Jak dostat léky do dítka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kolousek1
Stálice 60 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 22:36
Jak dostat léky do dítka?

Prosím o radu. Máme ročního syna, který absolutně odmítá jakékoli léky a sirupy. Jde o to, že je teď nemocný a musí brát sirup na kašel plus dithiaden. Kousíček tabletky problém není, ten do něj dostanu. Ale jakmile dojde na sirup tak hrůza - nepolkne nic a hned plive. Zkoušeli jsme lžičku, stříkačku, kelímek, půlku.. Hrou i násilím - prostě nic. Jak se má uzdravit, když to do něj někde dostat :nevim: :,( prosím o Vaše rady a zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 19.10.18 22:39

a co přesně bere? Resp má brát?

Kolousek1
Stálice 60 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 22:42
@králíkovna píše:
a co přesně bere? Resp má brát?

Drosetux… Ale bylo to tak i když bral (nebral) stoptusin, nebo když do něj někdy potrebuju dostat třeba nurofen.

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 19.10.18 22:48

Tak nurofen jsou prece cipky to je řešení, ale u těch sirupu na kašel to nevím …většinou to dětem naopak chutná .. :nevim:

Tejule
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 19.10.18 22:48

Já možná budu znít jako matka tyranka, ale syn je to samé, nejde to jinak než nabrat sirup, manžel ho chytne do sveraku, ruce nohy, já mu násilím otevřu pusu, striknu část sirupu, pusu zavřu a on po bojích polkne a zase nanovo… Je to mazec, přiznávám, někdy se bojím i ze se udusi jak se vzteka, ale nějak to do něj narvat musím…

tumpach
Kelišová 6281 příspěvků 19.10.18 22:56

vím, nevypije všechno, ale aspoň část medicíny bude,
zkoušela si to dát do nějakého pití??
jak to vlastně chutná, sladce?
Pokud sladce, tak bych to možná zkusila ještě do nějakého jogurtu :nevim: :nevim:

Martassek
Kecalka 226 příspěvků 19.10.18 22:56

@Tejule Taky to tak máme. Dcerka má teď antibiotické kapky do nosu a kapem je tak, že ji musím obkročmo zasednout, tím ji držím v klidu a ruce u těla. Někdy holt účel světí prostředky… :roll:

králíkovna
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 19.10.18 22:57

tak on třeba ten Stoptussin je i v kapkách, stačí se porvat o menší množství. Jinak stříkačkou stříknout k čelistnímu kloubu a zacpat nos. Pud sebezáchovy zavelí polknout. Časem si na tu pachuť zvykne a pochopí, že je zbytečný bojovat. Je to nic moc, ale když selže vysvětlování…hlavně netvrdit dětem, že ten lék je kokino a nedávat do jídla. max do vody nebo čaje

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 19.10.18 22:57

@Tejule
Je, tak to my to samý, jen tedy v tatínkovi moc podpory nemám, ten mě už párkrát sprdnul, že synátora týrám. Takže to musím zvládat sama. Všechny sirupy i antibiotika tedy podávám tím dávkovačem na nurofen. Mě nezbylo nic jinýho, než na zemi, nebo na posteli zakleknout, aby nemohl hýbat rukama a vyrazit mi to a prostě mu to pomalu lít do pusy. Většinou jsem ten dávkovač dávala koutkem až dozadu. A dávala jsem mu pod hlavu polštář, aby byl trochu zvednutý. Antibiotika synovi celkem chutnala, tak se ani moc nebránil. Těžko se mu dávala antibiotika, když měl aftíky, ale prostě zaklekla jsem, vzala za tváře, vrazila do pusiny ten dávkovač a stříkla skoro do krku. Tedy tak, aby se nezačal dusit, ale musel polknout, no.

Kolousek1
Stálice 60 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 22:58

@alialiali to ano, nurofen neřeším. Ale ten kašel něčím zahnat musíme :(
@Tejule po pravdě už jsme to takhle taky udělali, ale stejně to nakonec vyplivne. Nechápu jak, ale podaří se mu to. Zase na druhou stranu, tu pusinku jsem mu nechala otevřenou (ale zmáčknutou mezi prsty), tak ještě jedině zkusit mu ji zavřít. Je to hrůza :,( ale ten kašel je horší než ta chvilka potrápení.

Sue2008
Kecalka 113 příspěvků 19.10.18 22:59

Ja neporadim, jenom polituji. Moje nocni mura byla, ze do dcery budu muset nekdy cpat antibiotika nebo jine leky, kde opravdu zalezi na davce. Nasili jsme zkusili jednou, vyteklo ji to i nosem. Jedine, co trochu zabralo, bylo ji ty kapky davat po trosicce v prubehu kojeni. ;)

Takze cipky, kdyz to jde. Ted treba misto sirupu davam Mucosolvan roztok, je bez chuti a dava se ho mene, takze se do piti lepe propasuje :nevim:

Kolousek1
Stálice 60 příspěvků 2 inzeráty 19.10.18 23:03

@tumpach zkoušela jsem dát do čaje, ale taky plival. Přitom je to vážně sladké, nic hořkého. On třeba zbožňuje, když mu dáme napít že skleničky, z které zrovna pijeme my. Tak jsme to zkusili i tomto způsobem, ale bohužel. Do jogurtu to napadlo manžela, ale nevím nevím, může se to? Zase na večer před spaním mu už jogurt nedávám, ani presnidavku nebo tak. Ten sirup má brát před poledním a nočním spánkem.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 19.10.18 23:23

@Kolousek1 @Kolousek1 spousta dětí právě to sladké nesnáší.
Můj syn se se mnou přestal prát, když jsem mu léky začala podávat ve formě né sirupu, ale kapek.
Je toho výrazně menší množství, těch pár kapek (na jeho kila) se dá schovat od pití po jogurt. A to minimální množství alkoholu, co tam je, bych taky neřešila :)

Aiya
Povídálka 50 příspěvků 19.10.18 23:48

A musí to být před spánkem? Já když synovi dávala antibiotika, tak nejlepší várka byla ta noční. Spal, já mu to stříkačkou vrazila do papule a on to během spánku spolknul :palec:
Prostě jak měl něco v puse, tak začal podvědomě dumlat a sát a než spícímu mozku došlo, že to neni mlíko, tak to měl v sobě :mrgreen:

Russet
Extra třída :D 12136 příspěvků 19.10.18 23:48

Mám doma to samé a je to boj. Ani skoro ve čtyřech sirup nechce. Naštěstí ještě neměl antibiotika. Nic jinéhi než záklek a zavřít pusu nefunguje. Ukecávání k ničemu a v čaji i jídle to pozná.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >