příspěvky 09.01.15 16:57
aut.centrum

Prosim jakeou maji adresu aut. centrum v Praze nebo stranky? Dekuji.

stara baba
Nováček 2 příspěvky 09.01.15 17:31
priznaky aut.

Jak se zacina projevovat autis? Mame podezreni ze maly po det.moz.obrne zacinamit priznaky. Dekuji ya odpoved.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >