Kočka - strážce podsvětí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 09.11.14 07:33
Kočka - strážce podsvětí?

Dobrý den, hodně jsem slyšela a četla o tom že faraoni chovali kočky proto, že kočka je strážce podsvětí a dokáže na sebe převzít špatné věci. Nebo když kolem sebe cítí špatné duchy tak je schopna zmírnit zlo. Mám za sebou hodně silný zážitek kdy mě ve čtvrtek zemřela babička. Máme doma kočičku která s babičkou spávala v posteli. Tak 3- 4 hodiny před babiččinou smrtí kočka zjančela, vyvalila oči a zdrhala z místnosti pryč. Vyváděla jako šílená. Nechápala jsem proč, nikdo netušil že babička odejde, ještě v noci byla dobrá. Tento zážitek mě potvrdil že legendy jsou asi pravdivé a kočka je schopná vycítit smrt. Máte někdo podobnou zkušenost?

Reakce:
gabje
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 09.11.14 07:49

@chipsa mám úplně stejnou zkušenost. Před smrti dědečka se kocour choval stejně jako tvoje kočka.

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 09.11.14 07:56

Zajímavé je i chování kočky po babiččině smrti. Celý čtvrtek a pátek se té místnosti vyhýbala jako čert kříži. Myslím si že že bála babiččina ducha, včera už byla klidnější. Do místnosti kde babička zemřela šla, ale opatrně, připravená kdykoliv zdrhnout. Byla tam chvíli a pak mnančela že chce pryč. Postel kde babička zemřela se jí viditelně nelíbí. Ale jinak kočička měla s babičkou láskyplné pouto v posledních letech a poslední noc spala s babičkou v posteli.

gabje
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 09.11.14 08:00

Nemyslím si, že babiccina ducha, ale smrti.

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 09.11.14 08:02

Ono se říká že když někdo umře, tak trvá zhruba týden než ten duch odejde do ztracena.

Menora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.14 08:26

@chipsa
Myslím, že zvířata obecne mají schopnost poznat blížící se změny, smrt nevyjímaje, takže si myslím, že je to opravdu mozne.
Jinak kočka byla v starovekem Egypte uctivane božstvo, ale byla spojována s jinou oblasti působení než je smrt.

chipsa
Extra třída :D 13148 příspěvků 09.11.14 08:37

Ano, kočka prý dokáže převzít na sebe viny nebo chyby druhých a zmírnovat zlo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >