Autismus u 19. měsíčního chlapečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 01:31
Autismus u 19.mesicniho chlapečka

Ahoj, mám 19 měsíčního chlapečka. Na 18 měsíční prohlídce jsem odevzdavala dotazník na PAS, doktorka ho cely překopala podle sebe a odložila to za půl roku. Ovšem chování mého syna mi přijde jiné než u ostatních dětí…Neustále prekrizuje prstiky, utíká tam zpátky tam zpátky a pořad dokola, otvírá a zavírá skříňky, mlátí do věcí, občas se točí do kolečka a u toho divné vyvrací oči, neukazuje, nemluví…oční kontakt jak kdy…úsměv mi opetuje většinou…umí berany duc, práci paci, jak je veliký…nejeví zájem o nějakou společnou aktivitu (učení z knížek apod.) ovšem,,naše,, hry když sním tancujeme, honime se nebo ho vyhazujeme nad sebe miluje a poté i vyzaduje…Kon­taktovala jsem psycholozku v září s tím ze na mě bude mít čas až v lednu a dala mi kontakt na rannou péči specializovanou přímo na autismus. Máme za sebou zatím první návštěvu a říkali ze nějaké znaky tam jsou..Chci se zeptat jestli tu je někdo kdo měl dítě které dělalo podobně věci ale autismus ani žádná jiná vývojová porucha se u nej nakonec nepotvrdila a vše bylo v pořádku? Nebo někdo komu ranna pece natolik pomohla ze dnes na dítěti ani nikdo nepozná Ze nějaký autismus má a muže chodit do normální ms i ZŠ bez asistenta? Nevím co mě čeká a zajímá mě jestli je ještě nějaká naděje. Dekuju

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 06:11

Syn v 1,5 roce vypadal jako hodně těžký autista. V dotazníku by měl to nejvyšší riziko (nadpoloviční většina bodů). Dělali jsme dodatečně ve 2 letech. To měl pořád nejvyšší riziko.
Nemluvil, neukazoval, nereagoval na nic ani na jméno, nesmál se, neměl oční kontakt, nekomunikoval s námi. Žil si ve svém světě. Silně vyžadoval rituály. Ubližoval sobě i nám.
Jsou mu 4 roky. Vyrostl z toho. Pořád je náročnější, ale není autista. Má dg. vývojovou dysfazii a podle psycholožky to vypadá na ADHD. Nic s čím by se nedalo pracovat.

Helca83
Kecalka 352 příspěvků 25.10.18 06:17

@Malike by mohla vedet

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 06:51

Ještě doplním, že dětské hříčky začal dělat ve 2,5 letech. Knížky ho chytly kolem 2,5 roku. V té době po nás nic nevyžadoval, protože nekomunikoval a nechápal, že může něco chtít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 06:54

V rodině autistů máme. Od mimina na nás téměř nereagoval, jediné, co uměl, bylo paci paci a to dělal celé dětství… Později seděl, mluvil, chodil… Oční kontakt nošení kdy nenavázal, na své jméno slyšel až později. Např. ve třech letech uměl to, co cca 1,5 roční dítě. Takže bych byla v klidu, max. bude mít nějaký znaky, ale to najdeš u 90 % populace… Anonymně kvůli infu o rodině

Uživatel je onlinechaela
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 2 inzeráty 25.10.18 08:27

Náš mladší byl taky dlouho mimoň, v tom dotazníku v 18 m vyšel špatně, ale doktorka si to postelovala podle sebe a řekla, že počkáme do dvou let. Syn nemluvil, neukazoval, nereagoval na jmeno, mlatil hlavou do zdi a zeme, tocil koleckama, nesnasel lidi… Tehdy jsem byla naštvaná, ale teď jsem rada, že jsem ho nehonila po doktorech. Včera měl dva roky a asi z toho vyrostl. Pořád je jinej, ale už ne tak moc. Mluvit pomalu začíná, i když pořád málo a blbě. Na jméno občas zareaguje, koleckama pořád točí, zdrha, kamkoliv a kdykoliv může, nemá pud sebezáchovy, je šílené akční (nemám ráda slovo hyperaktivni, to je diagnóza a určuje se mnohem později), je malickej a má malou hlavu, je to takový naše malý velký mimino. Ale aspoň toho autismu už se nebojime.
Takže po svých zkušenostech bych ti poradila opravdu pockat. Autismus se stejne diagnostikuje az od tmtriet tuším, takže není kam spěchat, zároveň je ale dobře, že jsi v kontaktu třeba s tou ranou péči, poradí ti, jak na něj, a i kdyby byl ve výsledku zdravý, jiný přístup mu určitě neublíží.

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 11831 příspěvků 25.10.18 08:55
@Anonymní píše:
V rodině autistů máme. Od mimina na nás téměř nereagoval, jediné, co uměl, bylo paci paci a to dělal celé dětství… Později seděl, mluvil, chodil… Oční kontakt nošení kdy nenavázal, na své jméno slyšel až později. Např. ve třech letech uměl to, co cca 1,5 roční dítě. Takže bych byla v klidu, max. bude mít nějaký znaky, ale to najdeš u 90 % populace… Anonymně kvůli infu o rodině

Vývoj a průběh autismu se tak liší,že váš příklad se úplně opačně liší od nás a od jiných.Presto jak u vás tak u nás autismus je.
Nelze říct,ať je v klidu .

Uživatel je onlineMalike
Extra třída :D 11831 příspěvků 25.10.18 09:13
@Anonymní píše:
Ještě doplním, že dětské hříčky začal dělat ve 2,5 letech. Knížky ho chytly kolem 2,5 roku. V té době po nás nic nevyžadoval, protože nekomunikoval a nechápal, že může něco chtít.

Autistické prvky váš syn má..ta možnost autismu tam je ,ale psycholog ( musí umět diagnostikovat autismus) určí zda tomu tak je.(autismus se nejvíce projevuje mezi 2-3 rokem)
K otázce zda se dá pomoci ranné péče vyléčit aby to nikdo nepoznal.
pokud bude mít autismus,záleží dost..o jaký tip se jedná, protože autismus má škálu a i dost záleží,jestli sebou stahuje i mentalitu.
Ale i u lehčích forem je autismus poznat.To proste je druh postižení ,který bude celý život ovládat.
Brzká diagnostika a práce s dítětem od mala,ale pomuze hodně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 16:16

@Malike nejsem zakladatelka. Jsem anonymní z 6:11. Syn autista není a to měl těch autistických rysů dost. Třeba ve 3 letech jsme museli skákat z obrubníků. Jednou jsem zapomněla a on řval další 3 hodiny.
Nebo jsme měli přesné rituály na jídlo, na uspávání. Jsou mu 4 roky a je po rituálech. Ano, pořád potřebuje spát v mé posteli, naklepávat deku, snídat v pyžamu a další drobnosti.
Vyrostl z toho. Je náročný, možná by nějaký odborník stanovil něco jiného, ale podle psycholožky to je jen vývojová dysfázie a čekáme, jestli i ADHD. Pořád je jak na pérkách, nedomýšlí důsledky, dodnes klidně skočí v zápalu boje pod auto a je toho víc. Ale já na dg. nespěchám.

pájaapáta
Kecalka 289 příspěvků 04.11.18 23:55
@Malike píše:
Autistické prvky váš syn má..ta možnost autismu tam je ,ale psycholog ( musí umět diagnostikovat autismus) určí zda tomu tak je.(autismus se nejvíce projevuje mezi 2-3 rokem)
K otázce zda se dá pomoci ranné péče vyléčit aby to nikdo nepoznal.
pokud bude mít autismus,záleží dost..o jaký tip se jedná, protože autismus má škálu a i dost záleží,jestli sebou stahuje i mentalitu.
Ale i u lehčích forem je autismus poznat.To proste je druh postižení ,který bude celý život ovládat.
Brzká diagnostika a práce s dítětem od mala,ale pomuze hodně.

U nás se autismus začal nejvíce projevovat až kolem 6/7 roku, když byl malinký(cca 1,5 roku) říkali že má ADHD..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >