Šílená jídelní morálka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva.pass
Stálice 57 příspěvků 24.10.18 15:38
šílená jídelní morálka

Mám 17m syna a řeším u něj problém s jídlem. Jelikož stále kojím (probouzí se toho, nebo spíše já se chci hrabat z postele pomalu, tak mu dám prso), ráno skoro nic nechce - nabízím mou ovesnou kaši nebo jogurt, jen dnes si vzal trochu kefíru, ten měl poprvé.. banán skoro nechce, jablko či hruška musí být nastrouhaná - nechce kousky, s těmi si neví rady.. oběd jak kdy, ale moc toho nesní. Pak se kojí (před spaním). Pečivo jí, ale ne namazané.. přesnídávky jen kupované, ne domácí. Ale nejhorší je, že už pár měsíců nevydrží sedět v jídelní židličce, teda vydrží - asi minutu, pak se v ní postaví a snaží se vylézt, když mu dám kšíry, řve. takže ho během jídla vždy naháním po celém pokoji 8o Vůbec na to nejsem hrdá, ale chci, ať něco sní. Pro jídelní inspiraci jsem se přidala na fb do skupiny o příkrmech a tam samé fotky dětí pěkně sedících v židličce, které jedí samy (abych nezapomněla, nechce se krmit sám). Nějaké rady?

Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5617 příspěvků 24.10.18 15:46

Udělala bych jídlo hrou, taky mám odjakživa nejedlika, ze židle utíkal, pak se naučil i sám odpoutat, jeden čas jedl jenom za pochodu to sem ho musela s každým soustem nahanet, když malinko vyrostl tak se to zlepšilo. U nas je základ že ho zapojim do přípravy (i kdyby měl jenom koukat a sem tam třeba něco podat) a že jime vždycky všichni pohromadě, takže vidí že jime my, tak si dává taky. V nejhorším nechat chvíli vyhladovět, ono když půl dne bude dostávat jídlo a nedotkne se ho a uvidí že ho nikdo krmit nebude, nakonec mu nezbyde než si to vzít sám :think:

Heivka
Závislačka 3200 příspěvků 24.10.18 15:50

Přikšírovat v židličce a ať si klidně řve, důrazně na něj houknout a nenechat ho s jídlem moc blbnout. Pokud nechce kousky, ještě bych klidně dávala rozmixované, asi ještě není zralý na to aby to zvládl. U vás je taky problém to kojení, ségra to měla s dcerou taky tak, holka přes den nejedla a v noci se napucla mlíkem. Neteř sice doteď jí nic moc, ale po odstavení se to výrazně zlepšilo, jen musela asi 3 dny trochu vyhládnout než jí došlo, že je po srandě.

Helileli
Závislačka 2978 příspěvků 24.10.18 15:54

Rada zní nekrmit za běhu. Nevidím nic špatného, že má tvrdé ovoce strouhané, takové jablko dokáže zaskočit i dospělému. Že nesnídá po tom, co posnídal mléko, mi přijde logické. Ale běháním za batoletem se lžičkou opravdu nepovede k tomu, že se naučí sedět spořádaně a v klidu u jídla. Tak bude mít hlad, když se nenají vsedě, u příštího jídla už třeba z hladu chvíli posedí.
A pozor na názorný příklad, jak pozitivní, tak negativní. Dospělí si občas ani neuvědomují, že to, z čeho rostou u dětí, sami něco dělají ;)

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 24.10.18 16:01

Synovi jsem jídlo mixovala fakt dlouho, kouskama se dávil, takže to bych neřešila. V židličce kolem roku spokojeně seděl, ale kolem roku a půl se to zlomilo a nesnesl být v čemkoliv zavřený, takže jsme zrušili kšíry, stolečky a spol. a seděl jen na židli. A dodnes (3,5) jí úplně katastrofálně, neochutná novou věc, rejpe se ve všem, jí pomalu, na zabití :? . Ale s jídlem nenahánět, to teď zkouší dcera a to prostě jídlo seberu a nedám.

warita
Echt Kelišová 8252 příspěvků 24.10.18 16:02

Nase mala nejedla kousky do asi 20m. Proste ne a ne a ne- Jedine rozmixovane. Pak ji behem asi mesice narostly 4 stolicky a ejhle, naraz sly i kousky. Jinak se mi tim dusila.

Na nektere deti pry plati je nechet u toho sedet, dokud to nesni a kdyz se snazi odejit, dat zpatky do zidlicky i klidne 100×, nez pochopi, ze to ma zbytecne. Na moji dceru to neplatilo. Vystupnovala se do totalniho hysaku a ja nechtela, aby si jidlo spojovala s necim negativnim.

V lete to bylo obzvlaste zle, proste skoro nic nejedla, jak presla horka, vratil se ji apetit, ale ji jenom na co ma chut a toho neni moc. Ma rada maso, tvaroh, jogurt, sladke samozrejme vzdy a vsude, ale zelenina ani omylem, i na brambor kouka s podezrenim. Moji ale budou za mesic 2.

Snazim se to nelamat pres koleno. Mne takto rodice vypestovali v detstvi uplnou neurozu. Jakmile jsem slysela jidlo, uplne se mi sviral zaludek a mam uzasne vzpominky na vikendove obedy a vecere, kdy mne u toho nechali sedet klidne i 3h, nesmela jsem od stolu vstat a prubezne to prokladali krikem a obcas i vypraskem.

Hadumi
Extra třída :D 13517 příspěvků 24.10.18 16:06

Syn v židličce nesedí a sám taky nejí a vůbec mne nenapadlo, že bych to mělo být špatně a měla bych to řešit.

Gorlami
Závislačka 3231 příspěvků 3 inzeráty 24.10.18 16:14
@Kriss Tina
@Heivka píše:
Přikšírovat v židličce a ať si klidně řve, důrazně na něj houknout a nenechat ho s jídlem moc blbnout. Pokud nechce kousky, ještě bych klidně dávala rozmixované, asi ještě není zralý na to aby to zvládl. U vás je taky problém to kojení, ségra to měla s dcerou taky tak, holka přes den nejedla a v noci se napucla mlíkem. Neteř sice doteď jí nic moc, ale po odstavení se to výrazně zlepšilo, jen musela asi 3 dny trochu vyhládnout než jí došlo, že je po srandě.

S tema ksirama to je super navod, jak mu vypestovat absolutni odpor k jidlu a zadelat na neurozy…

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 24.10.18 16:54

Mám stejný dítě, mimochodem už druhý, a neřeším. Sní co sní, spíš ochutnává. Už vím, že se to poddá. Za pár měsíců bude jíst jako otesánek.
@Heivka super nápad jak dítěti vypěstovat nenávist k jídlu. Pokud mu budu od začátku jídlo spojovat s tak nepříjemnou věcí, jako je kurtování k židličce, pláč a nadávání, určitě se bude na jídlo vyloženě těšit. Obě děti mi ze začátku při jídle běhaly, od dvou let sedí způsobně u stolu a bez nucení a bez řevu.

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 1916 příspěvků 25.10.18 07:38

U nas tohle obdobi, kdy snedl dve sousta a pak zacal vylezat, řvát a tedy uz nechtel jist, taky probehlo. Ksiry si umel rozepnout. Je to nejedlik, takze jsem ho vzdy vyndala, nez abych se u jidla nervovala. On si poletoval po bytě, hral si a chodil si ke stolu, ja ho takhle krmila. Nejsem na to vubec pyšná, ale přeslo to. Mela jsem byt vic důsledná, ale v tu dobu jsem byla rada, ze se naji..ted ma 2 a čtvrt a uz chápe, ze u jidla se sedí. Pokud se zacne vztekat, jde ze zidlicky a ma smůlu. Chvili trucuje a pak si zas ochotne sedne. Je tedy fakt, ze je hodne hyperaktivni a byt v klidu je pro něj utrpení.. :roll:

eva.pass
Stálice 57 příspěvků 25.10.18 15:58

děkuji vám za rady a zkušenosti, jsem ráda, že v tom nejsem sama, snad to bude jen období.. vaše tipy použiju, ještě mě napadlo jídlo udělat pěkným na pohled - naskládat do určitého tvaru nebo barevně. aspoň že syn pěkně přibírá, má kolem 13 kg (i když zatím asi převážně z mléka no).

warita
Echt Kelišová 8252 příspěvků 25.10.18 16:56

Tak reportuju:

uvarila jsem polevecku ze zahradky, mala uz pri vysloveni slova polivka yacala teatralne pokaslavat a kdyz jsem dala polevku na stul, dostala hysak. Obzvlaste proto, ze pri jidle koukame na nejake animovane pohadky, aby byla povolnejsi (vim, nevychovne, ale efektivni). Nicmene, polevku odmitla a nepomohlo ani to, ze jsem vypla TV a ani prislib cokolady. Behala tady a hytericky rvala, ale ja nepovolim.

Nejedla uz 6h, tak si rikam, ze nakrajim nejake hrozno. Pizlala jsem se s tim neskutecne, kazde hrozno rozkrojila, vyloupala z toho seminka. Mala si hrozno dala stylem, ze par krat pozvykala, aby z toho vycucla sladkou stavu a zbytek mi napul sezvykany vyplivla na talirek. Tak alespon, ze ne na zem.

A to si vzpominam, jak se jine maminky pysnily tim, ze jejich ditka papaji hrozinko uz na 10m. Jim urcite neplivaly slupky na zem jako ta moje.

Ah jo…

Enicka
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 25.10.18 17:28

@warita Já mám to samé ,akorát ty hrozny by snědla, ale jinak nic…jak vidí jídlo tak utíká. Ani čokoláda ani pohádka ,za to když něco sní, nepomohla.Ale já to Teda nesu těžce.

Hadumi
Extra třída :D 13517 příspěvků 25.10.18 17:46

@warita každé dítě jí jinak, tak nechce ovoce a zeleninu, co se dá dělat. Moje první dítě bylo hrozně vybíravé, trápilo mne to, ponaučila jsem se, už to neřeším a je mi fajn a dítěti taky.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Válka o syny? Plekanec jim podřizuje kariéru, Vondráčková se ale k návratu do Česka nemá!

Hokejista Tomáš Plekanec se v Česku probírá nabídkami na budoucí angažmá,... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >