Batole chování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mon1238
Povídálka 25 příspěvků 22.10.18 09:03
Batole chování

Ahoj, klukovi je něco málo přes 2 roky a je to sním o nervy. Ráno vztane a začne koloběh řevu, vztekání a končí až večer. Má v určitých věcech hodně zvláštní chování, vadí mu různé věci a vše musí bejt podle něho jinak řve. Vyvádí kvůli otevřeným dveřím, musím zavřít, pak spustí že mu vadi zapli počítač, že blika světýlko na rádiu, že plyšák hajá, tak řve že plyšák bác, musí sedět jinak je zle. Vadí mu ze mam rozpustene vlasy, musím mít culik. Někdy si připadám už na chocholouska. Je toto ještě normální? Má své rituály a vše musí být pozdně něj. Skoro nemluvi, pár slov a jinak mu nejde rozumět.

Reakce:

Tarjei
Závislačka 4104 příspěvků 22.10.18 09:19

@Mon1238 jak to dlouho trva? A jak se chova treba k ostatnim detem..jinejm dospelejm. Slysi na jmeno, kouka do oci? Co jídelníček, jak basti? A kdyz si hraje a neco se mu podari, pochlubi se?

iwa83
Kelišová 6538 příspěvků 22.10.18 09:22

Nase mela taky takove manyry-proste sled udalosti dle jejiho. Pokud to slo, nechali jsme ji. Pokud ne, tak donekonecna vysvetlovat. U nas vadilo, ze obcas blikne detektor koure. Casem se to zlepsilo a mnoho veci opustila. Ale mliko do flasky si stejne musi nalejt sama. Pokrok je, ze to nemusi byt hned po probuzeni. Vydrzte. Bude lip.

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 22.10.18 09:43

Tak ho nechte řvát, ta trocha frustrace že něco není podle jeho prostě k životu patří, syn mi v tomhle věku taky dělal scény, například jsme šli ven, tak jsem se zeptala jestli zhasne světlo, nechtěl, tak jsem zhasla já. Hned spustil řev, že chtěl zhasnout on, řekla jsem mu že možnost měl a šli jsme ven. Prostě jsem pár týdnú všude tahala uřvané batole. Přešlo ho to asi za měsíc, kdy pochopil že on tu rozhodovat nebude. Teď jsou mu tři a spoustu věcí umí vykomunikovat, třeba mu řeknu že se jde jíst, tak mi odpoví počkej chvilku stavím komín, přidá dvě kostky a jde. Taky hodně pomáhalo dokolečka opakovat že s některými věcmi nicnenaděláme tak si musíme zvyknout.

Tarjei
Závislačka 4104 příspěvků 22.10.18 10:14

důležitý je sociálno, na tom se pozná ledascos.

iwa83
Kelišová 6538 příspěvků 22.10.18 10:57

@Heivka Jj, taky to tak praktikujeme. Dvakrát dávám na výběr - potřetí už rozhodnu já a jsou věci přes které nejede vlak. Ale je důležité jim dát tú možnost rozhodnout a nést důsledky toho rozhodnutí.
A věci u kterých nemůže rozhodnout/udělat donekonečna vysvětlovat proč to nejde a proč to musím udělat já nebo někdo jiný.

Celina
Závislačka 3349 příspěvků 22.10.18 15:06

To mi teda normální nepřijde :think: a otročit dvouletému capartovi, aby mi diktoval, zavřít dveře, otevřít dveře, jestli mám mít culík no to snad ne :roll:

Příspěvek upraven 22.10.18 v 15:15

Tarjei
Závislačka 4104 příspěvků 22.10.18 15:11

@Celina no me z toho mrazi ptz budto je to ukocirovatelny vychovne a dite je zdravý a nebo neni…neco o tom vim, syn má těžkou formu autismu.

iwa83
Kelišová 6538 příspěvků 22.10.18 15:24

@Celina vy jste nikdy nezažila scénku od dvouleťáka, že chce něco co jste udělala Vy? U nás bylo období kdy prostě ráno muselo být mlíko do flašky. ALE dcera musela otevřít lednici, ona sama musela odšroubovat uzávěr, ona musela nalejt mlíko do flašky. Dát ho ohřát jsem mohla já. Ale zase ona musela vypnout mikrovlnku. Bylo to náročné, protože jak to nebylo po jejím, tak se vztekala, kňourala, brečela. A bylo to období, autista není a ani jsem neměla dojem, že mi diktuje. Prostě má ráda „rituály“ a kupodivu to odeznělo samo. Trvalo to měsíc? Stejně tak jako mnoho jiných věcí…
už se taky neřeší blikající detektor kouře - jeden čas ho řešila pokaždé když šla přes chodbu… A těch věcí je x co museli být po jejím. A rozhodně je to holčička která je šikovná, mluví od rána až mi z ní jde hlava kolem, autista rozhodně není.
Je pravda, že culík mi nikdy nediktovala ;)

Tarjei
Závislačka 4104 příspěvků 22.10.18 15:26

@iwa83 proto jsem psala to o tom socialnu. Na tom se pozna hodne. Ale zakladatelka nekam prchla…

Celina
Závislačka 3349 příspěvků 22.10.18 15:48

@iwa83 pokud jsou to maličkosti, které mi nevadí, budiž…ale pokud je z toho mamina na chocholouška , což asi je :think: tak je asi něco špatně, ne

iwa83
Kelišová 6538 příspěvků 22.10.18 16:38

@Celina na chcocholouska jsem i z tehle malickosti byla i ja. Ono darmo 100× nic umorilo vola. Proste obcas je toho tolik, ze je toho moc…

Mon1238
Povídálka 25 příspěvků 22.10.18 18:16

Co konkrétně a tím sociálnem? Je hodně přecitlivělí, boji se hlučných děti atd. Jinak detske hříčky atd dělá.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >